Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet B kategóriás jogosítvány...

Lehet B kategóriás jogosítványom ha színtévesztő vagyok?

Figyelt kérdés
El akarok indulni jogsira. De félek hogy azt mondja az orvos nem vagyok rá alkalmas a színtévesztésem miatt.

2017. júl. 1. 19:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
84%

A vonatkozó jogszabály - 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet - bár az 1. alkalmassági csoportnál is előírja a színlátás vizsgálatát, a vizsgálat eredményével csak a nagy (C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE, TR) kategóriákhoz szükséges 2. alkalmassági csoportnál foglalkozik (ott szakorvos bevonását írja elő).


Ebből következően a B kategóriás jogosítványnál nem követelmény a megfelelő színlátás.

2017. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
69%
nahát :D végre valaki linkelt egy jogszabályt a sok okoskodás helyett :D szerintem ez mindent megválaszolt, aki szerint nem lehet, és az orvosok a hülyék, akik megadják az alkalmasságot...:D
2017. júl. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!