Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen ember miért nem...

Az ilyen ember miért nem "veszi észre magát"?

Figyelt kérdés

Tegnap párhuzamos közlekedésre alkalmas úton mentem a külsőben egy 40-el haladó busz mögött.

A belsőben mindenki jött 40-45 közötti tempóval, szóval még véletlenül sem tudtam kijönni a busz mögül, mert percekig jöttek mellettem, és nem volt annyi hely,hogy átsoroljak.

Már nagyon untam, amikor láttam,hogy van egy kicsit nagyobb hely mint amit a többi autós hagyott.

Kiraktam az indexet, nagyjából kettőt-hármat villanhatott, és egy hirtelen mozdulattal,nagy gázzal átrántottam a kormányt.

Ez nagyon nem tetszett, annak aki elé bementem, rögtön ráhasalt a dudára, és szerintem fékezett is, mert mögötte is dudált valaki.

Biztos vagyok benne,hogy volt elég hely, tény,hogy nem egy kamionnyi, de dudálni, meg fékezni...még ha egy kicsit dudál,hogy figyelj öreg, nem tetszik amit csinálsz...

Tudom,hogy a város nem autópálya,hogy jobbra tarts, csak ha már a belsőben megyek, akkor haladjak, ott is, mert más sem szeretne egy busz, vagy egy lassan haladó jármű mögött megöregedni.


Ha fékezett, az abszolút túlreagálás volt részéről.Tényleg nem értem az ilyen embert, láthatta azt is,hogy indexelek, gondolom direkt nem engedett volna be, ha nem kezdem meg a sávváltást.


Nem szokásom bevágni mások elé, ledudálni sem szoktak, sőt emlékszem is,hogy utoljára tavaly áprilisban egy furgonnal voltam mikor rám dudáltak hasonló akció miatt, ott elfogyóból csináltam meg ugyan ezt, de ott bevallom,hogy nem annyira éreztem az autó hátulját, bár úgy gondolom ott is volt megfelelő távolság, de az még jogosnak mondható, intettem is neki,hogy bocsánat.Ez utóbbinál viszont nem, sőt még én vagyok felháborodva, annyira nem érzem jogosnak.

(mindkétszer idős férfi volt a dudáló)


Ez legyen életem legnagyobb problémája, tudom.De kíváncsi vagyok,hogy másoknak mi a véleménye erről a nem nyomom a gázt sehol sem, de ha úgy előznek meg arra szétnyomom a dudát stílusú emberekről?


2017. jan. 31. 08:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%
Pont úgy váltottál sávot, mint az Euro Truck Simulátorba a forgalom. Index és már a másik sáv :) Le is szoktam dudálni őket, feltéve ha letudok időben fékezni 150 km/h-ról rakománnyal teli kamionnal vagy busszal az ő sebességére :) Na meg arról nem is beszélve, hogy pirosnál satufékeznek :) Csoda, hogy működik a duda gomb :)
2017. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
53%
Én se örülnék ha bevágnál elém.
2017. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
53%
Ilyenekre nem szoktam rádudálni. De, ha miatta összetörik az autóm, akkor biztos, hogy haragomban úgy szétverem az övét, mint a Street Fighterben az autószétverős pályán.
2017. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Igazából sejthettem volna, hogy ilyen válaszok születnek.

Érdekes, anno kiírtam,hogy álló sorból kivágott elém egy autós, és ledudáltam, arra meg az volt a válasz,hogy mikor szabad dudálni, és mikor nem, így mint kiderült nem lett volna szabad dudálnom sem.

A tanulság,hogy erre az oldalra nem szabad kiírni kérdést, na nem csak azért mert sosem lehet igaza a kérdezőnek, hanem mert egyesek olyan alacsony szövegértési képességekkel rendelkeznek, hogy elfelejtik mit olvastak, amíg leírják a választ.Így születik meg például az fifikáns válasz is,hogy kerüli azt a környéket amerre én járok, miközben leírtam,hogy évente 1x dudálnak rám.De végül is, elő kell adni a profi és biztonságos sofőr szerepet, ha már a környezetünk nem tudja elhinni -valószínűleg a tapasztalatok miatt-.


