Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt egy kisebb balesetem, mi...

Volt egy kisebb balesetem, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mondhatni friss jogsim van, egész jól vezetek (bár szerintem legalább 10ezer km-t le kell vezetni, hogy valaki ezt elmondhassa, szóval nekem még rengeteg van addig), viszont most decemberben ugye jött a hideg, ilyenkor jobban kell figyelni. Volt egy kereszteződés egy úton és ott úgy van megcsinálva, hogy rosszabb, mint előtte. (kb minden héten kivisznek egy táblát) Este közlekedtem a kocsival és gyorsan is mentem, túlmentem a kereszteződésen (gondoltam magamban, hogy hagyjam a fenébe, inkább menjek túl és megfordulok, de nem hallgattam magamra) és megrántottam a kormányt és kivittem egy táblát. Nagyon szégyellem magam, a kocsival nem sok minden lett: leesett a rendszámtábla és kis festés kb 6-8cm2 lehullott róla.

Nagyon emésztem magam emiatt, soha nem volt ilyen, hogy meggondolatlanul ilyet csináljak. Tudtam, hogy nem szabadna behajtanom, mégis megtettem és ez lett belőle. Hozzáteszem, hogy nem jött autó egy irányból sem, akkor nem csináltam volna értelem szerűen, de a lényegen nem változtat.

Mit csináljak, hogy jól vezessek? Gyakorolni kell, pl. parkolás az, ami szerintem nehezebb. Ugye télen a kocsi nehezebben indul, így több gázt is kellett neki adni, ebből adódóan le is fulladtam párszor. Novemberben nem volt ilyen!



2012. dec. 8. 17:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Vagyis azt gondoltam, hogy jól vezetek.

Ég a képem az eset miatt!

2012. dec. 8. 17:41
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Öcsém te be vagy szívva. Túlmentél a kereszteződésen és visszamentél megrántani a kormányt? Minek cibálod ha nem tudod mire jó? Nem értem, segíts!!!!
2012. dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem az volt, hogy visszamentem (lehet rosszul fogalmaztam), hanem túl mentem rajta. De azt a kereszteződést látni kellene.
2012. dec. 8. 17:47
 4/16 T5- ***** válasza:
100%
Jól vezetek, csak kivittem egy táblát.... Ne aggódj 10 ezer az semmi, az egy olajcsere... 100 ezer km sem sok. 1 milla... arra azt mondom, hogy az már egy szép kerek szám. 10 ezer után sem fogsz jól vezetni. Nem akkor vezetsz jól, ha levezetsz x km-t balesetmentesen, hanem akkor ha tudod uralni az autót, és tudsz kulturáltan közlekedni. Én soha sem mondtam és szerintem nem is fogom magamról azt mondani, hogy jól vezetek, pedig a környezetemben több az aki szarabbul vezet nálam. Az ember élete végéig tanul, és mindennap tanul valamit. Minden km-rel, vagy szituációval tapasztaltabb, jobb lesz. Tipikus eset. Friss jogsi, nagy egó, csatt. Tanultál belőle, legközelebb már nem lesz ilyen. Ne aggódj, fogsz még autót összecsukni, gyakorolj, próbálgasd a határaidat normális körülmények közt, és légy tisztelettel az autód iránt. Ezek nem nagy szavak akarnak lenni, csak a saját tapasztalatomat mondtam el.
2012. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez értelmes válasz volt.

Tanultam is belőle, szerencsére nem lett semmi komoly.

2012. dec. 8. 18:00
 6/16 A kérdező kommentje:

"Jól vezetek, csak kivittem egy táblát...."

Pontosítanám (de a fenti szöveg végén ki is tértem rá), hogy amíg ez nem történt meg úgy voltam vele, hogy alakul a vezetésem. Persze relatív mi jó és mi nem. Eddig figyeltem mindenre, de most valamiért nem figyeltem oda és elég is lett ehhez.

2012. dec. 8. 18:15
 7/16 anonim ***** válasza:
Pontosítva, túl nagy sebességgel vetted be azt a kanyart? Visszaváltottál előtte?
2012. dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a leírásodból arra következtetek,hogy nagyon sok idő fog eltelni addíg,amíg neked a vezetés "élményt"fog nyújtani.

Pont azért vannak az efféle hibák/koccanások,lefulladások/,mert ennyire rágörcsölsz az egészre.

Én még akkor sem szoktam visszafordulni,ha esetleg eltévednék,legalább megismerek egy olyan helyet,ahol még nemjártam:)

Nem is értem azokat az embereket,akik éjszaka,az életüket teszik kockára egy főúton történő megfordulással azért,nehogy kárbavesszen az a negyed óra,amit a következő kereszteződésig meg kell tenniük...

2012. dec. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ma is vezettem, most jól ment.

Úgy fogalmaznék, hogy hülye voltam.

Nincs kivilágítva semmi, csak ami a kocsidon van, azzal látsz. Mint említettem hetente kivisznek egy táblát, szóval képzelhetitek milyen... Mondjuk úgy, hogy később reagáltam le a helyzetet, olyankor akartam lefordulni, mikor már késő volt, pedig tudtam, hogy nem fog sikerülni, de nem jött semerről kocsi, mondom hátha.... de hallgatni kellett volna magamra, ilyet soha nem fogok még egyszer csinálni! Ha úgy gondolom, hogy valamit végre tudok hajtani (pl. átérek egy kereszteződésen gond nélkül), akkor megyek, ha talán-talán van bennem, akkor inkább várok a következő lehetőségig.


Meg persze aki ezt a kérdésem olvassa, az tanuljon a hülyeségemből!

2012. dec. 8. 19:47
 10/16 A kérdező kommentje:

ma 19:46

Egyetértek!

2012. dec. 8. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!