Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nagy baj van, miért nem...

Ha nagy baj van, miért nem lehet áthágni a KRESZ-T?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért merült fel bennem, mert múltkor láttam egy videót, ahol a mentő 215-el ment a pályán (nyílván azért mert nagy volt a baj).

Kb. 2 éve anyám szülni ment és már elfolyt a magzatvíze, mikor csörgött a telefon. Az orvos üzente, hogy padlógáz befelé.

És hát ilyenkor miért nem lehet kivételt tenni? Honnan tudja bárki, hogy nem azért száguldozik az illető, mert nagy baj van? Én ezt nem értem.

UI: hallottam olyan esetről is, mikor egy autós 160-al száguldozott az országúton, a rendőrök le is csekkolták. Miután meglátták, hogy egy nő ül a hátsó ülésen, akinek elfolyt a magzatvíze, rendőrök azonnal kisegítették őket. Előttük haladtak megkülönböztető jelzést használva, hogy utat törjenek neki. Szerintem mindenhol ilyen rendőrökre lenne szükség.


2017. dec. 7. 12:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondjad csak, ha anyádat elgázolja egy száguldozó autó, elfogadnád felmentő indoknak, hogy jogosan sietett?
2017. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Lakott területen kívül!!!
2017. dec. 7. 12:55
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nyitott kapukat döngetsz. A törvény is ismer mentő körülményeket.

Valaki ide is szokta idézni a pontos helyet és ide vonatkozó szövegrészt.

2017. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Anyád nem járt még lakott területen kívül?
2017. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
100%
Ugy tudom, hogy egeszsegugyi veszhelyzet miatt at lehet hagni a kreszt. De nem ertek vele egyet, mert nekem nem szimpatikus, hogy az en es a tobbi autos eletet kockaztatnam ezzel.
2017. dec. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

#4 Hát nem sétálgat az országúton.

Aki meg így siet vészhelyzet esetén, akkor annak van családja, és tudja, hogy mit jelent a "család és a szeretet". Szóval odafog figyelni másokra.

Városokban még nem hágja át a KRESZ-t, azt én sem gondoltam komolyan

2017. dec. 7. 13:04
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, talán úgy érzed, nem a kérdésre felelek. És tk. valóban nem, mert nem közlekedési szabályokról írok most.

Mint jeleztem, a törvény ismer olyan rendkívüli eseteket, ami mentesít a büntetés alól.


Tehát:

Kolléganőm kapott egy telefont, hogy haldoklik az apja. Kórházban van.

Bevágta magát a kocsiba a kisgyermekével és anyósával. Budapestről Pécsre száguldottak,

zaklatott állapotban. Beleromboltak egy kivilágítatlan lovaskocsiba.

Mindenki meghalt. Mint utóbb kiderült, hiába. A papa sajnos már akkor sem élt, amikor a nővérke letette a telefont.

2017. dec. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt valóban van olyan, a KRESZ-nél magasabb rendű jogszabály, ami alapján az emberi élet védelme érdekében bizonyos jogszabályok áthághatók. Tehát átlèpheted a záróvonalat, ha hirtelen eléd vágnak; gázt adva letolhatod a vasúti átjáróban dugó miatt beragadt zsúfolt busz előtt álló autókat vagy épp behajthatsz a természetvédelmi területre, ha ez az egyetlen menekülési utad a viharos szélben gyorsan terjedő erdőtűz elől.
2017. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 SándorÚr ***** válasza:
13%

na jó akkor akkor most meggyözödtem rolla, hogy itt senki sem járt KRESZ tanfolyamra.

Tehát ha élet veszély van áthághatod a szabályokat, egy fehér kendőt, pólót, lepedőt kell az ablakon ki lobogtatni és folyamatosan nyomni a dudát a kereszteződésen áthaladáskor.

A mentő autó pedig száguldozhat 215-tel a városban, cak a kereszteződésekben kell fokozott figyelemmel áthaladnia

2017. dec. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
13:04 Akkor nem sétálgat az országúton, hanem mondjuk autózik. Attól még nem lesz nagyobb biztonságban, ha valaki szemből belecsúszik 160-nal, mert vajúdik a felesége, és túlbecsülte az autója képességeit.
2017. dec. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!