Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Betelefonálnátok emiatt?

Betelefonálnátok emiatt?

Figyelt kérdés

A szentendrei úton mentem Aqvincum magasságában, és ott van egy elfogyó sáv ami buszmegállóval végződik.

Nem vagyok jártas a környéken, nem tudtam,hogy elfog fogyni a sáv, biztosan van tábla, de nem vettem észre.

Index ki, fékezés, és két autó közé bementem, de nem volt valami sok hely, ergo mondhatjuk úgy is,hogy bevágtam.

Ez azonban nem tetszett annak a furgonnak a sofőrjének aki elé bementem, dudált, villogott.

(egyikünk sebessége sem volt nagy, láthatta,hogy fogy a sávom, és nem 1 index, és bevágás volt részemről, hanem egy ideje már ment az indexem, na de ez mindegy is, ez az én egyéni szociális problémám, neki nem kötelessége beengedni, nekem meg figyelnem kellett volna, hogy elfogy a sávom)

A lényeg,hogy bementem elé, mint írtam nem tetszett neki, és tudván,hogy hibáztam nyomtam is az elakadásjelzős bocsánatkérés gyanánt.(mást már nem tehettem)

Onnét a belsőbe soroltam át, ő meg padlógázon eljött mellettem jobbról, és bevágott elém majd satuzott.Hallottam,hogy 3-asban húzatja nagyon a kocsit, és sejtettem is a szándékát, ezért időben tudtam fékezni.Azt ugyan nem hittem,hogy satuzni is fog, de megtudtam állni.

Elkezdett mutogatni, én megtapsoltam, visszamentem középre, és mentem tovább.


3 éve vezetek napi 200 kilométereket 90%-ban Budapesten, és tudom,hogy az az általános reakció,hogy "ez mindennapos felejtsd el", de rohadtul nem.

Vannak fura fazonok,születnek érdekes szituációk, sokan hibáznak, ugyan így én is, és van,hogy én tépem a hajam mások miatt, de elém is nem egyszer vágtak már be (főleg ha furgonnal vagyok vagy teherautóval), mégsem jutott eszembe,hogy ilyet csináljak.


Számomra ez annyira nem egészséges, a történet azzal kellett volna,hogy záruljon,hogy nyomtam egy elakadásjelzőt, bocsánatot kérve, és pont.

Nekem még elakadásjelzőt sem nyomnak legtöbbször, ha bevágnak elém, és ha forrongok is magamban nem veszélyeztetek szándékosan másokat....de ez a lényeg,hogy MAGAMBAN forrongok.


Van cégnév, hisz felmatricázott kocsi volt, van időpont, és rendszám.

Gondolkozom,hogy írjak e cégnek, de nem akarok senkivel sem kib***ni, nekem az előző munkahelyemen "bemondott" mutogatásért is rúgtak ki sofőrt, igaz neki már volt más is a rovásán.


Inkább megkérdezem kívülállók véleményét,hogy ti mit tennétek?

Mert ha tudnám,hogy figyelmeztetést kap, egy percig sem vacilálnék, de azt nem akarom,hogy kirúgják, még ha ez utóbbira kevesebb is az esély.


A saját hibámat maximálisan beismerem, ha írnék a cégnek nem maradna ki belőle az én saram sem.


2017. okt. 18. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Telefonálj.

Remélem kirúgják ezt az elmebeteg hülyét, aki a személyes bosszúhadjárata miatt veszélybe sodor másokat.

2017. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 D. Brasco ***** válasza:
0%
Szerintem feleslegesen pocsekolnad az idodet meg a telefonszamladat
2017. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
A céget biztosan érdekelné az eset. Gondolj csak bele, miféle reklámot csinált ezzel nekik, ha az én alkalmazottam lenne és első alkalom, minimum elbeszélgetnék vele. Az ő munkája, hogy biztonságosan vezesse a furgont, ilyen akciók nem férnek bele.
2017. okt. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Felesleges betelefonálni. A sofőr le fogja tagadni és kiszínezi majd a dolgot a főnök előtt.Meg nyilván te akár lehetsz a konkurencia embere is ,aki direkt keresztbe akar tenni a másik cégnek. Ilyen is gyakran előfordul,ezért konkrét bizonyítékok nélkül senki nem fogja elhinni a történetet.


