Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet B kategóriás jogosítvány...

Lehet B kategóriás jogosítványom ha színtévesztő vagyok?

Figyelt kérdés
El akarok indulni jogsira. De félek hogy azt mondja az orvos nem vagyok rá alkalmas a színtévesztésem miatt.

2017. júl. 1. 19:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%
Nem lehet, pont a közlekedési lámpák/KRESZ-táblák miatt.
2017. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az a baj ezzel hogy egy világ omlik bennem össze ha igaz.
2017. júl. 1. 19:59
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Az úrvezetőit (101-es kód) simán megkapod. A hivatásost (102-es kód) már nem biztos.

(Persze egy 10 ezres csodákra képes)

2017. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
8%

utolsó, te normális vagy? segítek: nem.


nem kapja meg már a háziorvosától sem, hogy alkalmas.

ahogy az első írta, a közlekedési lámpán pont az a két szín enged és tilt, amit a színtévesztők tévesztenek.


az orvost esetleg le lehet fizetni, de annyira jó lenne, ha emberek ésszel gondolkodnának, és adnának ilyen blfsz tippeket.


majd ha egy színtévesztő autós belerohan a kocsidba, amit mondjuk múlt héten hoztál ki a szalonból... esetleg a kocsiban ül a gyereked vagy bárkid, és egymásba csattantok, ott hal meg a családtagod, vagy bárki...

akkor majd azt mondja, ja bocsi azt hittem nekem zöld a lámpa... te meg azt mondod, semmi gond, haver, úgyis rossz gyerek volt, majd eltemetem 'oszt csinálok másikat?


ne veszélyeztessük már egymást, könyörgöm!!!

2017. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
62%
Melyik színeket cseréled fel?
2017. júl. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
#4 észrevetted már, hogy a piros mindig felül van, és a zöld mindig alul? Olyan nem igazán lehet, hogy máshogy világít ugyan azon a helyen a lámpa...
2017. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

Lehet. És, ha csak ezen múlik, akkor biztosan lesz is.


Ha a vizsgálatot végző háziorvos nem tud dönteni, szemész szakorvoshoz küldhet, de ez nincs előírva számára.

1. alkalmassági csoportnál, színtévesztéssel kapcsolatban nem is szokták megtenni, megadják szakorvosi vizsgálat nélkül. De, ha netán elküld, csak idődbe telik, de a szakorvos, 1. csoportú alkalmassághoz megfelelőnek fog találni. De, mégegyszer, szinte teljesen kizárható, hogy a háziorvos emiatt odaküld.

(B-kategóriához elég az 1. csoportú alkalmasság, ha nem akarsz vele közúti fuvarozó munkát vállalni, vagy ilyen vállalkozáshoz használni.)


Csak a 2. alkalmassági csoportnál ("hivatásos") szerepel az NM rendeletben, hogy „A színlátás zavara esetén az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleménye figyelembevételével állapítható meg.”. Vagyis, még ott sem feltétlen kizáró ok.


A 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról 1. mellékletének 1. pontja és alpontjai foglakoznak a látásvizsgálatokkal, követelményekkel: [link]

2017. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nehezen különböztetem meg a kék lila színt . És a citrom sárgát a világos zöldtől
2017. júl. 1. 20:32
 9/22 anonim ***** válasza:
2%
#6: Észrevetted már, hogy éjszaka, vagy rossz látási viszonyok között nem látszik a lámpatest, így nem tudod megállapítani, hogy amit látsz fény, az felülről hányadik?
2017. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
12%

na igen, okoska, aki szerint alul-felül vannak a színek.


utolsó leírta, hogy nem mindig látod az egész lámpát, ami - megint segítek - fekete színe miatt sokszor nem látszik.


ha így lenne, ahogy te gondolod, akkor nem is lenne a lámpán 3 szín, hanem azt kéne megtanulnunk, hogy a felső fénynél megállunk, az alsónál mehetünk.

így működik? nem.

esetleg ha logikusan gondolkodnál...

2017. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!