Mit tegyek, hogy ne büntessen meg a rendőr? Kisfiam nem tud a hátsó ülésen utazni.
3 éves kifiam a hátsó ülésen rosszul van, végighánnya az utat. Ugyanez a helyzet, ha más járművön háttal utazunk. A kocsi első ülésén viszont semmi baja, de őt még elől nem lehet utaztatni, mivel a jogszabály tiltja.
Mit tehetek annak érdekében, hogy a rendőr ne büntessen meg, ha az első ülésre kötöm be a fiamat?
Megoldást várok olyantól, aki hasonló cipőben járt, és talált rá (lehetőleg nem gyógyszeres) megoldást.
Kedves válaszolók!
Én idéztem nektek a KRESZ-t.
Próbáljátok már meg újra értelmezni, és emellett gondoljátok át, hogy vajon a gyermekülések használati leírásába miért is írják, hogy az autó első ülésére is beszerelhető.
Aki lepontozott, az inkább tanuljon meg olvasni.
Minden hozzászólást még egyszer köszönök. Tudom, hogy sok mindenféle kering az interneten is ezzel kapcsolatban, nálam is ezért lett képzavar. Egyik ezt mondja, másik azt írja.
Voltunk orvosnál, nem tudott semmit ajánlani. A zacskós megoldás azért nem jó, mert amikor rosszul van, csak anyát (engem) akar, és az ölemben nyugszik meg. Tehát hátul együtt utazunk úticélunkig, egyébként sose érnénk haza. Az inkább biztonságos? Hát nem. Tehát nem félmegoldások kellenek nekem erre, hanem egészek.
Abból látszik, hogy nem teljesen jó egy jogszabály, hogy ahányan olvassák, annyiféleképpen értelmezik. A napokban volt egy hasonló adás a rádióban. Ott is azt mondta a szakértő, hogy a vezetőülésen kívül a gyermekülés tehető akárhova, ha az előírtaknak megfelelően van rögzítve. Előre is lehet, de ha a gyerekülést csak háttal lehet rögzíteni (bébihordozóféle), akkor az a feltétel az első ülésen való rögzítésnek, hogy a légzsák ki legyen iktatva. Ne léphessen működésbe egy ütközés alkalmával, gondolom gerinctörés, vagy fulladás megakadályozása végett.
Tehát kikötés csak a háttal való rögzítés esetében van, és nem azt írja a KRESZ, hogy csak háttal lehet az első ülésre bekötni a gyerekülést.
Köszönöm még egyszer mindenkinek! Tui.
Te nem tudod a magyar nyelvet értelmezni.
A kresz szabály világosan leírja hogy első ülésre csak gyerekbiztonsági rendszerben lehet gyereket tenni,(kikapcsolt légzsák a feltétel) háttal a menetiránynak, vagy , ha már 150 centi a magassága a gyereknek, jkkor normálisan ülhet az "anyósülésen".
Minden más esetben hátra kell ültetni!!
Lehet, hogy nem tudom értelmezni, de talán azért van, mert, ha innen nézem így értem, ha onnan nézem úgy értem. Még egy KRESZ-oktatót is sikerült megingatnom hitében, mivel Ő az oktatókönyben lévő táblázat szerint tanít (abban egyértelmű, hogy nem utaztathatom elől), de ez a táblázat nincs a rendeletben, tehát nem hivatkozási alap.
Akkor ne is azzal foglalkozzunk, hogy utazhat-e elől, vagy sem, hanem az a tiszteletteljes kérdésem, hogy ha mégis kénytelen vagyok elől utaztatni gyerekülésben (és nem háttal bekötve, mert már nem fér így el, és úgy is hányna), akkor milyen HIVATALOS papírom, kifogásom stb. legyen, hogy a rendőr is elfogadja, ne legyen belőle büntetés? Aki ebben tud segíteni, annak nagyon köszönöm.
Semmilyen .Erre nincs és nem is lehet "hivatalos" kifogás.
A gyerekek életének testi épségének megóvás miatt született ez a szabály, nincs rá kibúvó
"" Első ülésre csak a 150 cm-es magasságot elért gyermeket lehet ültetni életkorától függetlenül. Ebben az esetben nem kell ülésmagasítót alkalmazni. Tehát 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket nem szabad előre ültetni, ülésmagasítóban sem (kivéve azokat a csecsemőket, akiket menetiránynak háttal be lehet kötni a biztonsági gyermekülésbe).
Tisztelettel:
Dr. Koszoru István
autojogasz """
forras totalcar.hu
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!