Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Telizöld, jobbra kisív plusz...

Telizöld, jobbra kisív plusz balra nagyív, kétsávra, kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Kispest, Ady Endre - Hunyadi kereszteződése. Én balra nagyivben kanyarodok az Ady-ra, ő jobbra kisívben szintén az Ady-ra. Mivel dupla sáv van, ezért mindenkinek jut egy-egy sáv szerintem. Én a belsőbe, ő a külsőbe érkezik. De !! Gyakran a jobbra kanyarodó egyből a belsőbe érkezik. Ilyenkor kinek van elsőbbsége?
2016. nov. 16. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
neked, de amugy neki a kulsobe kell kanyarodnia, aztan valthat savot
2016. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Annak van elsőbbsége, akinek megadják. Ezt illene tudni. Én is nap, mint nap kanyarodok így, figyelni kell a másikra...nem integetni, nem ordítani, hanem hagyni a francba..

Előfordul, hogy én is rossz sávba kanyarodok, de előtte sasolom, jön-e másik versenyző...ha igen, akkor nem kétkeréken veszem a kanyart...

2016. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

"Annak van elsőbbsége, akinek megadják."


Reszvetem, ha igy gondolod...

2016. nov. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

#3:

Látom nem érted, megpróbálok segíteni:


Kerékpáros sírfelirata: "Akkor is nekem volt elsőbbségem!"

Kezded kapisgálni?

:)

2016. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
#4 szó sem volt kerékpárosról. Az egy dolog, hogy egy egészséges paranoiával közlekedik az ember, de ez már azon túlmutat.
2016. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amúgy régi a felvétel vagy vak vagyok vagy tényleg nem irányonként két sávos az Ady?

[link]

2016. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

citromost: vak vagy! :)

Egyik irány 2+1, másik irány 2+2.

Ha Te azt a perspektivát nézed, amikor az 1 sávra lehet kis és nagyivben fordulni, akkor 180 fok, és ott fogod látni a 2 sávot :-)

2016. nov. 16. 21:36
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Nah, ez a két irány engem meghülyített elsőre! :D


A KRESZ szerint itt nincs elsőbbség adási kötelezettség a két jármű között, mivel nem keresztezik egymás útját. Ez egy ábrás kérdésen úgy nézne ki, hogy a jobbra kanyarodó a külsőbe, a balra kanyarodó a belsőbe érkezik.


A gyakorlatban meg figyelni kell a másikat is. Gondolom nem verseny tempóban veszed a kanyart, úgyhogy bőven kell lenni annyi időnek, hogy felmérje az ember a másik mozgását.

'Annak van elsőbbsége, akinek meg is adják!" - Nem nagyon értem, hogy ezt miért hurrogtátok le. Egy ilyen kérdésre a gyakorló sofőrök nagyrésze "viccesen" ezt a választ adja. Mellesleg még az elméleti oktatóm szájából is elhangzott ez egy párszor. Azt azért fogadjuk el, hogy nem egy idillikus világban élünk és bizony balesetek előfordulnak, amelyek igen nagy hányada arra vezethető vissza, hogy Zsiga elnézte és nem adta meg az elsőbbséget Dezsőnek.

Nem kellene ezt ennyire komolyan venni. Ez inkább csak egy finom intés (főleg egy kezdőnek), hogy akkor is figyelj, ha neked van elsőbbséged.

2016. nov. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Örökzöld kérdés. A pontos válasz az #1-esben olvasható. Amennyiben a jobbra kisívesnek szándéka a belsőbe érkezni, azt a manővert a sávváltásra szóló szabály szerint hajthatja végre, azaz, ha jön vele szemben a balraíves a belső sávra, akkor a balívesnek van elsőbbsége. Ugyanis a balíves nem vált sávot, csak kanyarodik.
2016. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 én azt hittem köteles a sávjába érkezni és utána válthat, különben a másik honnan tudja melyik sávba akar érkezni?
2016. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!