Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy kezdő sofőr ennyire el...

Ha egy kezdő sofőr ennyire el van szállva magától annak csak egy baleset vethet véget?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, 22 éves, két hete van jogosítványa.

A családi Mazda 5-öt hajtja, és elképedtem mikor vezetni láttam, arról nem beszélve,hogy miket hallottam róla,másoktól.

Például lakott területen 120-al előzi az autókat, akkor volt,hogy körültekintés nélkül kifordult a főútra, lakott területen kívül, ahonnét nagy sebességgel jött egy másik autós.Szerencsére nem jöttek szemből, így az az autós sávváltással elkerülte a balesetet, de a dudára ráhasalt, és ordított ki minden szépet.

Akkor én azt láttam (mögötte mentem),hogy egy éles kanyarba 100 feletti tempóba bezúgott, és nem bírta venni az ívet, kisodródott, át a szembe sávba, és nem sokon múlott,hogy szalagkorlátot fogjon.Mázlija volt,hogy szemből nem jött senki.Egyébként sikerült az úton tartani a kocsit.

(de beláthatatlan volt a kanyar)

Ami az előzésben nem gátolja,egyébként sem, mert simán előz úgy hogy nem látja be az utat.

Ha előznék őt,akkor gázadással megakadályozza azt.


Emlékszem,hogy úgy 2 hét után én is csináltam baromságokat, akár felvágásból akár csak szárnypróbálgatásként, de azok között még csak hasonló sem volt, mint ezek.


Arról nem beszélve,hogy folyton versenyezni akar a baráti körből mindenkivel, de abban mind egyetértünk,hogy nem állunk ki ellene, mert egész biztos,hogy megölné magát, vagy másokat, nem létezik,hogy olyan szerencséje lenne.

Ha egy kanyart 120-al lehet bevenni, és egy tapasztaltabb sofőr annyival venné, aki ellen ő versenyzik,akkor tuti,hogy bevállalná 130-140-el, és ott vége lenne a dalnak.

Többen mondogatjuk neki,hogy nem kéne, de egyikünk sem az anyja meg az apja, én csak abban bízok,hogy egy közeli ismerősöm/barátom sem fog abban az autóban ülni akkor amikor baj történik, de borítékolható,hogy nem lesz jó vége.


2017. jún. 19. 00:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Törd el a kezét vagy a lábát egy kalapáccsal, hogy ne is tudjon volán mögé ülni. Ártatlan emberek életét veszélyezteti ez a hülyegyerek. Milyen dolog ez már?
2017. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ne legyen igazam, de a tél még megállíthatja, ennyi tapasztalattal gyorsan összetöri az autót az első havazáskor.
2017. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Majd lenyugszik!

Én ugyanilyen voltam/ vagyok, de semmi gaz nem volt eddig. Es legalabb megtanultam remdesen vezetni, nem ugy mint egyes totyogo sofőrök ..

Időben kell tudni megállni es nincs baj.


Mindezt ugy mondom, h 3 éve van jogsim es no vagyok

2017. júl. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!