Mellesleg sofőr hiány van , nem nagyon rugdosnak ki embereket ilyen pitiáner ügyek ,betelefonáló ismeretlenek miatt, viszont elvárják a sofőrtől ,hogy ezerrel hajtson az úton és mindenhová "tegnapra" érjen oda, szóval a frusztrációszintjük az egekben van, ha bevágsz eléjük ne csodálkozz ha egyik másiknál elpattan a húr.

2017. okt. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Beviz Elek ***** válasza:
14%

Teljesen felesleges ilyen apróságokkal foglalkozni.


#3

Látszik hogy nincs vállalkozásod és nem is értesz hozzá. A cég érdeke hogy haladjon a sofőr, ilyen beállítottságú emberek kellenek nekik nem akik végigtotyogják a várost. Nálunk is mondják hogy lassan de biztosan, tartsd be a szabályokat, stb, de valójában folyamatosan siettetnek, ha eléred a 15 órás munkaidőt akkor dobd ki a korongot és mehet az új, majd elírjuk az órákat másik napokon, stb. Ez ilyen :D

2017. okt. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát nekem azért nem kell bemutatni a sofőrök világát, nekünk is időre kell odaérni a címekre, de nekem még sosem telefonálták,hogy hol vagyok.Pedig késtem már el.

Na meg egy sofőr egy napra kap x címet, ha az x címet kiszórod 5-6 óra alatt mehetsz haza, ha 10 óra akkor ez van.

Ergo mi, legalábbis ahol én dolgozom maximum magunk miatt sietünk.Futárcégeknél lehet,hogy rohanni kell, hogy minél több új rendelést kivigyenek, de felénk, és a legtöbb cégnél már az előző nap megtervezik a fuvarokat, és csak ritka esetben van az,hogy valaki kap még plusz címet a tervezett mellé.

Viszont aki siet annak van ideje bosszút állni?Jó lenne ha nálam is ezt jelentené a sietés...ha nem siet akkor vajon mit csinál még? :)


Valamint, ahogy írtam, az előző munkahelyemen rúgtak ki sofőrt egy betelefonálás miatt, a cégnél gondolom tudják,hogy ez a sofőr ilyet nem csinálna, meg azt is,hogy igen ez egy f***, nem ez az első panasz rá, lehet meg kéne tőle válni.


5-ös


Ha szerinted ez a beállítottság megfelelő, akkor majd beszélgessünk el, ha a párodat letarolja a Matizban egy 3,5 tonnás furgonnal, mert ilyen volt a beállítottsága.

2017. okt. 18. 16:42
 7/16 Beviz Elek ***** válasza:
30%

Itt nem ő tárolt volna le (kivéve mikor bevágtál de az a te hibád, hanem te pattantál volna le róla mikor befékezett.


De fordítsuk meg a helyzetet. Mi lenne ha most a sofőr telefonálgatna (mert mondjuk céges kocsid volt) hogy bevágtál elé, nem ismered a tükröt?

2017. okt. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jelentsd a cégnek, de azért azt is gondold át, hogy esetleg venned kellene néhány pótórát kreszből. Attól hogy nem vagy jártas a környéken még nem kell bevágnod mások elé. Az meg hogy azt sem tudod volt-e tábla az csak megerősíti, hogy elég nagy hiányosságaid vannak közlekedés terén.
2017. okt. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Elismertem a hibám, ott is, itt is, ezen kár vergődni, hibáztam -mint mindenki szokott-, nem tudom visszacsinálni, de ahogy kommentekben is írtátok "ez mindennapos". Az én hibámat nem lehet annyival letudni,hogy mindennapos?

Mert az.

Nem tudom ki melyik országban él, de aki szerint normális,hogy a sérelmeinkért bevágunk a másik elé, meg mutogatunk, az biztos nem európai országban él, és aki ezt elfogadja na annak nemhogy új KRESZ vizsgát kéne tennie, de a köz érdekében le kéne adnia a jogosítványát.

2017. okt. 18. 17:04
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Akkor hivogasd, nekem mindegy csak magadat röhögteted ki. Kapsz valami bullshit szöveget mellé ha jó napja van az ügyintézőnek.
2017. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!