Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Paraszt voltam, mert megtoltam?

Paraszt voltam, mert megtoltam?

Figyelt kérdés

Behajtok a körforgóba és mit látok? Tolat a csávó. A körforgóban. Lassan mentem be, nem volt balesetveszély. Gondoltam, szegény eltévesztette a lejáratot az autópályára, van ilyen, semmi gond. Miután kihajtottunk az egyikből, átgurultunk az autópálya felett (20 km/h), majd bementünk a következő körforgóba (15 km/h). Ezek után lehajtottunk a sima útra, nem a pályára és sikerült felgyorsulni 35 km/h-ra. Megengedett sebesség 90. Pár 100 m után megtoltam, és ő felháborodottan integetett nekem. Végül, miután elhagytunk vagy 3 földutas (tehát forgalom nélküli) útkereszteződést, sikerült beállnia egy buszmegállóba.

Én elhiszem, hogy eltévedt, de attól még ne tartson fel senkit, konkrétan egy mozgó közlekedési akadály volt. (Mellékesen engem meg a mögöttem lévő /márkát hagyjuk/ tolt, mert előzni nem lehetett, jöttek szembe.)


2016. okt. 12. 14:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

"Még szerencse, hogy ő nem veszélyeztetett szándékosan a tolatásával a körforgóban, igaz? :)"

Még szerencse, hogy a közlekedésben nem a talio-elv az irányadó, hanem a KRESZ.


A kérdésedre: Igen, egy paraszt vagy és csak felesleges konfliktust gerjesztettél. Lehetett bármi a csókával, rosszul volt, vagy megcsípte egy darázs, nem tudhatod. Ilyenkor ki kell várni, majd megelőzni, amint lehet. Mást úgy sem csinálhatsz.

2016. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Már a körforgó kifejezés is gyanús volt, de így akkor értem. A megtolás nem azt jelenti, hogy nekimentél. Ebben az esetben módosítok a beírásomon. Türelmetlen vagy és szabálytalan. Nem értem, miért nem kerülted ki inkább és kész.
2016. okt. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Azt nem tudom, mi volt a célod a kérdéssel. Azt gondoltad, majd jól megveregetjük a válladat?

Ha hozzá értél, ha csak 3 centi volt, mindegy. Ez bűncselekmény és parasztság is. Ne várj együttérzést!

2016. okt. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Kíváncsi voltam, hány birkatürelmű ember van az országban, mert az utakon nem ezt látom.

Köszi mindenkinek a válaszokat.

2016. okt. 12. 15:24
 15/20 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos akad még néhány versenyző, aki visszatolat a körforgalomban, ahelyett, hogy menne egy-két kört, mire megvilágosodik...

...de nem...ő visszatolat...


a kérdező meg ettől ideges lett. az vesse rá az első követ, aki nem lepődik meg egy tolató autón a körforgalomban..


én naponta használok több körforgalmat itt Újbudán, Budaörsön, stb...hát mit mondjak? néha a sportszelet is kinéz a meglepetéstől..

2016. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
13%

Egyetértek,kérdező!

Ezeket a szerencsétlen balfékeket meg kell tanítani újra a kresz szabályaira,mert maguktól sosem fognak megvilágosodni.

Mert ez legalább akkora balesetforrás,mint a gyorshajtás.

Magam is letúrom az útról a belsőben 50-el parádézó akváriumokat,máskor kétszer is meggondolja hogy hol a helye!

2016. okt. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
16-os! Tőled végleg el kellene venni a jogsit, mert emberileg alkalmatlan vagy a járműveztetésre.
2016. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
18%

Veztetésre? XD


A bizonytalan gyökerektől kellene elvenni a jogsit mert ma már a jóisten is autókázik hakell hanem

2016. okt. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Beviz Elek ***** válasza:
23%

Én padlógázzal, dudával, ha kell záróvonalon otthagytam volna a francba, nem kísérgettem volna annyit.

Mondjuk körforgalomban is ledudáltam volna a fejét, legalább elgondolkodik magán.


Velem is előfordult hogy elkavarodtam, de nem az a megoldás hogy mindenkit feltartunk. Nézni kell egy helyet és félre állni térképészkedni.

Előfordulhat műszaki hiba, darázscsípés bármi. Van a kocsiban vészjelző. Ha kell lassan LEHÚZÓDVA haladsz, ha kell megállsz az út szélén, de nem szambázva mindenkit feltartasz!


Teljesen jól csinàlta a kérdező

2016. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy nekimentél, vagy ilyesmi.

Más így közlekedik alapból, hogy ok nélkül a másiktól 2 centire megy, nincs ebből semmi.

2016. okt. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!