Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen ember miért nem...

Az ilyen ember miért nem "veszi észre magát"?

Figyelt kérdés

Tegnap párhuzamos közlekedésre alkalmas úton mentem a külsőben egy 40-el haladó busz mögött.

A belsőben mindenki jött 40-45 közötti tempóval, szóval még véletlenül sem tudtam kijönni a busz mögül, mert percekig jöttek mellettem, és nem volt annyi hely,hogy átsoroljak.

Már nagyon untam, amikor láttam,hogy van egy kicsit nagyobb hely mint amit a többi autós hagyott.

Kiraktam az indexet, nagyjából kettőt-hármat villanhatott, és egy hirtelen mozdulattal,nagy gázzal átrántottam a kormányt.

Ez nagyon nem tetszett, annak aki elé bementem, rögtön ráhasalt a dudára, és szerintem fékezett is, mert mögötte is dudált valaki.

Biztos vagyok benne,hogy volt elég hely, tény,hogy nem egy kamionnyi, de dudálni, meg fékezni...még ha egy kicsit dudál,hogy figyelj öreg, nem tetszik amit csinálsz...

Tudom,hogy a város nem autópálya,hogy jobbra tarts, csak ha már a belsőben megyek, akkor haladjak, ott is, mert más sem szeretne egy busz, vagy egy lassan haladó jármű mögött megöregedni.


Ha fékezett, az abszolút túlreagálás volt részéről.Tényleg nem értem az ilyen embert, láthatta azt is,hogy indexelek, gondolom direkt nem engedett volna be, ha nem kezdem meg a sávváltást.


Nem szokásom bevágni mások elé, ledudálni sem szoktak, sőt emlékszem is,hogy utoljára tavaly áprilisban egy furgonnal voltam mikor rám dudáltak hasonló akció miatt, ott elfogyóból csináltam meg ugyan ezt, de ott bevallom,hogy nem annyira éreztem az autó hátulját, bár úgy gondolom ott is volt megfelelő távolság, de az még jogosnak mondható, intettem is neki,hogy bocsánat.Ez utóbbinál viszont nem, sőt még én vagyok felháborodva, annyira nem érzem jogosnak.

(mindkétszer idős férfi volt a dudáló)


Ez legyen életem legnagyobb problémája, tudom.De kíváncsi vagyok,hogy másoknak mi a véleménye erről a nem nyomom a gázt sehol sem, de ha úgy előznek meg arra szétnyomom a dudát stílusú emberekről?


2017. jan. 31. 08:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

en eleve nem ertem miert kell dudalni, ez valami nepbetegseg lehet. 10 eve vezetek, eddig kb 2szer dudaltam, abbol az egyik, hogy "gyere mar asszony, ne trecselj annyit." :D


En addig nem megyek, amig valaki be nem enged. Ha villant, ergo jelzi, akkor oke, de nem indexelek es atrantom a kormanyt :D Ha olyan helyre kell savot valtani, ami mondjuk lekanyarodik, es hosszu sor van, de megis at kell mennem, akkor fogom es megallok, addig, amig nem mehetek at. Ez kb 20-30 mp-nel nem szokott tobb lenni. Az a gond, hogy elozekenyseg, udvariassag az nuku, inkabb rad huzza a kormanyt... mert mindenki szeretne 1 perccel elobb a piros lampahoz erni :D

2017. jan. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
95%

A sorrendet kellene betartani. Kiteszed az irányjelzőt. Utána nem kezdel el azonnal kivágódni, hanem figyeled a másik sávban lévő autót pár másodpercig. Akkor kiderül, hogy milyen sebességgel halad, mert előfordulhat, hogy ami az előbb 1 kamionnyi távolságra volt, az már ott van a hátsódban 1 másodperc múlva és fékez és dudál. A pár másodperc alatt megfigyelheted a szándékait is. Ha nem közeledik, akkor lelasssított a sebességedre, hogy be tudj elé sorolni. Besorolsz, nem hirtelen mozdulattal. Utána megköszönöd szépen.

