Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közlekedésben balesetben...

Közlekedésben balesetben jártas ember tudna véleményt formálni az alábbi kérdésre?

Figyelt kérdés
Édesapám halad az úton autóval mikor utolér egy traktort, mivel minden feltétel adott az előzés előtt irányjelez kihúzódik a szembe sávba és kb.70-el megpróbálja megelőzni a traktort ami megy ekkor kb.20-al. Mikor közeledik a traktor hátsó képzeletbeli vonalához az nagy ívben egyszer csak befordul balra így apám beleütközik a traktor bal hátuljába, személyi sérülés történik. A traktor ahová be szeretett volna kanyarodni ott egy keskeny földút kezdődik. A traktor jobbra volt húzódva az úton a kanyarodást megelőzően irányjelzőjét nem látta Apám hogy volt-e? Nyilván figyelte. Ha kihozzák gyanúsítottként mégis, vajon érdemes perre menni, nyerhető?

2017. jún. 18. 14:25
1 2
 11/17 szántóvető ***** válasza:

hát te tudod,én meg lassítok.

"a kanyarodást megelőzően irányjelzőjét nem látta Apám hogy volt-e?"

értem már utol szénásszekeret enyhe balkanyarban,talán kint volt az ostor balra de nem láttam a rakománytól(és ment is át a felezővonalon szépen.)akkor is örültem hogy lassítottam,azóta is tartom ezt a szokásomat.

2017. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

De az hogy kihozzák 50-50 %-ra, az azt hiszem nem jó a faterodnak. A biztositó nem fog semmit fizetni a kárért.

Ráadásul a besorolása is átmegy a legrosszabba. Ez hogy mennyi pénz, majd kikell számolni. De még ilyen esetben is megbünteti a rendőrség a vétkeseket.

2017. jún. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha a biztosító nem fizet semmit akkor a bónusz se megy a legrosszabba! Amikor fizet a biztosító akkor is felajánlja hogy ha kifizeted helyette akkor nem romlik a bónuszod.
2017. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd azt mondta rendőrségi jegyzőkönyvben nincs olyan, hogy 50-50% csak az egyiket hozza ki gyanúsítottként. Viszont meghatalmazással ő is bemehet apámmal már a rendőrségre. Akkor közlik, hogy milyen vétséget követett el apám, hogy őt terheli a nagyobb felelősség. Na erre kíváncsi leszek mert ahogy ti is írtátok legfeljebb 50%-ot hozhatnának ki...
2017. jún. 21. 17:54
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló. A biztosítós ember ilyenkor megnézi, hogy az ütközés hol érte a két autót. Ha az előző autó a másik hátsó részét találta el, akkor az előző lesz a hibás, mert ilyenkor a kanyarodás előbb kezdődött, mint az előzés. Ha az előzésben lévő a kanyarodó elejének ütközik, akkor pedig a kanyarodó a hibás, mert előbb kezdték előzni, mint hogy megkezdte volna a kanyarodást.

Azt mondod, hogy édesapád a traktor hátsó részének ütközött, így jó eséllyel ő lesz a felelős a balesetért. Hacsak nincs egy független tanúd, aki pl. látta, hogy a traktor nem indexelt.

2017. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ez így nem feltétlenül kerek, hogy traktor elejének vagy hátuljának ütközött.

Ha előzés közben a traktoros hirtelen balra rántja a kormányt, akkor nyugodtan lehet a hátuljának ütközni.


Nekem is volt ilyen esetem, elkezdtem előzni, mikor index nélkül elkezdett balra fordulni a traktor a földút felé. Nekem szerencsére sikerült elkerülni a csattanást, még elég távol voltam tőle, közben reflexből a dudát is nyomtam, úgyhogy a traktoros is visszakapta a kormányt, és elfértem mellette bal oldalon. Utána persze integetett, hogy bocsi.

2017. jún. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Logikusnak tűnhetne az a megoldás, hogy az elejének vagy a hátuljának ütközött de nekem olyan érzésem van, hogy leginkább csak a biztosítónak volt kényelmes és jó ér . Ugyanis ez sebességfüggő is. Vagyis ha egy 20-al közlekedő traktort előzök, melyik hirtelen balra fordul más lesz a becsapódási pont ha 90-el vagy 60-al előzöm. Mindkét esetben a traktor előtt kezdtem meg az előzést de 90-nél az elejénél, 60-nál nyilván valamivel hátrébb a végénél kapom el. Ez olyan mintha azért lennék felelős mert nem legalább 70km/h-rás sebességkülönbséggel előztem csak 50km/h-rás különbséggel. Az előzés sokkal hosszabb folyamat kizárt, hogy kellő körültekintéssel nem lát egy 60-al előző gépjárművel sztem.
2017. jún. 22. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!