Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A bkv -sok azt hiszik rájuk...

A bkv -sok azt hiszik rájuk nem vonatkozik a kresz?

Figyelt kérdés
Áll a megállóban JOBBRA indexel,előzés lehetséges így elkezdi előzni,kikerülni a sor. Erre mikor az első kereke környékén járunk hirtelen elindul csőgázzal ,kocsikra rántva a kormányt,mindezek után vált át balra indexre. Mit gondolnak ezek a parasztok? Ha már mellette vagy és akkor teszi ki az indexet miután elindult,hogy engedd ki?! És a poén h még ő dudál meg villog le mindenkit mikor ő gyorsít rá mikor előzik + jobbra indexel ,miután elindult utána teszi ki csak balra. De ha magad elé engeded akkor is 60 as táblánál paraszt módon 30 cal mennek ,ha előzöd akkor persze érdekes rá tud lépni a gázra,olyankor már nincs a "menetrend" duma . Engem a menetrend kifogásuk sem hat meg,mert ahol van buszöből ott nyugodtan félre is állhatna ahelyett h 30 cal fogja a sort miközben a menetlevelet írja félszemmel a kormányon ..
2016. dec. 19. 16:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

#9


"Durva szabálytalanságot be kell jelenteni. Persze úgy jobb ha van róla felvételed."


És felvétel nélkül mit ér el a bejelentéssel?

2016. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

11

Gondolkodj kicsit.

Ha tényleg nem jössz rá megírom.

De IQ20 felett ezt ki lehet találni.

2016. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
#10 ha felfogtad volna,nem az a probléma h elém jön,hanem az h leszorít pofátlanul."büntetni" akar amiért "nem engeded ki" de ha jobbra irányjelez és úgy indul el, nem tudod h kiakar állni továbbá ha már a busz elejénél jársz nem tudsz megállni h kiengedd tetszikérteni? Kicsit félreértelmezik h a menetrendszerint közlekedő busznak lakott területen belül elsőbbsége van. Ez azért nem fog érvényesülni ha 1 baxik rendesen irányjelezni h kiakar sorolni,2 ha már majdnem elmentél mellette és akkor indul el már nem tudsz megállni ismételten felhívnám a figyelmedet rá,3 nem mentesíti a tükörbenézéstől ez a szabály. És leszarom hányan ülnek a buszon,akik kocsival mennek ugyanúgy mennek valahova mint akik buszon ülnek,teszem azt a buszon van 20 ember (mondtam valamit) de feltart maga mögött 30 kocsit az indokolatlan lassú haladásával akkor a 20 ember miatt nem halad 30.. És elvárom igenis h azért mert busz hatvanas táblánál legalább menjen annyival h ne kettesben kelljen cammogni mögötte. Másrészről ezzel csak kiprovokál veszélyes előzéseket,mert a sok türelmetlen megunja ,nem vár és akkor is beelőzi mikor kanyar van vagy épphogy befér a szembejövőtől. Tudnak azok menni simán ötvennel is HA AKARNAK . Nem a lelkivilágomon múlik a dolog,scak nem értem miért védi mindenki ezeket csak azért mert "hivatásosak" aztán mégis némelyik úgy közlekedik mint az óvodások vagy aljas szemét módon . Harmincnál nem hajlandóak többel menni,akkor azzal is feltartja az utazóközönségét,innentől kezdve mindegy neki h kiengedik ez vagy gyér forgalom esetén megvárja még elmegy az a két autó,és utána indul el.. Ha látom h hosszú a sor kiengedem de ha 3 kocsi jön mögöttem biztos hj nem fogom azért magam elé engedni h utána lépésben menjek mögötte ott is ahol lehetne menni. Érdekes a kiránduló buszok,vidéken a volánosok miért tudnak normálisan menni? azok tartják a megengedett tempót ,ha hatvanas tábla van mennek is annyival,nem direkt szórakozik az utasokkal meg az autósokkal ,mert ez kb senkinek sem jó amit csinálnak. Elvárják h mindenhol elől legyenek de direkt akadályozzák a forgalmat és szarnak rá magasról.
2016. dec. 19. 20:28
 14/25 A kérdező kommentje:
"30 az ideális biztonságos tempó" jaj de azért egy előzésnél feltud gyorsítani ,érdekes akkor már mehet 30 fölé is ugye? De ez a 30 csak a bkv nál létezik ezek szerint,mert mint említettem más társaságok buszai felveszik a forgalom ritmusát. Mondjuk ezeknél a metró is csak harminccal tud megállni,de még az is veszélyes szerintem minden busz menjen hússzal,az a biztos !! De ha van álló utas is akkor csak tízzel,lehetőleg minden mellette elhaladó kocsira ráhúzva a kormányt ,mert az "biztonságos"
2016. dec. 19. 20:36
 15/25 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező! Nem téveszted össze a BKV sofőröket a TAXISOKKAL????


