Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez mennyire szabályos? Elítéli...

Ez mennyire szabályos? Elítélitek az ilyet?

Figyelt kérdés

Délután 4-5 fele, amikor megyek haza a főúton mindig hatalmas dugó van, volt már 3-4 kilométeres is a sor, de amikor nincs iskola általában csak 1 km hosszú.(egy forgalmas kereszteződés,rosszul hangolt lámpákkal okozza ezt)

A lámpa előtt van egy 200-300 méteres szakasz ami egyenes, és a lámpa előtt van egy mellékutca, ami többek között az én házamhoz is vezet, tehát nekem csak odáig kell eljutnom.

Van egy Audi A8-al rendelkező "kolléga" aki szintén az utcában lakik, és amikor elér az 200 méteres belátható egyenes szakaszhoz, és épp úgy van, akkor kielőzi a sort, majd felkanyarodik ott.

Ez változó módon sül el, mert ugyan szemből nem jönnének jó esetben, de a kereszteződés másik irányából a kanyarodók jönnek, és van aki arra jön, szóval láttam már,hogy szembetalálta magát egy másik autóval, akkor felállt a járdára, és amikor elment a szembe forgalom akkor ment tovább.

Ő ezt minden áldott nap megcsinálja, és megesett már,hogy 15 perccel előbb ért haza mint én, de olyan is volt, hogy csak 1 perccel.

Nem tudom a KRESZ mit mond erre, de valahogy egyértelmű,hogy nem szabályos.

Nem szeretem az ilyet, de valahol megértem, hogy megcsinálja.Soha senki nem dudált még rá, és elgondolkoztam,hogy én is bevállalom 1x, de mivel rajta kívül senki más nem csinálja, és nekem nincs A8-asom sem, ezért nem teszem.Meg persze mert valószínűleg nem szabályos.

Kérdésem,hogy ti mit gondoltok az ilyenről?


2017. jún. 23. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mert nem vagyok se rendőr se bíró. De az biztos hogy nem örülnék ha a sávomban egyszer csak egy nagy Audi nézne velem farkasszemet.
2017. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan kérdésként merül fel, hogy szabályos-e?
2017. jún. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szabályos, sőt én az ilyen embert nem hogy megbírságolnám, de még jól szájba is vágnám!

Egyébként az útkezelőnek is tennie kellene ezért, például normálisan kellene behangolni a lámpákat hogy ne torlódjon fel a sor annyira.

2017. jún. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nincs záróvonal, szóval ezért gondolkoztam el rajta.

De nem tud visszasorolni a sávjába, szóval gondolom ezért (sem) szabályos.

2017. jún. 24. 07:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szabályos, mert az előzés arról szól, hogy akkor mehetsz át a szembe sávba, ha biztosított, hogy a megelőzött autó elé vssza tudsz sorolni. Eleve sort előzni tilos, Itt meg ugye nem is akar visszasorolni, gyakorlatilag a szembesávot használja haladásra, ami teljesen szabálytalan minden szempontból.
2017. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
28%
Egyáltalán nem szabályos, de attól még megcsinálnám. Ha kell, minden nap. Negyed órát végigpöfögni párszáz méteren? És a környezettudatosság?
2017. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%

Most hagyjuk, hogy szabályos, vagy nem, itt nem erről van szó.

Ha tényleg csak 200 méterről van szó, akkor simán meg is értem, sőt, én is megcsinálnám, ha úgyis pontosan ismerem a helyet, meg ott lakok. Csak az gheciség, hogyha jönnek szembe, és ő akkor is megy. Bár ha húzódik le, akkor még ez is elmegy. Csak biztos sokaknak nagyon ellenszenves, főleg hogy A8assal van. Ezért is nem nagyon dudálnak rá, másképp biztos lenne valamelyik szuperszabályos sofőr, amelyik rádudálna.

Na szóval ha te megcsinálod, akkor én teljes mértékben megértem, el is engedlek, ha úgy alakul.

2017. jún. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!