Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet B kategóriás jogosítvány...

Lehet B kategóriás jogosítványom ha színtévesztő vagyok?

Figyelt kérdés
El akarok indulni jogsira. De félek hogy azt mondja az orvos nem vagyok rá alkalmas a színtévesztésem miatt.

2017. júl. 1. 19:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

Megjegyzem, a színtévesztés nem azt jelenti, hogy minden piros és zöld színű dolgot egyfolytában kever az ember. Egyénenként különböző, hogy pontosan melyik árnyalatok, milyen fényviszonyok, milyen egyéb körülmények között áll fenn a színlátási zavar.


Egyébként a kérdésre válaszolva az "úrvezetői" I. csoportú alkalmasságin nem vizsgálnak színlátást. A "hivatásos" II. csoportún már igen, itt ilyen esetben a szakorvos döntésén múlik a dolog. Ugyanakkor a II. csoportú alkalmassági megugorható speciális, színtévesztést korrigáló szemüvegekkel. Ilyen szemüveg használata esetén valószínűleg célszerűen eleve az ezzel foglalkozó szemészorvos fogja vizsgálni az érintett hivatásos gépkocsivezetésre való alkalmasságát.

2017. júl. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
10%

Nem számt, hogy egyfolytában keveri, vagy csak néha.

Elég, ha akkor keverte, amikor épp megtörtént a baj.


Úrvezetői... 100 évvel ezelőtt hívták így, ma már nincs ilyen.


És de, van vizsgálat, nekem még friss az "élmény", a háziorvos vizsgálja.

Remélem, hogy tisztességesek, és nem veszélyeztetik mások életét egy tízezresért.

Ők is lehetnek épp azok, akiket egy színtévesztő elüt, mert nem volt képes megkülönböztetni a színeket.

És az, hogy ezt nem bírod felfogni, meg lepontozol, nem változtat a lényegen, és nem lesz ettől igazad.

2017. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

"Úrvezetői... 100 évvel ezelőtt hívták így, ma már nincs ilyen."


Istenem... Akkor azt kell írni, hogy "I. egészségügyi csoportban alkalmas", és akkor boldog leszel?

Mindenki tudja mit jelent az úrvezetői/hivatásos és sokkal szemléletesebb is ez a régi elnevezés.

Gondolom te a jogosítványt is vezetői engedélynek, meg a rendszámot is hatósági jelzésnek nevezed.


Az orvosi vizsgálat egy vicc. Lehet, hogy ez nem egy jó dolog, de a legtöbb doki simán megadja.


(Nekem például megmérte a vérnyomásom, majd annyit kérdezett, hogy egészséges vagyok-e. Egy "igen" válasz után írta is a papírt...)

2017. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
23%

Hát akkor jó blfsz orvosod van, gratulálok, hogy te erre még büszke is vagy.

Nem, nem mindenki tudja, és jogsinak meg rendszámnak hívom, amit írtál.

De ezt az úrvezetőit én még sosem hallottam, rá kellett keresnem, hogy mit takar, és akármilyen fellengzős meg flegma vagy, nincs igazad.

Vicces, mikor valaki agresszióval meg nagyképűséggel akarja elérni, hogy igaza legyen.

2017. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%

"Vicces, mikor valaki agresszióval meg nagyképűséggel akarja elérni, hogy igaza legyen."


Hát igen, nevetünk is rajtad. :)


Leírták neked a lényeget, linkelték is a pontos szöveget, de azért te okoskodsz tovább.


Utánanézhettél volna, hogy a színtévesztő szó mit jelent. Nem ugyanazt, mint a színvak.

Én zöld-vörös színtévesztő vagyok. Amikor egykor először voltam alkalmasságin, úgy 17 évesen, akkor nem tudtam felismerni a könyvben a piros és zöld pettyekkel megjelenített számokat.

Elküldtek szemészetre, ott megállapították, hogy tényleg nem tudom felismerni ezeket a számokat, de amúgy szemüveggel tökéletesen látok, és a színeket is felismerem közelről és távolról is, csak bizonyos árnyalatokat nem annyira. (De a teljesen nyilvánvaló zöldet és a pirosat minden gond nélkül.)

Megkérdeztem, hogy ez jelent-e valamit a jogosítvány szempontjából. A szemész elmagyarázta, hogy B esetén nem jelent semmit, de hivatásos sofőr inkább ne akarjak lenni, mert nem biztos, hogy sikerülni fog.

2017. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
27%

Ha valaki okoskodik itt, az továbbra is te vagy, és még büszke is vagy az összehordott baromságaidra, de sebaj, hidd csak el, hogy igazad van.

Az ilyen emberekből élek...

Nevetünk is rajtad... te valami szellemi vezető vagy, hogy mások nevében írkálsz, vagy az összes választ te írod, ehhez is csak gratulálni tudok.

2017. júl. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
33%

Az a legnagyobb gáz, hogy az a válasz van lepontozva, amelyik - nagyon helyesen - rávilágított arra, hogy pl. sötétben nem látod, hogy hanyadik szín világít.


Ez sokat elárul egyesek értelmi szintjéről.


Meg az is, hogy hivatásos sofőrnek kötelezően látni kell a lámpán a színeket, a hétköznapi sofőrnek meg nem fontos. Ja, tényleg, végül is nem abból van több az utakon, meg nem azok okoznak általában balesetet...

2017. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%

inkább az a vicces, amikor olyanok okoskodnak, akik nem színtévesztők, és fogalmuk nincs arról, ez miben is nyilvánul meg.


nem tudom feltűnt-e, de a lámpák eleve hülyebiztosak. zöldfelé váltva van piros-sárga átmenet, pirosra váltva viszont csak a sárga világít.


egy színtévesztő maximum a pirost és a sárgát tudná MESSZIRŐL összekeverni, ha rosszak a látási viszonyok. a zöld teljesen elüt tőlük


de szerintem az inkább ne vezessen, aki 100-200 méterről szokta megmondani, hogyha zöld van, akkor nem lassít, mert biztos abban, hogy átér...


ha meg valaki nulla látótávolságban is úgy közelít meg egy lámpás kereszteződést, mint tiszta időben, az ép látással is pont annyira nem fogja tudni, hogy piros van-e vagy nem, mint egy színtévesztő...

2017. júl. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
31%
Ha szemüveggel látja a színeket, akkor nyilván lehet jogosítványa. Ha abszolút színvak, akkor viszont nem.
2017. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
29%
Attól függ milyen színeket és hogy milyen fokúan téveszt. Ha szemüveggel korrigálható, akkor az orvos felírja és azzal ugyanúgy vezethet, mint bárki más.
2017. júl. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!