Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért hajtanak be egyre...

Miért hajtanak be egyre többen a körforgalomban haladó autó elé lassítás és elsőbbségadás nélkül?

Figyelt kérdés

#körforgalom #elsőbbség meg nem adás
2016. júl. 19. 08:10
1 2
 11/18 Helyes válasz ***** válasza:
30%

A.Mert jobb a verdája(gondolja).

B.Mert szemébe sütött a nap.

C.Mert megteheti.

2016. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Koaxk Ábel ***** válasza:

Amit a kérdező írt ezt én 1 helyen tapasztalom drasztikusan, de ott nagyon durván.


Budán a pusztaszeri és törökvész út találkozásánál van egy körforgalom.

A törökvész út azon része gyakorlatilag egy elég lejtős út, onnan fenntről konkrétan fékezés nélkül berepülnek a kamikaze-k a körforgalomba.


A legfurább, hogy mégsincs sok baleset emiatt, pedig gyakran tapasztalom, hogy a körforgalomban lévő satuzik, mert berepül valaki 80-al a körforgalomba.

2016. júl. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Egy másik nézőpont:

külföldön fordítva van az elsőbbségadás, a körforgalomban lévőnek kell elsőbbséget adni a behajtónak, lehet, ez jön át ide is a sok külföldi miatt

2016. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 ZoltanZen válasza:
Mert egyre bátrabban és gyorsabban hajtanak a körforgalomban. Múltkor egy fehér furgont láttam ahogy jön ki a korforgalomban, én pedig simán behajtottam hiszen amire ő kiér én simán beérek. Aztán jött a meglepetés egy piros tuning autós kikerülte a körforgalomban a furgont balról, ami nem tudom hogy szabályos-e. Ezzel én az ő meglátása szerint akadályoztam a haladásban és rám dudált, sőt még utánam is jött és megnézett magának, ahogyan a KRESZ szabályban meg van írva. Na ezért van hogy sokat szabálytalankodunk. Ja és index nélkül sikerült kikanyarodnia, de biztos a nagy sokk miatt lehetett.
2016. júl. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Zebra3328 ***** válasza:

Mert egyre többen érzik úgy, hogy majd a másik úgyis megáll..

De amikor egy hasonló gondolkodású egyeddel akadnak össze akkor ott nem koppanás lesz, hanem csattanás!

Az lesz mindkét félnek a tanulópénz.

2016. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem bátorságból, hanem bunkóságból.Ugyanezért nem indexel irányváltoztatás előtt, ugyanezért nem ad elsőbbséget, ugyanezért megy mögötted 2 méterrel 120-as tempónál, ugyanezért nem használ országúti világítást. A bunkó azt sem érti, mit jelent a "Látni és látszani!", elől menetfénnyel, hátul semmivel robog ködben, esőben, alagútban, gyakorlatilag nem látszik. Lakott területen jobbról, a padkán előz 90-nel. Mindennek a lazaság, a sok lóvé adta önbizalom, a másik fitymálása az oka, pedig csak drága verdája van, de esze már alig a vezetéshez. Nem véletlenül pedzik minden úrvezető újravizsgáztatását. Tízből 7 bukta a forgalomban, hidd el, oktató vagyok! De a legbunkóbbak az új jogsit is kifizetik, akárcsak a közlekedési bírságot.
2016. júl. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 id. Géber Péter ***** válasza:
Mert öntörvényűen hajtanak, mint állat!
2016. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem csak a drága autók végzik ezt a manővert,hanem mindenféle.
2016. aug. 2. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!