Mint látod mindenki utálja azokat, akik hirtelen bevágódnak. Hogy személyeskedjek is, te legalább kitetted az indexet, mert a legtöbb bevágós még erre se képes. De az indexet is időben kell használni, hogy előre jelezd a szándékodat másoknak és nem már szinte csak a manőver közben rend kedvéért, vagy mert kötelező. A forgalomban különböző reakcióidejű emberek vannak, ami következhet fáradtságból, vagy mert eleve kicsit lassabban reagál. Mindenkire gondolni kell a forgalomban. A közlekedés közösségi tevékenység, a többi autóban is érző, létező emberek ülnek, rájuk is gondolni kell néha.

2017. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Haladtam is, mert a buszt egy pirosnál értem utol, úgy hogy az volt az első, és amint megtudtam előzni én 50-60-al mentem is a dolgomra.Ők meg elvánszorogtak ott 40-45-el....az ő dolguk, csak más haladni szeretne, és aztán az út is egy sávos lett, még az kellett volna,hogy valami ilyen balfék mögött kelljen végig 40-el mennem, és várni,hogy tudok e még előzni ebben az életben.

Nem értem, ha 50-el lehet menni, akkor miért 40 és 45 közötti tempóval kell a belsőben menni, úgy hogy más véletlenül se tudjon menni.Akinek jó a 45, annak legyen jó a 40 is, de a külsőben.

Így pedig béke van.

2017. jan. 31. 21:02
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nagyon sok az önkéntes rendőr!

Meg itt az oldalon is sokan vannak, az első néhány válaszadó már a torkodnak is ugrott, kérdező.


A magyar szemlélet az, hogy aki például főútra hajtana balra vagy sávot váltana, rohadjon meg ott, hiszen nincsen elsőbbsége.

Az istenért ki nem engednék sokan, még ha előtte keresztbe is áll a kereszteződésben.

Múltkor énrám is dudált egy muksó, mikor kifordultam balra a főútra, szerintem gyorsított is. Amig nem eresztett el egy 3 másodperces dudaszót, nem is fékezett! Utána lemaradt.

Megnyugtatok mindenkit, sűrű forgalomban igenis ki fogok fordulni úgy, hogy az illetőnek el kell vennie a gázt, hiába gyorsítana szíve szerint, sávváltásra is igaz ez.


Segítsük már egy kicsit a többieket, én pl. főúton elengedem a gázt, ha például annyi kell, hogy ki tudjon fordulni.

2017. febr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon udvarias vagyok, óvatosan vezetek, de nem tartom fel soha a forgalmat. (Két kisgyerek ül hátul többnyire.)

Mindig beengedem azt, aki indexel, mert sávot váltana.

De akkor én is ráfekszem a dudára, amikor valami idióta 2 villantás után berántja a kormányt elém.


Egész egyszerűen veszélyes így sávot váltani. Várd meg, amíg beengednek. (Az egyébként tényleg igaz, hogy nagy paraszt a magyar...)

2017. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Azt írod, hogy percekig mentél a külsőbe, majd meguntad, hogy nem tudsz àtmenni a màsik sàvba, és indexeltél.Szerinted ha nem jelzed előre, hogy sàvot szeretnél vàltani, a többiek talàljàk ki?

Ha kiteszed az indexet, valaki beengedni.

2017. febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én is gyakran dudálok. És nem csak ha ismerőt látok. :)


A kürt biztonsági berendezés, elindulás előtt ellenőrizni is kellene a működőképességét. Veszélyhelyzet jelzésére szolgál, illetve lakott területen kívül előzési széndék jelzésére (!!!). Kreszben ez áll. Erre mondjuk szerintem senki nem használja...


Alapvetően tényleg három funkciója van:


- ismerős figyelmének felhívása, ha nem vesz észre amikor intünk neki (figyejjé' má' b+)

- veszélyes szitu (pl. valaki tolat kifelé a parkolóból, pont a te kocsid felé, akkor jelzel neki, hogy nemá meghúzd b+)

- illetve a méltatlakondás kifejezése egy-egy nem tetsző, és veszélyes manőverért (k....vaa....ád b+!)

2017. febr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!