Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Baleset előzés közben?

Baleset előzés közben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy kérdés! Szabályosan előzök egy autót főútvonalon. Aztán balról, jobbra ki kanyarodik egy autó mellék útról elém. Baleset nem lett belőle szerencsére. De ki ilyenkor a hibás?

2017. dec. 23. 07:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Ha már megkezdted az előzést és az autó utána kanyarodott ki, akkor ő a hibás.

Ha már elkezdett kikanyarodni és utána kezdtél előzni, akkor te vagy a hibás mert nem voltál elég körültekintő, amikor megkezdted a manővert.

De gondolom itt az első eset állt fent.

2017. dec. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban főútvonal volt (kint volt a sárga tábla?) Akkor egyértelműen a kikanyarodó a hibás.


Kereszteződésben csak akkor előzhetsz, ha volt "főútvonal" tábla vagy "kereszteződés alárendelt úttal" tábla.

2017. dec. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Hát nagy szerencséd volt. Ebből komoly baleset lehetett volna. Nyilván, ha a kikanyarodó is látta volna, hogy előzésbe kezdel,nem kanyarodik ki. Ő csak azt látta, hogy az ő sávja szabad, és mehet nyugodtan. És ekkor jöttél a képbe te az előzési manővereddel. Ilyet NE csinálj máskor!
2017. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelműen aki kikanyarodott, hülye reflex, hogy csak balra néz, mert jobbról nem jöhet semmi... Ilyet nem szabad csinálni, nem te voltál a hibás.
2017. dec. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

1es vagyok.

Miért egyértelmű, hogy a kikanyarodó a hibás? Mert mellékútról jött? Ne vicceljetek már.

Ha a mellékútról kanyarodó autó már elkezdte a kanyarodást, de a főúton közlekedő autó ezután kezdett előzni, akkor utóbbi nem bizonyosodott meg a manővere biztonságos kivitelezhetőségéről, és akkor bizony ő lesz a hibás.

Nem tanultatok kreszt? Mindenki a nőket szidja, milyen bénák, de lefogadom mindegyikőtök ffi itt, rajtam kívül.

Lehet szidni persze a nőket, de nekem pl 4 féle járműre van jogsim, picivel több tapasztalatom van, mint sok férfinek.

35N

2017. dec. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

AZ a hibás aki kijön. Neki elsőbbséget kell adni a védett úton közlekedőknek.

Az igaz hogy nagyon sok ilyen öngyilkos jelölt van, és még volt olyan is hogy engem fenyegetett aki előzött.

2017. dec. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
*engem fenyegettek mert kihajtottak.
2017. dec. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs kamera, akkor az a hibás, aki vagy elismeri, vagy nincs rendőr ismerőse.
2017. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

A KRESZ szerint csak akkor szabad előzni kereszteződésnél, ha kint van a "rakéta" (magasabb rendű utat jelző) tábla.

Az országban ezt kevesen tudják ez még kevesebben értik.

2017. dec. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

9-es, idézd a jogszabályt kérlek.


Ugyanakkor tény, hogy ha már megkezdte a kikanyarodást a mellékútról valaki és ebben a helyzetben kezd előzésbe valaki a főútvonalon, akkor nyilván nem voltak adottak az előzés feltételei. De ha már megkezdődött az előzés és eközben hajt ki a mellékútról valaki, akkor elmulasztotta az elsőbbségadási kötelezettséget.

2017. dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!