Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsival mikir fogok...

Friss jogsival mikir fogok nyugodtan vezetni?

Figyelt kérdés
Két hete van meg a jogsim és azonnal autoval jartam munkába egy nagyobb városba. De mai nap8g mahd kiugrik a sIvem mire hazaérek. Mikir lesz könnyebb. Egy este kivagtam a villamos elé mert mögöttem ramdudáltak nem kezwltem jol a helyzetet aznao ntugtatoval aludtam el 😢

2016. okt. 11. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem gondosabban vezetsz mint ahogy írsz. Ha parázol kérj meg valakit, hogy a jobbegyről instruáljon.
2016. okt. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Remeg a kezem azért irtam igy. Most jöttem haza
2016. okt. 11. 15:12
 3/10 veterán vas ***** válasza:
85%

sZerintn so§e!

Ha önm2gdba sem hidzel a%kor egp ism9retln válasz0dó hogwan tydna nekgyőszni? :)

2016. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Ezek szerint meglett valahogy a jogsid, de egyáltalán nem érzed a vezetést.

Először is, nem rögtön nagy városban kéne munkába vezetned, mert oda be kell érni, határidőhöz vagy kötve. Másodszor vezess kisebb utakon, utcákon, hogy megszokd a vezetést, és tapasztalatod legyen.

Ha ennyire kiakaszt a vezetés lehet nem kéne vezetned, ne muszájból legyen jogsid, hanem azért mert szeretsz is vezetni.

Ha nem szeretsz vezetni, akkor nem is fog elmúlni a szorongásod.

Kérj meg valaki tapasztalt embert, aki magabiztosan vezet, higy segítsen neked, vagy menj el egy autósiskolához, ahol órákat veszel fel azért, hogy több tapasztalatot és magabiztosságot szerzel.

Szerintem az autósiskola sem volt a legjobb, ahol tanultál vezetni.

2016. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 veterán vas ***** válasza:
80%

Nem akarok senkit sem megbántani, de így, a mindennapi közlekedésben köszönnek vissza azok a problémák, amire azt mondták, hogy:

-elintéztem, hogy nem kellett bejárni

-nem volt szükség pót-órákra

-"lebeszélte" az oktató a vizsgabiztossal

stb."

2016. okt. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Probaltuk hogy a férjem velem jött ő tuljo sofőr.

Laza es rutinos. Pl ha meredekwn állok piroanal en kezifékjwl álnèk mig nem huz a auto. Mert felwk higy nem indulok ki időbe ea nwkigurulok a masik ak. Ő ezt hülyesegnwk tartja

Meg tanultam egy erős motoros diswlwn nekűnk meg 1.4 ea benzines van tudom hogy aki tud az mindenen tud de na más

2016. okt. 11. 15:34
 7/10 A kérdező kommentje:
En bejartam ws volt is egy csomó orám . Ha velem van valaki nem félek kicsit sem csak egyedül
2016. okt. 11. 15:37
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Nalátod...már látom is, mit csinálsz rosszul, illetve mit nem tettél..

tehát..ha ráddudálnk, akkor nem kell reagálni, csak haladni tovább..ha lassan, ha gyorsan, mindegy..lehet, hogy nem is rád dudált, csak véletlen volt....


a problémádra egyébként van egy pár száz forintos megoldás:


elballagsz egy nagyobb papírboltba, és veszel négy db kék alapon T betűt...ezeket felragsztod előr, hátra, és a jobb-bal ajtóra...nagy összegben fogadok, hogy megdöbbentő lesz a hatás...senk nem fog veled foglalkozni, ráddudálni, integetni, villogni, anyázni, öklötrázni, hanem mosolyogve elengednek, átengednek, kikerülnek, elegánsan megelőznek...te meg csak vezetsz és körülötted kitör a béke.


én tudom, mert több embernek javasolta, és tényleg csoda történt...aztán fél-egy év után leveszed, és máris bent vagy az öreg autósok klubjában...


amúgy az összes körülötted lévő autós is volt kezdő, csak nem tudsz róla...


négymillió embernek van a zsebében jogsi...te legalább vezetsz, de több tízezer nem is meri megkockáztatni...


na? mikor mész T betűt venni?


nem bánod meg...és akkor nyugodtan fogsz vezetni...

2016. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előzővel ellentétben azt mondom, sz autós iskoláknak nem is az a feladatuk, hogy a tanulókat tökéletesen megtanitsák vezetni, arra az a néhány óra gyakorlat kevés, többszáz órát meg senki nem akar oktató mellett ücsörögni.

Az viszont szerintem is hiba volt, hogy felkészületlenül nekivágtál a belvárosi csúcsforgalomnak, gyorsan összeszedtél néhány rossz tapasztalatot, ami elbizonytalanított.

A vezetést oktató nélkül is gyakorolni kell, és fokozatosan érdemes ismét a belvárosi forgalomba visszatérni. Ez nem azt jelenti, hogy oda be sem mehetsz, de csak akkor van értelme, ha kellő önbizalmad van hozzá, nem tudnak kizökkenteni dudálással, villogással sem, s ezekre a csúcsidőben van több példa. Csúcsidőn kívüli idöszakban érdemes kezdetben ízlelgetni a belvárosi közlekedést.

Az meg alap, hogy dudálásra, villogásra, integetésre nem veszélyhelyzet előidézésével reagálsz , amig nem vagy biztos abban, hogy mit kell tenned, inkább ne tegyél semmit

2016. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nagy kár, hogy a T jelzés kb 2 évtizede kiment a divatból, és ma már mindenki szégyelli, hogy kezdő. Pedig mit kell ezen szégyellni? Senki sem csúsztatott kuplunggal született...
2016. okt. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!