Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Betelefonálnátok emiatt?

Betelefonálnátok emiatt?

Figyelt kérdés

A szentendrei úton mentem Aqvincum magasságában, és ott van egy elfogyó sáv ami buszmegállóval végződik.

Nem vagyok jártas a környéken, nem tudtam,hogy elfog fogyni a sáv, biztosan van tábla, de nem vettem észre.

Index ki, fékezés, és két autó közé bementem, de nem volt valami sok hely, ergo mondhatjuk úgy is,hogy bevágtam.

Ez azonban nem tetszett annak a furgonnak a sofőrjének aki elé bementem, dudált, villogott.

(egyikünk sebessége sem volt nagy, láthatta,hogy fogy a sávom, és nem 1 index, és bevágás volt részemről, hanem egy ideje már ment az indexem, na de ez mindegy is, ez az én egyéni szociális problémám, neki nem kötelessége beengedni, nekem meg figyelnem kellett volna, hogy elfogy a sávom)

A lényeg,hogy bementem elé, mint írtam nem tetszett neki, és tudván,hogy hibáztam nyomtam is az elakadásjelzős bocsánatkérés gyanánt.(mást már nem tehettem)

Onnét a belsőbe soroltam át, ő meg padlógázon eljött mellettem jobbról, és bevágott elém majd satuzott.Hallottam,hogy 3-asban húzatja nagyon a kocsit, és sejtettem is a szándékát, ezért időben tudtam fékezni.Azt ugyan nem hittem,hogy satuzni is fog, de megtudtam állni.

Elkezdett mutogatni, én megtapsoltam, visszamentem középre, és mentem tovább.


3 éve vezetek napi 200 kilométereket 90%-ban Budapesten, és tudom,hogy az az általános reakció,hogy "ez mindennapos felejtsd el", de rohadtul nem.

Vannak fura fazonok,születnek érdekes szituációk, sokan hibáznak, ugyan így én is, és van,hogy én tépem a hajam mások miatt, de elém is nem egyszer vágtak már be (főleg ha furgonnal vagyok vagy teherautóval), mégsem jutott eszembe,hogy ilyet csináljak.


Számomra ez annyira nem egészséges, a történet azzal kellett volna,hogy záruljon,hogy nyomtam egy elakadásjelzőt, bocsánatot kérve, és pont.

Nekem még elakadásjelzőt sem nyomnak legtöbbször, ha bevágnak elém, és ha forrongok is magamban nem veszélyeztetek szándékosan másokat....de ez a lényeg,hogy MAGAMBAN forrongok.


Van cégnév, hisz felmatricázott kocsi volt, van időpont, és rendszám.

Gondolkozom,hogy írjak e cégnek, de nem akarok senkivel sem kib***ni, nekem az előző munkahelyemen "bemondott" mutogatásért is rúgtak ki sofőrt, igaz neki már volt más is a rovásán.


Inkább megkérdezem kívülállók véleményét,hogy ti mit tennétek?

Mert ha tudnám,hogy figyelmeztetést kap, egy percig sem vacilálnék, de azt nem akarom,hogy kirúgják, még ha ez utóbbira kevesebb is az esély.


A saját hibámat maximálisan beismerem, ha írnék a cégnek nem maradna ki belőle az én saram sem.


2017. okt. 18. 13:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ha neked mindegy, akkor minek írsz választ?

Opció,hogy írj vagy ne írj, ez volt a kérdés.Mindkettőt elfogadom, de azért nem volt ennyire bonyolult a kérdésem.

2017. okt. 18. 17:06
 12/16 anonim ***** válasza:

Tipikus furgonos hülye. Nagyon sokan vannak ilyenek, tisztelet a kivételnek. Ha látom hogy nagyon nyomul, 20 centire a seggemben van még óra szerint 70-nél is (lakotton belül), akkor én általában szépen visszalassítok 50-re. Utálom azt hogy több km-en keresztül tol le 70 körül az idióta, ha tud előzzön, ha nem, akkor tartson normális követési távolságot.

A másik amit nem szeretek hogy előttem is lassan mennek de nekem villog, mutogat, dudál és szintén 20 centire.

Nem szoktam büntetőfékezgetni, dudálni sem nagyon, mutogatni néha sikerül, meg anyázni magamban.

Nyilván mindenki hibázik, én is szoktam néha, te is hibáztál. Ez van, emberek vagyunk.

Kirúgni nem fogják, bár ha minden ilyenre így reagál a fiú, és mások szólnak a cégnek akkor lehet kirakják.

Amúgy a tábla a lámpára van felrakva a kereszteződésben.

2017. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: ha nem írsz vagy telefonálás az a cégnek, tuti nem változik semmi és ez a közveszélyes idegbeteg barom, aki ennyire rosszul tolerálja mások hibáját, tuti máskor is ezt fogja tenni. Csak akkor lehet, lesznek áldozatok is, mondjuk amikor fèlrerántja a következő megbüntetett egyén a kormányt és letarolja a megállót.


Ha viszont írsz, lehet elég a főnöki ejnyebejnye is ahhoz, hogy az emberünk kicsit több higgadtságot tanúsítson, mert igenis óriási károkat okoz egy cègnek, ha balesetet okoznak a sofőrjei. És tudod ma lehet csak a gyakorin van ez kint név nélkül, legközelebb már vírusvideó lesz a facebookon...

2017. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Írj, ha akarsz, hatása lehet nem lesz.

És valóban szerintem is azért van különbség, a hülye voltam és kicsit bevágtam vs. legyorsulom, elévágok és stauzok dolognak.

Az egyik részbe figyelmetlenség, a másik szándékos balesetveszélyes helyzet.



Mondjuk a furgonosok valóban érdekesek néha. Legutóbb egy lámpánál megpróbált egy legyorsulni. Igaz én egy 500 ccm-es motoron ültem és nem állt szándékomban túlzottan húzni neki, de csak rám rántotta a kormányt.

Szerencsére pont egy buszmegálló volt, amibe ki tudtam menni, így nem lett baleset. Ott én is azt hallottam, hogy ezerrel pörgeti a motort mellettem és szépen húzódik befelé. (Mindezt a körúton, 2 sávon.)

2017. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Látszik hogy nincs vállalkozásod és nem is értesz hozzá. A cég érdeke hogy haladjon a sofőr, ilyen beállítottságú emberek kellenek nekik nem akik végigtotyogják a várost. Nálunk is mondják hogy lassan de biztosan, tartsd be a szabályokat, stb, de valójában folyamatosan siettetnek, ha eléred a 15 órás munkaidőt akkor dobd ki a korongot és mehet az új, majd elírjuk az órákat másik napokon, stb. Ez ilyen :D"


A cég érdeke, hogy haladjon a sofőr, ebbe hol fér bele az, hogy satuzik egy autó előtt szándékos szívatásból? Ne magyarázzad, hogy ez elfogadható, egy normális cégvezető sem hagyja szótlanul a szándékos veszélyeztetést. Kockáztatta az autó, a saját, a forgalom többi tagja és a fuvar épségét, mindezt a semmiért. Ilyen ember nem alkalmas hivatásos sofőrnek.

2017. okt. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Telefonálj. Céges autóval a munkahelyét / is/ járatja le. Munkáltatóként engem érdekelne egy ilyen eset. Nem hiszem, hogy kirúgnák emiatt, de egy ejnye-bejnyére valszeg számíthat. Reméljük ennyi is javít a közlekedési morálján.
2017. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!