Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor tudom meg? (Többi lent)

Tete0123 kérdése:

Mikor tudom meg? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sajnos elkaptak ittas vezetésert. Birosag itélet is megvolt. 1evre vettek el ill. Pénz bü tetes. Kérdesem az volna h az utankepzesről mikor kapok tudomast h kell.e? Mert a biroságon nem hallodtam.lehet h mondtak csak masképpen. A biroipapiron ha kapok levelet abba benne lesz?

2018. márc. 30. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell utánképzés, csak ha szeretnéd visszakapni a jogsidat.
2018. márc. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egyértelmű (:
2018. márc. 30. 10:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos elkaptak ittas vezetésert. "

Ez nem sajnálatos, hanem örömteli. Egyetlen sajnálatos dolog ebben, hogy ennyi eszed volt.


Ha eltiltanak vezetéstől, csak utánképzéssel kaphatsz újra engedélyt. Annak nézzél utána, hogy mikor kezdheted a tanfolyamot.

2018. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy autós fórumon le mertem szólni pár napja egy veszélyes vezetőt aki rendszeresen gyorsan hajt és meglincseltek érte a tagok, én lettem a főgonosz.

Úgyhogy egyes emberek fejében a "sajnos" szócska az ilyen értékrendű.

2018. márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság nem dönt az utánképzés szükségességéről, mert az nem mérlegelés kérdése.


Jogszabályi előírások vannak, amelyeket a gépjárműhatóság érvényesít.


Nem tudom, hogy jogerőre emelkedett-e már a bírói döntés? A jogerőre emelkedésről a Járási Hivatal (okmányiroda, kormányablak) értesítést kap és intézkedik a vezetői engedély bevonásáról (ha még ne vonták be), illetve értesít az utánképzésről.


„(4) Utánképzésen kell részt vennie annak a járművezetőnek

a) akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra, illetve

b) akit a bíróság közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt a járművezetéstől eltiltott, továbbá

c) akinek vezetői engedélyét a közúti közlekedési előéleti pontrendszer alapján az eljáró hatóság visszavonta.

(5) A vezetői engedély csak abban az esetben adható vissza, ha az érintett személy igazolja, hogy az utánképzésen részt vett.”

1988. évi I. TÖRVÉNY a közúti közlekedésről Tv. 18. §


Tehát, ez nem mérlegelés kérdése.


Az utánképzésről itt (is) olvashatsz: [link]


Ajánlott minél hamarabb elvégezni, hogy ha letelik az egy év, ne emiatt kelljen tovább várnod arra, hogy visszakapd az engedélyed. És, lehet, hogy lakókörnyezetedben nem sűrűn indul ilyen képzés, illetve, lehet, hogy szerevezést igényel, hogy járhass. Hosszabb időtartam alatt több lehetőséged van, mint utolsó pillanatban.

Ha közben lejár az egészségügyi alkalmasságod, azt úgy érdemes elvégeztetni, hogy majd azzal mehess az okmányirodába, kormányablakba az év leteltével.

2018. márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3/5 4/5 nem értem mi köze a kérdésemhez amit irtak.. szerintem teljesen jelentéktelen volt kommentelni. Nem arra vagyok kivancsi h mit csinaltam. Annak örüljetek h nem te veletek történt es nem nektek kell fizetni mind ez után... 5/5 mult hét penteken volt a itélet pénz illetve jogsitól eltiltás. Csak mert olyat is halodtam h én dönthetem el h most megyek arra a utánkepzesre vagy nem. Vagy papiron irjak le h egyaltalan mehetek.
2018. márc. 30. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyat nem csak hallhattál, hanem olvashattál is. Linkeltem az utánképzésről tájékoztató oldalt. A főoldalán ez van, kiemelt betűtípussal: „Nem kell várnia az eltiltás leteltére, a jogerőre emelkedést követően azonnal jelentkezhet!”

[link]


Ha kézhez kapod (kaptad) a bírósági határozatot (ítéletet), abban szerepel, hogy mikor emelkedik jogerőre. A jogerőre emelkedés után, akár másnap reggel jelentkezhetsz.

2018. márc. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg nem kaptam meg szerintem majd postázzak. Köszi szépen am
2018. márc. 31. 10:53

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!