Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha teli zöld lámpa mellett...

Ha teli zöld lámpa mellett van egy kiegészítő lámpa ami piros és egy jobbra nyíl van benne, akkor lehet jobbra menni?

Figyelt kérdés
Én nem akartam menni,de hátulról elkezdtek rám dudálni,így elindultam.Számíthatok bírságra?

2017. nov. 19. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha piros, akkor nyilván nem. A mögötted lévő idióta valószínűleg egyenesen akart menni és feltartottad.

Bírságra nem számíthatsz, ha nem volt közlekedési kamera (véda) vagy rendőr.

2017. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem.

Amúgy hol van ilyen?

2017. nov. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem fordítva? Teli zöldnél piros a lámpa a kiegészítő jobbra kicsi meg zöld?
2017. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Ilyet még én sem láttam.

Pirosnál lehetnek irányzöldek, akkor a nyíllal jelzett irányba lehet menni, vagy a másik lehetőség, hogy a lámpa előtt van egy leágazás jobbra, akkor a jobbra kanyarodónak nem kell figyelembe venni a lámpát.

2017. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen lámpa nincs, a kérdező színvak...
2017. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Semmi értelme a jobbra kis ívben kanyarodást tiltani, ha minden mást engedélyez. Ha úgy értetted, hogy a zöld nyíl a kiegészítő lámpa és a fő lámpa a piros, akkor szabad jobbra kanyarodni.
2017. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a Nagy Lajos király útján is van ilyen (Pesten). Oka: jobbról párhuzamosan villamos-sín van, így a villamos is akkor kap zöldet, amikor az autók, és EMIATT van tiltva a jobbra kanyarodás.
2017. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
#7 Nem, telezöld van, vagy zöld egyenes, amikor a villamos balról jön.
2017. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
*jobbról jön :)
2017. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, ez Magyarországon volt? Mert itt ilyen lámpa nincsen. Teli zöld fényt a hàromlencsés jelzőlámpa legalsó lencséje ad. Ettől jobbra szokták elhelyezni a zöld színű kiegészítő nyilat. De a kiegészítő nyíl fölött màr nincs még egy piros lencse.


Az lehet, hogy két jelzőlámpa van egy árbocon, az egyik telezöldes, a másik jobbra kanyarodó irányt irányít. Azonban ez esetben a jobb sáv jobbra kanyarodó sáv, az ettől balra eső sáv pedig minden bizonnyal egyenesen és balra haladásra használható. Ha te ebben álltál és jobbra akartál menni, akkor rosszul soroltál be.

2017. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!