Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodó főútvonal és "rakéta...

Kanyarodó főútvonal és "rakéta" tábla egyszerre, ez normális így? (képpel és részletesebben lentebb)

Figyelt kérdés

Tegnap egy útkereszteződésben haladva ez a tábla fogadott, ez így rendben van? Egyenesen (a főutat elhagyva) szerettem volna továbbmenni, azt se tudtam indexeljeke vagy sem.

Szóval a felső tábla szerint, ha előre megyek tovbb, elhagyom a főutat és balra kell indexelnem.

Az alatta lévő tábla szerint meg balra és jobbra van becsatlakozó út.

Ez a két tébla nem mond egymásnak ellent?


kepfeltoltes.eu/view.php?filename=881t_bla.jpg



2017. szept. 3. 12:08
1 2 3 4
 31/37 szántóvető ***** válasza:
100%

"Én a zöld nyíl irányából érkezem és csak "elsőbbségadás kötelező" táblám van."-nem,ott kell lennie alatta a kiegészítő táblának is,hacsak el nem lopták :)

"Én egyenesen (ráhajtva a védett útra, szembe a kék nyíllal) szeretnék tovább menni, de nekem nincs arról információm, hogy kanyaródó védett útra csatlakozok.

No ebben az esetben kinek van elsőbbsége?"-neked van elsőbbségadás táblád,a szemből érkezőnek nincs,ez ugye hátulnézetből is kiderül mert ennek a táblának más az alakja.

2017. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Amikor körbenézel, akkor úgyis látod, hogy a tőled jobbraeső úton is van macisajt, ebből már tudhatod, hogy kanyarodik a felsőbbrendű út. De amúgy igen, kéne rakni kieg. táblát a macisajtok alá is.


Amúgy megtaláltam, létezik ilyen is:

[link]

Csak ez a tábla nem szabványos.

2017. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 szántóvető ***** válasza:
hm..ez egy hajlított rakéta.
2017. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Jól van, csak beigazolódik az igazam...


google.hu/maps/@47.8306414,20.6894852,3a,75y,253.67h,95.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFz_6kJXCBUwIoQTp0SVbHQ!2e0!7i13312!8i6656


Az ominózus kereszteződés látható a fenti linken (ellophatták a kiegészítő táblát), és továbbhaladva előre, szemközti irányban található a kanyarodó főútvonal (a képen: balról kanyarodik balra).

2017. szept. 4. 16:30
 35/37 szántóvető ***** válasza:
igen,tényleg nincs kiegészítő tábla pedig kellene lennie.viszont továbbra sem főút hanem felsőbbrendű út.főútvonalat jelző tábla nincs,hiába jártam be a kérdéses utat.
2017. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Ha belemész a kék nyíllal jelzett autóba, akkor a közút fenntartója (feltehetőleg önkormányzat) fogja fizetni mindkettőtök kárát, az ellentmondó kitáblázások miatt. Mivel egyiktek sem szegte meg az érkezési irányokban kirakott táblák által jelzett kanyarodási előírásokat.


Esetleg ha az önkormányzatnak jó ügyvédje van, és a bíróságon bebizonyítja, hogy a közelben laksz, gyakran jársz erre, és tudnod kellett, hogy a kanyarodó út a fölérendelt út, akkor legalábbis a saját károdat rád verik. Azzal az indokkal, hogy az általad ismert ellentmondó kitáblázások miatt fokozott figyelemmel kellett volna közlekedned, és ha látod, hogy a kék nem áll meg, akkor neked kellett volna megállni.

2017. szept. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Mondom én hogy nem vagyok teljesen hülye :-)

Köszönök majdnem minden választ!

2017. szept. 5. 19:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!