Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki merre? Szabályos?

Nickname96 kérdése:

Ki merre? Szabályos?

Figyelt kérdés
Adott egy 2 sávos lámpás kereszteződés. Ên egyenesen haladnél tovább,a balra kanyarodókat el kell engednem vagy sem. Ez nagy dilemmát okozott. A jogsim megvsn már és én elengedtem őket.
2017. márc. 17. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Volt főút kanyarodik tábla ? Ha nem, akkor minden bizonnyal lájkolhattak a mögötted lévők, mert topáztál, egyenesen haladónak van elsőbbsége kivéve ha nem, de azt feltüntetik. :)


Mutasd, hol történt.

2017. márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért kéne elengedned? Ők változtatnak irányt, ráadásul nagy ívben.


"A jogsim megvsn már"

Az ecseri piacon vetted?

2017. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem voot főutvonal tábla. Rámnyomták a dudát,de nem igazán mertem elindulni. Nagyon dinamikusan mentek előttem :/
2017. márc. 17. 15:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, az egyenesen haladónak elsöbbsége van a balra kanyarodóval szemben. Forgalmas úton, lámpás keresztezödésben tartsd magad a szabályokhoz, ne hülyítsd a többieket azzal, hogy lemondasz az elsőbbségedről. A mögötted lévőket feltartod, de a szemből érkezőket is zavarod... ha a tied az elsőbbség, menj! Ehhez persze alapvető, hogy biztosan tudd, kié az elsőbbség
2017. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De ezt nem hiszem el, ilyenek hogy a πcsába mennek át a kresz vizsgán meg a forgalmi vizsgán?
2017. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

alapesetben a sorrend:

egyenesen haladó

jobbra kis ívben kanyarodó

balra, nagy ívben kanyarodó

tolató


Ha neked is szabad jelzésed volt, a szemben lévő, kanyarodóknak is, akkor mindenképpen tiéd az elsőbbség

Másik alternatíva, amikor külön választják az irányokat, s csak egyenesen haladók mehetnek, majd csak egymás útját nem keresztező kanyarodók

Az egyenesen és jobbra kis ívben gyakran egyszerre kap szabadot

2017. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez csak vicc volt, ugye?!
2017. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!