Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elütöttem egy szarvast (? )

Elütöttem egy szarvast (? )

Figyelt kérdés

Ma haladtam a főúton kb. 85-90 km/H sebességgel, mikor kiugrott elém egy szarvas. Én elütöttem, és a kocsi szélvédője beszakadt teljesen, de az orrát is cserélni kell a kocsinak.

Ebben az esetben ki volt a hibás? Beperelhettem volna ezért a szarvast? (Ha túléli). Vagy én fizettem volna bírságot? Kit hoztak volna ki hibásnak, ha bejelentem?


2017. dec. 7. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
Ha túléli, igen, beperelheted... A szarvast... Azt a csepeli csodaszar-vast.
2017. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Ha volt kirakva vadtábla, akkor te. Ezesetben még a szarvast is kifizetetthetik veled (nem szokták, de jogilag lehetne).

[link]


Ha nem volt tábla, akkor viszont a területen illetékes vadásztársaság.

2017. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

Második jól írja. Ha volt tábla, akkor nem csak az autóban eset kár teljesen a te sarad, de akár az elhulott állatért több millióra is perelhetnek.

Tábla hiányában a vadásztársaság felel. Tanulság mindenképpen van. Erőd mellett nem csak lakni nem jó, de gyorsan menni sem.

Olyan helyen menj lassabban, óvatosabban, ahol ilyesmire elvi esély sincs. Ha egészen biztosan tudod, hogy ez egy mesebeli varázserdő, amelyben csak növények élnek, s azok nem tartanak futóedzést, akkor is legyél körültekintő.

Minden más helyen meg természetesnek kell tekinteni, hogy te vagy az ő területükön, s nem az állatok a tieden.

2017. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%

Én úgy tudom, hogy tábla esetén ha elütöd, tehát eléd ugrik, akkor te vagy a hibás. Ha viszont oldalba kap, vagy a kocsid hátulját, stb, akkor már a vadásztársaság a felelős és perelhető.


Mivel ha oldalról jön, akkor azt te már nem láthattad, azt se ha épp a kocsid hátuljának ugrik neki.


A te esetedben persze téged hoztak volna ki hibásnak.

2017. dec. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
A vadásztársaság miért felelne egy vadállatért?? Mit kellene mégis tenniük? Üljenek ott 24/7/365 és lőjék ki az összes vadat, amit látnak?
2017. dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

a vad az ő tulajdonuk, így ők felelősek érte.

Ahogy te is felelős vagy a kutyádért, ha az kárt okoz valakinek.

2017. dec. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
És ezt hogyan beszélik meg a vadállattal? Vagy mi van a vadászszezonon kívül, amikor nem ejthetnek vadat?
2017. dec. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Mi a kérdésed? Mit beszéljenek meg?

A vadállatok a vadásztársaság tulajdonai, ennyi. Mellékes, h mikor lehet rájuk vadászni. Az ő felelősségük, hogy a táblákon kívül ne vonulhassanak. ezt pl kerítéssel, vadhálóval, stb kell megoldaniuk.


Mint amikor a kertedben tartod a disznót. Ha kiszökik és megtámad valakit, akkor téged megbüntetnek.

2017. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Értem és ez így hol igazságos? Ha kitesznek egy táblát valahova, ahol sok vad van, akkor a vadásztársaság megszívta, mert saját pénzén kerítést kell oda építenie? Elvileg az út kezelőjének engedélye nélkül nem is húzhatnak csak úgy fel kerítést az út mellett.


Egyébként tudtommal az úthálózat teljes részét nem is fedik le a vadásztársaságok területei, szóval ha egy ilyen helyen megy neki valaki egy vadnak akkor ott ki a felelős?

2017. dec. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
a táblánál pont, hogy nem kell tennie semmit, mert ott te leszel a hibás ha elütöd.
2017. dec. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!