Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége?

Kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Van két (feltételezhetően) egyenrangú útszakasz. Van egy autós, aki az egyikről leakar kanyarodni jobbra. Viszont van ott egy zebra kb. 15 m-re a jobb kanyarodósávban. Ha ott átszeretne haladni egy gyalogos vagy biciklis és van nekik kitéve egy elsőbbségadás k. tábla, viszont a biciklis v. a gyalogos már körültekintett, úgy mérte fel, hogy az autós nem fog lekanyarodni, mert abban a pillanatban még azt látta, hogy egyenes irányba halad, kanyarodási szándékot nem mutatott, indexet nem tett ki (úgy tudom, ha egyenrangú útra akar vki kanyarodni jobb irányba, akkor nem kötelező ) viszont az autós még nem fordult le a gyalogátkelő irányába, hanem akkor, mikor már a gy v. b. épp a felénél járt, akkor ki a hibás?

A közlekedésiek szerint a gyalogos, mert nem adott elsőbbséget az autósnak.

Kb. milyen sebességgel haladhatott az autós ezen a kb. 15-20 m-es útszakaszon, hogy elsodorja a zebra közepén áthaladó gyalogost vagy biciklist, úgy, h miután megtörtént az ütközés még gurult 3-4 m-t az autó?



2017. márc. 8. 19:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Egy ilyen szabálysértés, - ha beletörődök abba, hogy nem tudom az igazam bizonyítani, és pereskedni se akarok- kb. mennyibe kerül? Sajnos pont olyan anyagi helyzetben vagyok (mert persze a rossz után a mégrosszabb jön...), hogy még 30 ezer ft-ot se tudnék kifizetni. Van ilyenre részletfizetési lehetőség?
2017. márc. 8. 21:57
 12/15 A kérdező kommentje:

"KOLLÉGA" = RENDŐR

(Félreértések elkerülése végett+ írtam, hogy felelősnek tartottam emiatt magam, h nem úgy toltam a biciklit át) szóval én felfogtam!

2017. márc. 8. 22:00
 13/15 Alex Fly ***** válasza:
0%

El kellene végre felejteni ezt a tévhitet, hogy a zebrán le kellene szállni a kerékpárról. A KRESZ sehol nem ír ilyet. Ami viszont lényeges, hogy a kerékpáros hogyan kerülhet a zebrára, a járdán ugyanis alapvetően tilos járművel közlekedni.

Ha az átkelőnél EAK tábla van, az is ezt bizonyítja: a tábla a járműveknek szól, a gyalogosra (pl. kerékpárt toló személy) nem vonatkozik, a zebra pont az ő abszolút elsőbbségüket biztosítja. Ha a kerékpáros szabályosan érkezik oda, számára irreleváns, hogy a gyalogosok vonatkozásában az adott helyszín kijelölt átkelő, neki az útkereszteződés, ennek megfelelő elsőbbségi szabályokkal.

Vannak helyek, ahol a teljes útkereszteződés -beleértve az úttestet is- a KRESZ szabályozása értelmében gyalogátkelőnek minősül. Mégis természetesnek tarja mindenki, hogy járművel simán áthaladnak a kereszteződésen.

2017. márc. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"El kellene végre felejteni ezt a tévhitet, hogy a zebrán le kellene szállni a kerékpárról."


Nem kell, csak épp nincs elsőbbsége a kerékpárt hajtónak.


A vas megyei rendőrök pedig hülyék:

[link]


:D

2017. márc. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Amúgy tényleg vannak megtévesztő helyek ahol a kerékpárosok azt hihetik, hogy elsőbbségük van. Kedvenc helyem ez itt, ahol a gyalogost köteles vagyok átengedni de a kerékpárosoknak stop táblájuk van.

[link]

Nem egy hasonló helyen voltál kérdező?

2017. márc. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!