Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nagy baj van, miért nem...

Ha nagy baj van, miért nem lehet áthágni a KRESZ-T?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért merült fel bennem, mert múltkor láttam egy videót, ahol a mentő 215-el ment a pályán (nyílván azért mert nagy volt a baj).

Kb. 2 éve anyám szülni ment és már elfolyt a magzatvíze, mikor csörgött a telefon. Az orvos üzente, hogy padlógáz befelé.

És hát ilyenkor miért nem lehet kivételt tenni? Honnan tudja bárki, hogy nem azért száguldozik az illető, mert nagy baj van? Én ezt nem értem.

UI: hallottam olyan esetről is, mikor egy autós 160-al száguldozott az országúton, a rendőrök le is csekkolták. Miután meglátták, hogy egy nő ül a hátsó ülésen, akinek elfolyt a magzatvíze, rendőrök azonnal kisegítették őket. Előttük haladtak megkülönböztető jelzést használva, hogy utat törjenek neki. Szerintem mindenhol ilyen rendőrökre lenne szükség.


2017. dec. 7. 12:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
72%

SándorÚr, kérem a pontos helyét megjelölni a jogszabálynak!


[link]

2017. dec. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
SandorUr adja vissza a jogsijat nagyon gyorsan...
2017. dec. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Hát figyelj kérdező, ez a sebességes dolog olyan, hogy én nyugodt szívvel, mindenféle baj nélkül is tolom néha bőven a sebességhatár felett. Ha pedig tényleg baj lenne, akkor gondolhatod, hogy nem sokat törném a fejem azon, hogy nyomjam a gázt, vagy ne.
2017. dec. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem teljesen normalis, ha nagy baj van, az ember alapbol xarik a szabalyokra. legyen ez munkahely, otthon, vagy az orszagut. nyilvan ha bajt okoz, vallalni kell a kovetkezmenyeket es az ezzel jaro felelosseget is.
2017. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Ja és tegyük hozzá, hogyha a buszsofőr elüti a gyalogost, akkor minimum hosszú tárgyalásokra kell majd járjon (ha meghal a gyalogos), de ha egy nénike elesik a buszon, abból még nem lesz komoly baja a sofőrnek.
2017. dec. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Bocs, ez nem ide :D
2017. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
attól függ, mert ha a 150 kilós nénike pont a buszsofőrre esik, akkor.... :D
2017. dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Idézet a BTK-ból:


A végszükség


23. §

(1) Nem büntetendő annak a cselekménye, aki saját, illetve más személyét vagy javait közvetlen és másként el nem hárítható veszélyből menti, vagy a közérdek védelme érdekében így jár el, feltéve, hogy a cselekmény nem okoz nagyobb sérelmet, mint amelynek elhárítására törekedett.


(2) Nem büntethető, aki azért okoz nagyobb sérelmet, mint amelynek elhárítására törekedett, mert ijedtségből vagy menthető felindulásból nem ismeri fel a sérelem nagyságát.

2017. dec. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
5%
Ha engednék akkor hirtelen minden lefotózott gyorshajtóhoz járna egy mese az éppen szülő meg haldokló feleségről anyósról meg akit éppen elő tudnak rángatni .. Szóval ezért sem engedik. Nyilván ha valóban baj van az emberek egy része áthágja a szabályt, de vállalnia kell a felelődségre vonást ha lefotózzák. És ha balesetet okoz akkor sem lesz semmilyen mentsége.
2017. dec. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
37%
19-es! Amikor írtad amit írtál, már egy órája olvasható volt az a törvény, ami mentesíthet a büntetés alól. Nem zavart?
2017. dec. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!