Tapasztalataim alapján, nem szokás beengedni a sávváltót, mert mindenki siet a maga 40-es tempójával, és az nem fér bele.


Aki pedig összetörné az autómat HA miattam ütköznénk, annak tudok ajánlanék egy pszichiátert a google kereső segítségével.


Az 1-2 normális, választ köszönöm! (ezek azok, akik nem két lábon járó KRESZ könyvként próbálták itt bemutatni magukat)

2017. jan. 31. 16:40
 15/27 anonim ***** válasza:
53%

Kérdeztél, és nem olyan választ kaptál, amit szerettél volna.

Ettől még nem kell sértődősködni.


Az is lehet, hogy a dudálós volt a bunkó és simán befértél, de az is lehet, hogy túl hirtelen volt a sávváltás és fékeznie kellett, látatlanban, egy szubjektív leírásból nem fogja ezt neked senki megmondani.

2017. jan. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
65%

Tehát aki nem ért egyet veled az hülye, a többi meg normális.

Te minek írtad ki egyáltalán a kérdést?

2017. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Tehát csak akkor írhatom ki a kérdést, ha tetszik a válaszod?!

Mert ha nem értek egyet, vagy nem fogadom el, akkor minek írtam ki...ez is érdekes.(oda-vissza működik a kérdés)

Igazából mindenki ellenem írt, mégis írtam,hogy van 1-2 normális válasz, ez a stílus miatt van.

A válaszokban meg az nem tetszik,hogy akárhogy, akárkinek a szerepében írok, kivétel nélkül velem, vagyis a kérdezővel van a baj.

Ha én dudálok?Minek dudálsz, ilyenkor fékezni kell, a KRESZ szerint ekkor meg ekkor lehet hangjelzést adni stb...

Ha én vágok be valaki elé?Tessék elolvasni a válaszokat.

Itt mindenki tud ám mindent, KRESZ oktatót, és minta sofőrök írnak ide, de a valóságban ezekkel valahogy soha nem találkozik az ember.

2017. jan. 31. 16:58
 18/27 anonim ***** válasza:
65%

"Ha én dudálok?Minek dudálsz, ilyenkor fékezni kell, a KRESZ szerint ekkor meg ekkor lehet hangjelzést adni stb...

Ha én vágok be valaki elé?Tessék elolvasni a válaszokat."


Hangjelzést balesetveszély esetén szabad adni. Mint írtam egy ilyen leírásból nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy fennállt-e a balesetveszély.

A válaszolók pedig feltételezik, hogy "minden szentnek maga felé hajlik a keze" vagyis aki itt előadja, hogy a másik mennyire szabálytalan volt, lehet hogy ő is épp annyira volt, vagy még jobban.


Egyébként a duzzogásodat nem érzem jogosnak, senki nem állította, hogy itt hivatalos, örök érvényű válaszokat fogsz kapni, sőt érdemes fenntartásokkal kezelni minden itt kapott választ. Ha nem találod hasznosnak ezt a fórumot, egész nyugodtan hagyj fel a látogatásával.

2017. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Egy válaszból sem maradhat ki az utolsó személyeskedő hangvételű mondat :) Épp ez a baj.
2017. jan. 31. 17:27
 20/27 anonim ***** válasza:
65%

Nem olvastam a többi választ, leírom neked szépen.

A leírásodból az derül ki, hogy bevágtál a másik autó elé, 2 indexvillanás után. Pedig sávot csak úgy szabad váltani, ha meggyőződtél róla, hogy ezzel nem akadályozod az ott haladó forgalmat. Rendbe kell rakni a dolgokat: tehát ha te kirakod az indexet, az nem azt jelenti, hogy akkor mehetsz is, hanem csak annyit jelent, hogy ezzel jelzed a sávváltási szándékodat. Van aki beenged, van aki nem, nem kötelességük.

A hátadnál lévő jogosan is dudálhatott, mert dudálni hivatalosan veszély elkerülésénél kell. Ő lehet, hogy vezsélyesnek ítélte meg a manővert , minden bizonnyal az is volt.

A másik: az is sokat elmond rólad, hogy a külső sáv megy 40-el, a belső 45-el (!), de te betolakodsz a zsúfolt belsőbe, mert most aztán haladni fogsz.

2017. jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!