Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen ember miért nem...

Az ilyen ember miért nem "veszi észre magát"?

Figyelt kérdés

Tegnap párhuzamos közlekedésre alkalmas úton mentem a külsőben egy 40-el haladó busz mögött.

A belsőben mindenki jött 40-45 közötti tempóval, szóval még véletlenül sem tudtam kijönni a busz mögül, mert percekig jöttek mellettem, és nem volt annyi hely,hogy átsoroljak.

Már nagyon untam, amikor láttam,hogy van egy kicsit nagyobb hely mint amit a többi autós hagyott.

Kiraktam az indexet, nagyjából kettőt-hármat villanhatott, és egy hirtelen mozdulattal,nagy gázzal átrántottam a kormányt.

Ez nagyon nem tetszett, annak aki elé bementem, rögtön ráhasalt a dudára, és szerintem fékezett is, mert mögötte is dudált valaki.

Biztos vagyok benne,hogy volt elég hely, tény,hogy nem egy kamionnyi, de dudálni, meg fékezni...még ha egy kicsit dudál,hogy figyelj öreg, nem tetszik amit csinálsz...

Tudom,hogy a város nem autópálya,hogy jobbra tarts, csak ha már a belsőben megyek, akkor haladjak, ott is, mert más sem szeretne egy busz, vagy egy lassan haladó jármű mögött megöregedni.


Ha fékezett, az abszolút túlreagálás volt részéről.Tényleg nem értem az ilyen embert, láthatta azt is,hogy indexelek, gondolom direkt nem engedett volna be, ha nem kezdem meg a sávváltást.


Nem szokásom bevágni mások elé, ledudálni sem szoktak, sőt emlékszem is,hogy utoljára tavaly áprilisban egy furgonnal voltam mikor rám dudáltak hasonló akció miatt, ott elfogyóból csináltam meg ugyan ezt, de ott bevallom,hogy nem annyira éreztem az autó hátulját, bár úgy gondolom ott is volt megfelelő távolság, de az még jogosnak mondható, intettem is neki,hogy bocsánat.Ez utóbbinál viszont nem, sőt még én vagyok felháborodva, annyira nem érzem jogosnak.

(mindkétszer idős férfi volt a dudáló)


Ez legyen életem legnagyobb problémája, tudom.De kíváncsi vagyok,hogy másoknak mi a véleménye erről a nem nyomom a gázt sehol sem, de ha úgy előznek meg arra szétnyomom a dudát stílusú emberekről?


2017. jan. 31. 08:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

A belsőben 40-45-tel haladtak, te meg 40-nel a busz mögött, akkor kb. semmire nem volt jó a sávváltás.

"Kiraktam az indexet, nagyjából kettőt-hármat villanhatott, és egy hirtelen mozdulattal,nagy gázzal átrántottam a kormányt." Nem értem, miért te vagy felháborodva?

2017. jan. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%

Egy hirtelen mozdulattal...lehet ez volt a hiba.

Ilyenkor ha savot akarsz valtani, akkor index ki, hatha lesz valaki olyan jofej hogy beenged. Ha nem lesz, akkor egy lyuknal szep lassan elkezdesz huzni a masik sav fele es csak akkor mesz at teljesen ha megbizonyosodtal rola h a mogotted levo tudomasul vette mire keszulsz...

2017. jan. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Akármennyire tágas a hely, NEM ráncigáljuk a kormányt, főleg nem fél másodperccel az index kapcsolása után.

Index kirak, szaggatott vonal mellé húzódik, tükörbe és holttérbe bambulva vár, vár, vár... És majd ha a sok tahó után véletlenül én jövök a sorban, akkor úgyis villantok pàrat, hogy gyere tesó! És ezt te észre is veszed, mert szemmel tartod a tükröt és a B oszlop mögötti holtteret.

Ha meg nem érted, hogy miért dudáltak le, akkor kérlek minden nap írd meg nekem, hogy merre autózol, hogy azt a környéket elkerülhessem.

2017. jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
Ilyenkor kirakod az indexet és vársz, amíg valaki beenged maga elé, nem a kormányt rángatod.
2017. jan. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%
Inkább te nem vetted magad észre! Vársz amíg beengednek! Ha majd villant akkor mehetsz..ráadásul az indexet hosszabban hagyd..és a megfelelő lehetőségnél tedd át a kocsit ne pedig a másik arcába!
2017. jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%

Így van, ezt most te hibáztad el, de le kell vonni a tanulságot, ahogy írták is, index ki, 5 autósból tuti van egy aki beenged, akkor lehet menni, meg megköszönni.

Ennyi.

Peace.

2017. jan. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Varga Péte4 ***** válasza:
62%
Lehet, hogy pont akkor valami másra figyelt,megijedt a pali, azért dudált.
2017. jan. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
Egy tanács: Ha látod már messziről, hogy a te sávodban busz, traktor, tanuló autó, lovaskocsi, ezeréves sólyom közlekedik, ami mögé nem akarsz beragadni, akkor még normális sebességnél válts sávot. Persze ilyenkor sem hirtelen kormánymozdulatokkal, hanem megfontoltan. Mindenki haza akar érni, nem csak te.
2017. jan. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%
"Hirtelen mozdulattal, nagy gázzal átrántottam a kormányt". Magadnak is megfogalmaztad, és nem érted, mi a probléma? Ne haragudj, itt te vagy az ostoba, nem a többiek. Indexelhetsz, elkezdhetsz mozdulni a másik sáv felé az autóval, és az esetek nagy részében láthatod, hogy elkezdik alakítani neked a helyet, hogy beférj. Vagy tuskó jön melletted, és csak azért sem enged be, de akkor majd beenged a mögötte jövő. A hirtelen mozdulatokból lesz a baj mindig. Nekem az oktatóm mindig azt mondta, amikor vezetni tanultam, hogy informatívan kell vezetni, hogy a többi közlekedő lássa a mozgásodból, hogy mire készülsz. Hát a hirtelen átvágás nem ilyen. Én is ledudáltalak volna, ha elém jössz be így, akkor is, ha van hely.
2017. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%

Így van, csak neked kéne "észrevenned magad".

Bizonyára nem számított rá, hogy hirtelen, két villantás után a féktávon belül bevág elé egy másik (lassabban haladó) jármű.

2017. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!