Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Baleset előzés közben?

Baleset előzés közben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy kérdés! Szabályosan előzök egy autót főútvonalon. Aztán balról, jobbra ki kanyarodik egy autó mellék útról elém. Baleset nem lett belőle szerencsére. De ki ilyenkor a hibás?

2017. dec. 23. 07:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

#10 tessék:

"34. §

(8) Tilos előzni:

[...]

e) útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve

[...]

- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.

[...]"

2017. dec. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%

09:06


Teljes egyetértek!

Sajnos nap mint nap tapasztalom, hogy öngyilkosjelöltek úgy kanyarodnak a főútvonalra, hogy csak balra néznek. Ezért ha látom, hogy útkereszteződés következik, inkább csak utána kezdek előzésbe. Ezzel számtalan balesetet kerültem már el, és mindig kérdezik az utasok, hogy "honnan tudtam, hogy valaki éppen ki fog kanyarodni elénk a mellékutcából?!

2017. dec. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%
#11 hazudsz te is miért ne lehetne kereszeződésben előzni, hiszen GYK-n a sok okos megmondta, hogy lehet! Akkor lehet!
2017. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem lett baleset. Kikerültem. Már régen elkezdtem az előzést amikor elkezdett kanyarodni. Ez a 3as főút. Eléggé nagy forgalommal. Nem nézett csak balra gondolom. És van "rakéta" tábla.
2017. dec. 23. 20:36
 15/16 anonim ***** válasza:
95%

Bemásolom a jogszabályt amit kértek, erre lepontoznak, hát gratulálok.


A kérdező ezek szerint szabályosan előzött. Ha más nem tiltotta az előzést (pl. tábla, záróvonal, stb.), akkor 100%-ig a kikanyarodó a hibás.

2017. dec. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"A kérdező ezek szerint szabályosan előzött."


Sajnos ma már annyi az őrült az utakon (is), hogy inkább a "túlélésre" játsszunk.

Több mint 2milló -balesetmentes- km után nyugodtan ki merem jelenteni, hogy igen sok -végzetesnek tűnő- balesetet kerültem el azzal, hogy igen gyakran inkább lemondtam az elsőbbségemről egy-egy figyelmetlen, vagy agresszív autósnak átengedve.

Viszont én itthon vagyok most karácsonykor is.

(Ők meg lehet, hogy kórházban, temetőben vagy börtönben kötöttek ki, vagy majd kötnek ki előbb-utóbb.)

2017. dec. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!