Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi pontot kell elérni T...

Mennyi pontot kell elérni T kategóriás kressz vizsgán?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy maximum 75 pontot lehet elérni 55 kérdésből, de mennyi pontot kell elérnem T kategóriás vizsgán hogy átmennyek? Azt tudom hogy B kategóriáson 65 pont de én töltöttem gyakorló kressz oldalon 63 pontom lett és ki írta hogy sikeres és ezek T kategóriás kérdések voltak.Szóval. em tudom mivan
2017. szept. 21. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Nemzeti Közlekedési Hatóság honlapján elolvashatók a különböző kategóriák tantervi- és vizsgakövetelményei.


„T” kategória esetén a közlekedési alapismeretek vizsga követelményei:

A vizsga teljesítéséhez egy 55 kérdésből álló számítógépes, feleletválasztós tesztet kell sikeresen megoldani. A vizsga időtartama 55 perc, kérdésenként 1 perc a rendelkezésre álló idő. Az elérhető maximális pontszám 75 pont, melyből a sikeres vizsgához 65 pontot kell elérni.

[link]

A köznyelvben KRESZ vizsgaként emlegetik, de valójában három tárgy együttes elméleti vizsgája: közlekedési alapismeretek + járművezetés elmélete + szerkezeti és üzemeltetési ismeretek.



És, mint a linkelt képen látszik, egy másik elméleti vizsgát is kell tenni: munkavédelem, tűzvédelem, szállítás témakörben.

Ez is számítógépes feleletválasztós vizsga, itt is kérdésenként 1 perc áll rendelkezésre.

A vizsga időtartama 25 perc, 25 kérdésre adott válasszal legfeljebb 25 pont szerezhető, a sikeres vizsgához 21 pontot kell elérni.



Nem a hatóság oldala, és nem is olyan részletezésű, mint ott, de a kérdésben szereplő adatokat összefoglalóan tartalmazza a különböző kategóriákra: [link]

2017. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. szept. 23. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!