Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha vezetés közben elütünk egy...

Ha vezetés közben elütünk egy szarvast, mennyit kell fizetni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogyha jelzi a veszélyt tábla, elütjük, és el is pusztul, akkor nekünk kell kifizetni az árát.
2014. aug. 20. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:

én is így tudom, hogy ha táblázott helyen van baleset, akkor nem fizet semilyen biztosító, de ha leadod az állatot, szerintem nem kell fizetni, csak ha szeretnéd a trófeát megtartani.

ha mégis kellene, akkor egy trófeás szarvasért milliókat is fizetnek a vadászok. állattól függ.

2014. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2014. aug. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit... be teszed a csomagtartóba és mehet a pörköltbe! ;)
2014. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azta, ha egy jó nagy példányt ütünk el, akkor jó mélyre kell nyúlni a pénztárcában. Ne csodálkozzanak, ha aztán tényleg nem jelenti be az ember, nem elég, hogy neki is kár keletkezett a kocsijában, de még fizessen is azért, ami nem az ő hibája, hiszen erre sosem lehet felkészülni. :/ Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.:)
2014. aug. 21. 01:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Most komolyan: mit vársz el egy szarvastól? Figyelje az utat? Ezt te sem mondod komolyan.

A másik, ilyen jellegü kérdést, nem te tetted fel?

2014. aug. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Ne szólj senkinek, max ismerőst hívni a mentéshez. Így bukod a kocsidban keletkezett kárt, de van egy kis vadhús, ha szólsz a rendőröknek/vedászoknak akkor bukod a kocsiban kelettkezett kárt, nincs vadhús, és még ki is fizettetik veled a dögöt.
2014. aug. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

amugy ja, sok allat kepes figyelni, a szarvas ilyen gyoker...

autotol utkozestol fuggoen par 100k tol millioig

bizti nem fizet, zsarut is hiaba hivsz...

vadat vidd haza, vagy vmi ismerosnek eladod.

2014. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ötödik: Nem azt várom, hogy figyelje, hiszen egy állat, aki nem tudja, hogy ezzel mekkora bajt tud okozni, de más sem várhatja el tőlünk, hogy akár 50-60-nal menve hirtelen meg tudjunk állni, ha közvetlen a kocsi elé ugrik. Gondolhatja mindenki, hogy nem direkt ütünk ilyenkor el egy szarvast, hogy kárt okozzunk a saját kocsinkban és gondokat magunknak. Nem tudom milyen kérdésre gondolsz, de nyilván van annyi eszem, hogy nem teszem fel ugyanazt a kérdést kétszer.


A többieknek köszönöm a választ.:)

2014. aug. 21. 21:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre gondoltam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..

Ha nem a tiedé a kérdés, akkor a 3. választ javaslom neked.

2014. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!