Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy alakult ki a bal oldali...

Hogy alakult ki a bal oldali közlekedés (Anglia)?

Figyelt kérdés
És miben különbözik az ottani kresz a mienkétől pl: elsőbbségadás

2017. márc. 3. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az volt az "eredeti" oldali közlekedés, a nálunk is használt jobb oldali közlekedés csak 1941 óta létezik.


Itt egy cikk, ebben fejtegetik, hogy miért is alakult ki a bal oldali közlekedés, majd hogy adta át a helyét (túlnyomórészt) a jobb oldalinak.


[link]

2017. márc. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, helyesbítem az előzőleg leírtat, mert félreérthető: Magyarországon 1941 óta van jobb oldali közlekedés.
2017. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

Nem tudon a többi országban hogy van, Angliáról tudok nyilatkozni. Nincs jobbkézszabály!


Minden kereszteződésben valamilyen módon jelölik hogy kinek van elsőbbsége, tehát maximum tanyasi földúton botlasz bele olyan kereszteződésbe ahol nincs legalább egy vonal.

2017. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jobbkéz szabály helyett -ha lenne- balkéz szabály lenne, de nem rémlik, hogy láttam volna tábla nélküli kereszteződést ott. A kresz túlnyomórészt ugyanaz, én nem készültem fel külön mikor kint vezettem, a sebességhatárok kicsit mások (navigáció jelezte, fejből nem tudom már).

A kialakulásáról már linkeltek, régebben hallottam egy olyanról, hogy az ostor alaphelyzeti tartása is indok lehetett, hogy ne akadjanak össze a szembejövővel. De ezt csak hallottam, fogalmam sincs a hitelességéről.


Egy kép, ahol látszik ez az ostor dolog:

[link]

2017. márc. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!