Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egyik barátom csinált fényképe...

Egyik barátom csinált fényképező gépével képeket és el küldte 11 megát foglalt egy kép! Sajnos nem tudom elérni a barátomat! A kérdé s az lenne hogy milyen kategóriás fényképezőgéppel csinálta?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy valami nagy volt küldjön már valaki egy ilyesfajta linket mert venni szeretnék én is!?De nem tudom mennyibe kerül és hogy milyenek azok a gépek amik 11 megás képeket csinálnak!Azt tudom hogy valami nagy volt küldjön már valaki egy ilyesfajta linket mert venni szeretnék én is! De nem tudom mennyibe kerül és hogy milyenek azok a gépek amik 11 megás képeket csinálnak! 18/L
2012. dec. 18. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Képre jobb gomb / tulajdonságok és valamelyik fülön nem csak azt olvashatod el, hogy milyen gép, hanem, hogy milyen fénybeállítások, vaku, stb, sőt ha komolyabb a gép, még GPS koordináták is lehetnek ott.

Tudtad egyébként, hogy a képeknél nem a méret a lényeg? Azért akarsz olyan gépet, hogy te is 11 megás fényképeket csinálj?

2012. dec. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Telepíted az Irfavview nevü képnéző programot , hozzá a plug-ineket, megnyitod vele a képet, aztán az I betüt megnyomod , megnézed az Exif infót , abban azt irja hogy milyen géppel csinálták
2012. dec. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nah végre KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!
2012. dec. 18. 10:17
 4/17 anonim ***** válasza:
Biztosan posztert akar nyomtatni:) Más meg nem győzi átméretezni, összetömöríteni a képeket, mert mondjuk készül 60-80 kép egy buliban és azt mail-ben elküldeni örök élet+1 nap :) Persze, ha a szőrszálakat is meg akarjuk számolni, kell ez a felbontás:) Mondjuk egy 24 Mp-es NIKON vagy Canon RAW-ban tud még ennél nagyobb méretű képet készíteni.
2012. dec. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Milyen kis agresszív :)
2012. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hü.lye pic.sa


"#1 Képre jobb gomb / tulajdonságok és valamelyik fülön nem csak azt olvashatod el, hogy milyen gép"

2012. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az EXIF adatokban megtalálod a géptipust, feltéve, ha ki nem törölték (mert olyat is lehet).
2012. dec. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Milyen formátumú volt a kép?

JPEG

PNG

RAW

GIF

TIFF

Mert abszolút nem mindegy.

Minden formátum más-más eljárással tömörít, van amelyik pl tömörítetlen.

Így lehet 11 megás a fotó, sőt, nálam TIFF-ben simán beleszalad 120 megába egy kép mérete.

2012. dec. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

a win is mutatja,hogy milyen géppel készült a kép,

jobb klikk a képen és : Tulajdonságok

[link]

2012. dec. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Golan Trevize ***** válasza:

Csinálok neked, kedves kérdező egy ezer éves Nokia telefonnal készített 320×240-es felbontású képből is 11 megásat, mégis fos lesz.

Ennyit a kép fizikai méretéről, meg arról, hogy "én is olyan gépet akarok venni, mert az hatalmas képeket csinál"...


Egyébként ha tényleg húdenagyonjó gépet akarsz venni, akkor kezdetnek vegyél egy ilyen vázat:

[link]


Persze néhány jó objektívet se felejts majd el venni hozzá.

2012. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!