Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy kezdő sofőr ennyire el...

Ha egy kezdő sofőr ennyire el van szállva magától annak csak egy baleset vethet véget?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, 22 éves, két hete van jogosítványa.

A családi Mazda 5-öt hajtja, és elképedtem mikor vezetni láttam, arról nem beszélve,hogy miket hallottam róla,másoktól.

Például lakott területen 120-al előzi az autókat, akkor volt,hogy körültekintés nélkül kifordult a főútra, lakott területen kívül, ahonnét nagy sebességgel jött egy másik autós.Szerencsére nem jöttek szemből, így az az autós sávváltással elkerülte a balesetet, de a dudára ráhasalt, és ordított ki minden szépet.

Akkor én azt láttam (mögötte mentem),hogy egy éles kanyarba 100 feletti tempóba bezúgott, és nem bírta venni az ívet, kisodródott, át a szembe sávba, és nem sokon múlott,hogy szalagkorlátot fogjon.Mázlija volt,hogy szemből nem jött senki.Egyébként sikerült az úton tartani a kocsit.

(de beláthatatlan volt a kanyar)

Ami az előzésben nem gátolja,egyébként sem, mert simán előz úgy hogy nem látja be az utat.

Ha előznék őt,akkor gázadással megakadályozza azt.


Emlékszem,hogy úgy 2 hét után én is csináltam baromságokat, akár felvágásból akár csak szárnypróbálgatásként, de azok között még csak hasonló sem volt, mint ezek.


Arról nem beszélve,hogy folyton versenyezni akar a baráti körből mindenkivel, de abban mind egyetértünk,hogy nem állunk ki ellene, mert egész biztos,hogy megölné magát, vagy másokat, nem létezik,hogy olyan szerencséje lenne.

Ha egy kanyart 120-al lehet bevenni, és egy tapasztaltabb sofőr annyival venné, aki ellen ő versenyzik,akkor tuti,hogy bevállalná 130-140-el, és ott vége lenne a dalnak.

Többen mondogatjuk neki,hogy nem kéne, de egyikünk sem az anyja meg az apja, én csak abban bízok,hogy egy közeli ismerősöm/barátom sem fog abban az autóban ülni akkor amikor baj történik, de borítékolható,hogy nem lesz jó vége.


2017. jún. 19. 00:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
igen és remélhetőleg csak ő hal meg
2017. jún. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyet, meg azért magamon is megfigyeltem, hogy csináltam dolgokat, bár ez főleg abban merült ki, hogy gyorsan mentem. Én nem ülök be bárki mellé kocsiba, de van egy barátom, aki nagyon megbízhatóan, rutinosan, rendszerszemléletűen vezet, pont mint én, ő jogsiszerzés után rettentő felelőtlen dolgokat csinált sokszor, de aztán amikor már több bátorkodásból adódó ,,húha"-helyzetet megélt, egyre csak elkezdett javulni a vezetési stílusa. Nyilván van olyan ember, aki sosem fog megfelelően vezetni, mert tök hülye, de azért az emberek nagy része ,,megérik", mielőtt komolyabb baj történne. Reméljük, nem várja meg a változással a komolyabb bajt. Pl az ilyenek miatt hagytam abba a nagymotorozást, de még mindig gáz, mert egy 95-ös honda civicem van, ami azért nem egy új volvo merevségével bír, ezért egy ilyen mazda 5-tel való találkozás nem lenne szép. Próbáljátok valahogy meggyőzni azért, de magától kell rájönnie a dologra.
2017. jún. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg egy fára vagy villanyoszlopra fog felcsavarodni. Meg is érdemelné az ilyen.
2017. jún. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek embertársaim érdekében! Megelőzés jelleggel vágd el a torkát, mielőtt megöl vagy nyomorékká tesz másokat.
2017. jún. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Családi Mazda5!öt hajt, akkor valószínű, hogy az apuka kocsija lesz. Beszéljetek a szülőkkel, a legtöbbet ők tehetnek az ügy érdekében. Hiába 22 éves a hülyegyerek, ha nem fog kapni kocsit a segge alá, nem lesz veszélyes. Mire pedig összedolgozik magának egy saját kocsit, talán kinövi...
2017. jún. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

ő is emberből van..


és mint tudjuk, a fiatalság bolondság..húsz év múlva talán lenyugszik.


amúgy mellesleg sokan vagyunk vagy voltunk fiatalok(na nem mindenki), és ha éreztük a lóerőt, akkor toltuk..


mindegy, hogy trabi, zsiga, vagy omega

2017. jún. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És mindezt egy busszal. Gratulálok.
2017. jún. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hagyjad, csak szokja az autó határait :D


Amúgy a baleset sem szokott mindig az ilyen szokásoknak véget vetni, ismerek ilyet, aki vagy három autót rommá tört, de ugyanolyan állat módon megy most is. Viszont az ismerősöd most még ki kell élje magát, lehet le fog szokni erről idővel. Vagy csak meg kell ijedjen valamitől.

2017. jún. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#6

Ezzel nincs is baj, de másokat ne veszélyeztessen már.

Városban nem megyek 100-zal, mert anyuka a babakocsival bármelyik zebrán átkelhet. Városon kívül nem előzgetek, mint egy barom, inkább addig megyek 80-nal, amíg nem biztonságos az előzés.

Hogy megyek-e gyorsan, és néha rám jön-e az állatkodós kedv? Igen, néha kell az is, de nem a legforgalmasabb úton, hanem arra, amerre nagyon kevesen járnak.

Egyébként 20 éves vagyok.

2017. jún. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez csakis szerencse kérdése. Lehet az őrangyala vigyáz rá és a környezetére, de lehet holnap letarol és megöl egy családot aztán mehet a hűvösre.Vagy ő sérül le úgy hogy nem fog járni többet. Mindenre van példa,a sors útjai kifürkészhetetlenek. Mindenesetre a szüleit is fel kéne pofozni hogy hagyják állatkodni.
2017. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!