Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek is veszélyes ha...

Szerintetek is veszélyes ha valaki telefonál vezetés közben?

Figyelt kérdés
2017. júl. 26. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden veszélyes, ami elvonja az ember figyelmét a vezetéstől. Persze nem mindegy, hogy kihangosítóval, vagy kézben tartva a készüléket, nem mindegy, hogy zsúfolt városban, vagy kisforgalmú országúton.
2017. júl. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Ha kihangosítón, akkor nem, úgy szabályos.
2017. júl. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mindkét előző válaszra én nyomtam egy zöldet, mert elmondták a véleményüket.

A másodikkal csak részben értek egyet, tiszteletben tartva persze az ő felfogását.

Nem a rendőrnek kell autózni, hanem magunk és mások biztonságát szem előtt tartva.

MINDEN veszélyes, ami elvonja a figyelmet a vezetéstől. Ha kézben tartott készüléken babrálok, az a gép kezelésében is akadályoz.

(Bár láttam olyan nőt, aki a két szép kezecskéjével egyszerre telefonált, rúzsozta magát, sebességet váltott és kanyarodott.)

Ha kihangosítót használsz, akkor is megosztod a figyelmedet. Egy kihalt országúton, ahol szinte csak te vagy, nagy gond nem lehet. Legalábbis kicsi az esély.

Sűrűbb helytelen én már nem szeretek semmi mással foglalkozni, mint a forgalommal.

Nem fehérednek el az ujjaim a kormányon, nem guvadnak ki a szemeim. Befeszülésről nincs szó. A 100%-os koncentráció is fárasztó hosszú távon.

2017. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor még kihangosítva is veszélyes, mert nem az útra és másokra figyelsz. Nem csak az utat kell nézned, hanem az összes forgalmat. Autópályán mész, akkor a többi kocsi helyett is gondolkoznod kell akik ott vannak. Mivel gondolkozol ahogy mész és ha közben telefonálsz akkor máson jár az agyad azon akivel beszélgetsz és nem a forgalmad figyeled és az eshetőségeket. Én sosem telefonálok. Annyit csinálok mindig, hogy kinyomom és ha fontos megállok és visszahívom.
2017. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Nehéz kérdés! Én beszélgettem a rendőrökkel erről, összetett a dolog. A kézben tartott telefon, ami tilos. Ha kihangosítóban van, akkor ugye nem. vagyis nem a telefonbeszélgetés ami a szabály szerint veszélyes, hanem az, ha kézben tartod. Az én kérdéseim:

1. Ha kóla van a kezemben, vagy szendvics, vagy a csajom lábát taperolom, az nem veszélyes?

2. Ha automata a váltóm és úgy van a kezemben telefon, az is veszélyes?

3. Ha a gyerekek hisztiznek hátul én pedig hátra tekeredve akarok rendet rakni, az nem veszélyes?

4. Ha tartóban van a telefon, de a GPS-t, SMS-t nyomkodok, az nem veszélyes?

2017. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

De ezek is veszélyesek, viszont nem erről szólt a kérdező kérdése.


Az a legkevesebb, ha valaki telefont tart a kezében. A baj az, ha beszélget is, mert az elvonja a figyelmet. (Ha a mellette ülővel beszélget, az is elvonja a figyelmet, csak kevésbé, mert az veszélyes helyzetekben pár pillanatra felfüggeszti a beszélgetést, a telefonpartner viszont folyamatosan nyomatja.)

A céges kocsit hol ez vezeti, hol az. Van alkalmam megfigyelni, hogy miket követnek el telefonálás közben. Be is kötöm magam mindig.

A saját kocsimmal nem tudok úgy menni 5 percet a városban, hogy ne akarna nekem jönni egy telefonálós egyén. Ha ilyenkor én is telefonálnék, akkor összemennénk.

2017. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Előttem országúton a csávó telefonált majd a szembe sávba átment és frontálisan ütközött.
2017. júl. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De jóemberek, ha kihangosítóval beszél, az miért nem vonja el a figyelmet?
2017. júl. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Bakk László válasza:

Motorról váltottam autóra. A motoron egyvalamire kell és lehet csak figyelni: a vezetésre. Hogy ne okozz balesetet és téged se öljön meg a többi autós. Autóban ugyanezt a szabályt tartom. A telefon hadd csörögjön, a mobiltelefonok kijelzik, hogy ki hívott, vezetés végén majd visszahívom. Nem vagyok szívsebész, hogy akárkinek is rajtam múljon az élete, szóval a beszélgetés megvár.

De amint magam előtt látok egy olyan sofőrt, aki nem egymaga ül az autóban, vagy láthatóan telefonál, még ha kihangosítva is a feje közelében tartja egy kézzel a telefont, azonnal kikerülöm. Mert tetű, nem tartja a többi közlekedővel a sebességet, nem tartja a sávot, nem használ indexet, lámpánál tetvészkedik, nem a lámpát figyeli, rossz a reakcióideje.

A fent felsoroltak a női autóvezetőkre is érvényesek, de nekik ezekhez sem utastárs, sem telefon nem szükséges.

2017. júl. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"De jóemberek, ha kihangosítóval beszél, az miért nem vonja el a figyelmet?"


Mert arra figyel, hogy telefonáljon. Azon gondolkodik, hogy miket mondjon és arra figyel, hogy mit mondanak. Ezért csökken a forgalomra való figyelme. A vezetés nem csak abból áll, hogy sávban tartom az autót és nézek előre és megyek. Hanem abból is, hogy figyeled a forgalmat. Például autópálya. Figyelned kell mind a két sávot, azt is ahogy mögötted jönnek. Egy nagyobb forgalomra 20 autót is figyelned kell egyszerre és még haladnod is kell. Ha például kamionnal vezetsz a szembe sávot is figyelned kell. Nagyon gyorsan történhetnek balesetek, ezért ha a másik autósok nem is úgy figyelnek, mint te neked attól még figyelned kell így elkerülhetsz minden balesetet.

2017. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!