Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodó főútvonal és "rakéta...

Kanyarodó főútvonal és "rakéta" tábla egyszerre, ez normális így? (képpel és részletesebben lentebb)

Figyelt kérdés

Tegnap egy útkereszteződésben haladva ez a tábla fogadott, ez így rendben van? Egyenesen (a főutat elhagyva) szerettem volna továbbmenni, azt se tudtam indexeljeke vagy sem.

Szóval a felső tábla szerint, ha előre megyek tovbb, elhagyom a főutat és balra kell indexelnem.

Az alatta lévő tábla szerint meg balra és jobbra van becsatlakozó út.

Ez a két tébla nem mond egymásnak ellent?


kepfeltoltes.eu/view.php?filename=881t_bla.jpg



2017. szept. 3. 12:08
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
68%
lehet én vagyok vak, de én itt főútvonal táblát nem látok...
2017. szept. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
útkereszteződés alárendelt úttal tábla van kint, meg alatta a kiegészítés: ami mutatja az útkereszteződés alaprajzi vázlatát, vastag vonallal jelezve az elsőbbséggel rendelkező út vonalvezetését
2017. szept. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
66%

Nem főút, csak a védett út kanyarodik.

A következő kereszteződésben neked van elsőbbséged, ha egyenesen mész. Ennyi...

2017. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2. mondja. Nem mond ellent, kiegészíti, mivel a védett útvonal kanyarodik.
2017. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
67%
2017. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%
Nem mond ellent egymásnak. A felső tábla jelentése: kereszteződés alárendelt úttal, azaz elsőbbséggel rendelkezel azon az úton. Az alsó tábla a kereszteződés alaprajza, amiből megtudod, hogy a védett út kanyarodik. A fenti esetben, ha egyenesen haladsz, valószínűleg eltérsz az út vonalvezetésétől, tehát indexelned kell. Van olyan oktató, aki szerint akkor is indexelned kell, ha jobbra (azaz a védett úton) haladsz tovább. Szerintem nem egyértelmű a KRESZ.
2017. szept. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem mond ellent.

A felső tábla figyelmeztet, hogy a főútba alacsonyabb rendű út fog csatlakozni. Ez egy "szabvány" tábla, amely csak a tényre figyelmeztet.

A kiegészítő tábla pedig tájékoztat, hogy melyik irányba tartó útnak van elsőbbsége.

2017. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, amíg írtam a választ, addigra mások már leírták, csak válaszadás közben ezt nem láttam. nem akartam az előttem válaszolókat feleslegesen ismételni.
2017. szept. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként láttam már olyan táblát is (azt hiszem Kaposváron) hogy a két táblát egyesítették és a veszélyes útkanyarulat táblára ráfirkantottak két alárendelt utat.


De a szabvány szerint ez a helyes kitáblázás.

2017. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
64%

" A fenti esetben, ha egyenesen haladsz, valószínűleg eltérsz az út vonalvezetésétől, tehát indexelned kell. Van olyan oktató, aki szerint akkor is indexelned kell, ha jobbra (azaz a védett úton) haladsz tovább. Szerintem nem egyértelmű a KRESZ."


Pedig egyértelmű az. A KRESZ annyit ír, hogy főútvonalról való letéréskor kell irányjelzőzni. De egyébként bármikor lehet, ha azzal többletinformációt adsz a többieknek és nem megtévesztő.

A képen lévő kereszteződésben nincs főútvonal, tehát normálisan kell indexelni, ha jobbra mész jobbra, ha egyenesen, akkor semerre, ha balra, akkor balra.


Ha a képen főútvonal tábla lenne ugyanezzel a kieg. táblával, akkor egyenesen haladva balra kéne indexelni, jobbra kanyarodva pedig nem lenne kötelező jobbra indexelni.

2017. szept. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!