Ez utóbbiak, tényleg soha és semmiképp nem tartják be a szabályokat.


Viszont. Ha Te valamikor is vezettél volna buszt vagy akármit akkor rájönnél, hogy hogyan viselkednek veled a közlekedés többi résztvevői.


(gondolom pasi vagy)


Vannak helyzetek amikor pl. busz, főleg csuklós busz nem tud itt vagy ott befordulni, így igen is ki kell hogy erőszakolja a számára legjobb szituációt.


Sokszor nem engedik ki őket a megállóból, akkor "kénytelen", hogy ráhúzza a sokadik autóra a buszt egy kicsit.


Vagy egy semmi pillanatig sem tartó kereszteződés.

Akkor ha épp, hogy becsusszan, de már pirosra vált a lámpa, akkor is be kell fejezze azt amit elkezdett, mert nem ragadhat be egy forgalmas kereszteződésbe.

2016. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Itt nem az általad felsoroltakkal van a probléma,mert ezek kényszerdolgok amiket még meg is értek. De amikor a kormányráhúzást semmi nem indokolja azt nem tudom elfogadni,és ő kocsiban ülve ugyanúgy nem tolerálná ! Senki sem mondja h könnyű buszt vezetni,de nem lehet mindig emögé bújni,és ezzel magyarázni a mezei bunkóságot amit talán a megkeseredettségük és az egésznapos unalmas körözgetés idéz náluk elő. Az sem kifogás h a főnökeik szivatják őket és azért ilyenek meg h nincsenek megfizetve stb.. Ilyen alapon mindenki azt csinálhatna amit akar,ezek mögé bújva. Békávéztam sokat még nem volt kocsim,és utasként is csak a parasztságot lehet sokszor érzékelni,ha nem áll meg a megállóban vagy rádcsukja az ajtót és bejelented ,leráznak egy sima sablondumával,semmi következménye. Az egész bkv egy kalap szar,a rendes alkalmazottak már elmenekültek,a helyükre meg felvették ezt a rakás csürhét .
2016. dec. 19. 22:31
 17/25 anonim ***** válasza:
54%
#10 az utasok biztonsága meg smafu, igaz? Ne fárassz.
2016. dec. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

10-es vagyok

Nem smafu, pont azért írtam, hogy nem mennek 50-60-al, mert az egy modern csuklós busznak is túl sok.

2016. dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
De a kérdésben indexelés nélküli bevágásról van szó, azt nem lehet menteni semmivel.
2016. dec. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ezt már én is észrevettem a buszoknál.

Miért van ez?

Rengetegszer állnak megállóba be, ki, index jobbra-balra, aztán már idővel megkeverednek, előbb kanyarodnak, aztán indexelnek.

Tolerancia, meg sokan nem nagyon engedik ki őket, inkább fordul kifele egyből, és akkor betojnak az autósok.

Muszáj neki, ha haladni akar időre.

Légy kicsit türelmesebb.

2016. dec. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!