Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lámpánál elindulás után a...

Lámpánál elindulás után a kereszteződés közepén miért kell egyet fékezni?

Figyelt kérdés

Rohadt idegesítő, de nagyon gyakran indulnak így el.

Ha az ember a 3.-4. helyen áll a lámpánál, és zöldnél szépen lehetne gyorsuélni 50-ig, de szinte mindig fékeznek egyet. Miért nem lehet szépen egymástól lemaradva egyenletesen felgyosítani 50-re?



2016. szept. 17. 11:42
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
98%
Az egyik ember/autó jobban gyorsul, a másik kevésbé. Ha a 2.-3. jobban gyorsul, mint az előttelévő(k), akkor kénytelen lesz fékezni. És szinte mindig van, aki nagyobb lendülettel akarna elindulni. Vagy megszokásból, vagy bénaságból.
2016. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg van az a típusú sofőr (nagyon sok, ültem sok mellett), hogy van egy nagyon enyhe kanyar (nem kereszteződésben), amit bármennyivel be lehetne venni, de ha 50-el megyünk, akkor is belefékez egyet (jó durván, mert nem tudja finoman kezelni a pedálokat), mert hát "kanyar" jön, és lassítani kell, fékkel... Na ilyenek lehetnek azok is, akikről te beszélsz kérdező. Ez van, ezért nem is nagyon szoktam rátapadni senkire, ha nincs nagy forgalom.
2016. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Fehérváron van egy kereszteződés, ahol csak már benne látszik egy mocsok nagy kátyú, amit néhány nyomvájú követ. Aki előtte nem fékez, tönkre bsza a futóművét.


Ez egy konkrét példa arra, hogy elindulás után OTT miért szoktak fékezni az autósok. Hirtelen fékezés veszélyes is lehet. Nem MINDENKI fékez így. Aki így fékez, annál érdemes nagyobb követési távot tartani. Mert valóban lehet, nem tud finoman fékezni.

Nem minden azért van, hogy bosszantó legyen. Sok dolog egyszerűen csak olyan, amilyen. Meg kell tanulni elfogadni. Ha idegeskedsz rajta, magadat bünteted másik viselkedése miatt. Megéri neked?

2016. szept. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Zöldek mentek.


3#

Én az indok nélküli fékezésre gondoltam. Egyébként érdemes mindig tartani a követési távot.

Engem németországban egy török vert át. Elaludt a lámpánál a jobb sávban, rádudáltam röviden, elindult, majd egy villanáts balra és fordulás az egyenesen menő sávból. A hátulról jövő autó majdnem belement, amitől megijedt, így én mentem bele. Persze 66%-ban az én hibám volt. Azóta figyelek.

2016. szept. 17. 15:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Na ja, Németországban Isten őrizzen a koccanástól is...

2 hónapja egy haveromnak nem adta meg a jobbkezet, történetesen egy török f a sz. Errefel kihívta a rendőröket, mert a haverom papucsban vezetett. Aztán most ott tartanak, hogy rá akarnak verni nem tudom hány százalékot. Közben az ő autója totálkáros lett....

2016. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha indok nélküli a fékezés, miért keresel rá indokot?

Nem értem. Lehet, csak szerinted indok nélküli és a sofőrnek van rá indoka, amit nem látsz? Melyik város, melyik városrészében van ez, érdekel, hogy valóban sokan ilyenek, vagy találkoztál egy ilyennel?

2016. szept. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

" Melyik város, melyik városrészében van ez, érdekel, hogy valóban sokan ilyenek, vagy találkoztál egy ilyennel?"


Észak németország, és szinte mindegy melyik város melyik városrésze, a lényeg hogy legyen egy lámpa, és 2-nál több autó egymás után.

Naponta találkozom a jelenséggel.


Van még pár idegesíő szokás, de azoknak tudom az okát.

Pl. az első mindig úgy indul mintha tüske lenne a pedában, mert tudja hogy úgyis átér, és benzint spórol, és leszrja hogy más nem ér át. Az utolsóknak meg hirtelen sietős lesz, és néha még a piroson is átmegy.

2016. szept. 20. 13:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Vagy a másik, amikor az előtte levőtől 1,5-2 kocsihosszra áll meg, és nem lehet miatta az üres kanyarodó sávba bemenni. Ez szimpla bénaság.
2016. szept. 20. 13:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Na ott nem fogok vezetni egy ideig, mert nem fogok oda jutni. Majd nézek youtube-on néhány videót a közlekedésről.
2016. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!