Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A1 jogsival ha igazoltatna a...

A1 jogsival ha igazoltatna a rendőr A kategóriás nagymotorral milyen szankciókra számíthatok? Büntetlen közuti és polgári előélet, nem szabálytalanság miatti leállítás csak általános ellenőrzés, elsősegély, izzó, visszaverő mellény nálam.

Figyelt kérdés
Leszögezném pusztán gyakorlási szándékkal, nem a nagy forgalomban, este kis utcákban, egyébként is ott a 125ösöm napi használatra amivel több mint 30 000km-t megtettem már (esőben, sárban, volt hogy felsózott hóban) A kategória pedig már folyamatban. Csak Murphy törvénye miatt félek, mivel még soha nem igazoltattak az pont a nagymotorral történne meg. Viszont ha egy első alkalomnál megúsznám csak egy helyszíni bírsággal az nekem még megérné, hogy a rutin/forgalmira úgy menjek, hogy van róla fogalmam milyen egy nagyobb dögöt vezetni.

2017. aug. 9. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan, mintha jogosítvány nélkül vezetnél. Nem tudom pontosan, csak rémlik valami, amikor tanították, hogy vezetéstől eltiltás járhat érte, meg pénzbüntetés talán.

Egy tisztességes nagymotor nem 125ccm-es. Hiába tudod, egy rossz húzás, és kiugrott alólad.

Gyakorlási szándékkal oktató mellett, az erre a célra kijelölt pályán érdemes próbálkozni, betartva az utasításokat. Ott szerzel némi rutint is a nagymotorra. Igaz, ha nem vagy felelőtlen, akkor kevésbé történhet baj, de... Közúton ezzel gyakorlatilag veszélyezteted a többi közlekedőt/járókelőt. Ha történik valami, akkor simán rádhúzzák, hogy te vagy a hibás, és nem sok ember lenne, aki bánkódna miatta...


Egy normál jogsi-tanfolyamon pedig elmondják, hogy nem felelős magatartás motorral esőben-sárban-felsózott hóban közlekedni. Gondolj a kátyúkra, amiket emiatt nem látsz, és akad belőlük bőven.


Aztán nem beszélve arról a rutinról ami a balesetek megelőzéséhez szükséges. Motorosként kevésbé vesznek figyelembe az utakon, neked KELL fejben ott lenni. Legtöbbször a motor kormánya és erőtartaléka az, ami meg tud óvni a balesetektől...



Mi az, hogy nincs vizsgák előtt gyakorló-óra? Kérj az oktatótól, örömmel fog adni, hidd el! Még mindig olcsóbb, mintha Murphy előkerülne...

2017. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen lesz normális rutin illetve forgalmi tanfolyam (a meglévő jogsinak hála szerencsére fele annyi óraszámmal) így értettem, de előtte is jó lenne már gyakorolni. Illetve egy 500as nagymotorról beszélek, tehát nem a tisztességes nagymotor kategória. Az kb 600 köbcentinél indul (vagy 800, 1000?) amikor a plusz 100 köbcentire van közel kétszer annyi lóerő. Kis utcákban forgalom nélkül pedig minimálisra csökkenteném a más személyi/anyagi károkozásnak valószínűségét, nagyobb eséllyel csak én borulnék, saját motor sérülhetne. Engem most a pontos szankció érdekelne. Első alkalommal eltiltanak-e, ha igen mennyi időre. Annyit találtam, hogy szabálysértés, külön kategória szól a nem megfelelő kategóriás jogosítvánnyal vezetésre, helyszíni bírság valami 20-30 000. De ennyi, mást nem találok, csak fórumokon ahány ember annyi vélemény.
2017. aug. 10. 09:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, nehéz rá pontos szankciót írni, mert a rendőr kedvétől függ. Illetve attól is, van e kamera a kocsijában (akkor nem tud nagylelkű lenni)...
2017. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!