Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos lehetett a sávváltásom?

Szabályos lehetett a sávváltásom?

Figyelt kérdés

Videó lesz elvileg, csak ki kell vágnom a rendszámot, és ez nekem nem megy túl gyorsan.


No, két sávos balra kanyarodó sávot képzeljetek el, jobb oldalt állt egy busz baloldalon senki. Megálltam a busz mögött, majd rájöttem, hogy következő lehetőségnél kell ismét balra fordulnom, mivel szabad volt a placc úgy döntöttem indexelek, körülnézek és átmegyek, meg is tettem. De utasom szerint szabálytalan volt a módszer. Szerintem meg nem. Szerintetek?


Videó lesz elvileg este 7 körül :)


2017. márc. 17. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért lett volna szabálytalan?
2017. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem volt záró vonal, szabályos. Sávváltást csak záró vonallal tiltanak.
2017. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem volt záró vonal... még gyakorlatlan vagyok 1.5 éve vezetek, még el lehet bizonytalanítani...
2017. márc. 17. 15:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A sofőrnek kell tudni a szabályokat, az utasnak csend a neve. :)
2017. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az utasodat, hogy milyen szabály ellen vétettél, mert én az elmondás alapján nem látok a manőverben kivetnivalót.
2017. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Óóó, nem viccelj már, hogy ilyeneken parázol... Meg aztán ha álló akadályt kell kikerülni, akkor még dupla záróvonalon is áthúzom, ha szabályos, ha nem. De ha nem volt semmi záróvonal, akkor teljesen szabályos volt minden.
2017. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Beviz Elek ***** válasza:
Leírás alapján szabályos, de ha mégsem: kit érdekel? Körülnéztél, nem jött senki
2017. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!