Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek, hogy ne büntessen...

Mit tegyek, hogy ne büntessen meg a rendőr? Kisfiam nem tud a hátsó ülésen utazni.

Figyelt kérdés

3 éves kifiam a hátsó ülésen rosszul van, végighánnya az utat. Ugyanez a helyzet, ha más járművön háttal utazunk. A kocsi első ülésén viszont semmi baja, de őt még elől nem lehet utaztatni, mivel a jogszabály tiltja.

Mit tehetek annak érdekében, hogy a rendőr ne büntessen meg, ha az első ülésre kötöm be a fiamat?

Megoldást várok olyantól, aki hasonló cipőben járt, és talált rá (lehetőleg nem gyógyszeres) megoldást.


2010. ápr. 13. 07:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kedves válaszolók!

Én idéztem nektek a KRESZ-t.

Próbáljátok már meg újra értelmezni, és emellett gondoljátok át, hogy vajon a gyermekülések használati leírásába miért is írják, hogy az autó első ülésére is beszerelhető.

Aki lepontozott, az inkább tanuljon meg olvasni.

2010. ápr. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Minden hozzászólást még egyszer köszönök. Tudom, hogy sok mindenféle kering az interneten is ezzel kapcsolatban, nálam is ezért lett képzavar. Egyik ezt mondja, másik azt írja.

Voltunk orvosnál, nem tudott semmit ajánlani. A zacskós megoldás azért nem jó, mert amikor rosszul van, csak anyát (engem) akar, és az ölemben nyugszik meg. Tehát hátul együtt utazunk úticélunkig, egyébként sose érnénk haza. Az inkább biztonságos? Hát nem. Tehát nem félmegoldások kellenek nekem erre, hanem egészek.

Abból látszik, hogy nem teljesen jó egy jogszabály, hogy ahányan olvassák, annyiféleképpen értelmezik. A napokban volt egy hasonló adás a rádióban. Ott is azt mondta a szakértő, hogy a vezetőülésen kívül a gyermekülés tehető akárhova, ha az előírtaknak megfelelően van rögzítve. Előre is lehet, de ha a gyerekülést csak háttal lehet rögzíteni (bébihordozóféle), akkor az a feltétel az első ülésen való rögzítésnek, hogy a légzsák ki legyen iktatva. Ne léphessen működésbe egy ütközés alkalmával, gondolom gerinctörés, vagy fulladás megakadályozása végett.

Tehát kikötés csak a háttal való rögzítés esetében van, és nem azt írja a KRESZ, hogy csak háttal lehet az első ülésre bekötni a gyerekülést.

Köszönöm még egyszer mindenkinek! Tui.

2010. ápr. 16. 06:31
 13/22 anonim ***** válasza:

Te nem tudod a magyar nyelvet értelmezni.

A kresz szabály világosan leírja hogy első ülésre csak gyerekbiztonsági rendszerben lehet gyereket tenni,(kikapcsolt légzsák a feltétel) háttal a menetiránynak, vagy , ha már 150 centi a magassága a gyereknek, jkkor normálisan ülhet az "anyósülésen".

Minden más esetben hátra kell ültetni!!

2010. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem tudom értelmezni, de talán azért van, mert, ha innen nézem így értem, ha onnan nézem úgy értem. Még egy KRESZ-oktatót is sikerült megingatnom hitében, mivel Ő az oktatókönyben lévő táblázat szerint tanít (abban egyértelmű, hogy nem utaztathatom elől), de ez a táblázat nincs a rendeletben, tehát nem hivatkozási alap.

Akkor ne is azzal foglalkozzunk, hogy utazhat-e elől, vagy sem, hanem az a tiszteletteljes kérdésem, hogy ha mégis kénytelen vagyok elől utaztatni gyerekülésben (és nem háttal bekötve, mert már nem fér így el, és úgy is hányna), akkor milyen HIVATALOS papírom, kifogásom stb. legyen, hogy a rendőr is elfogadja, ne legyen belőle büntetés? Aki ebben tud segíteni, annak nagyon köszönöm.

2010. ápr. 19. 06:44
 15/22 anonim ***** válasza:

Semmilyen .Erre nincs és nem is lehet "hivatalos" kifogás.


A gyerekek életének testi épségének megóvás miatt született ez a szabály, nincs rá kibúvó

2010. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"" Első ülésre csak a 150 cm-es magasságot elért gyermeket lehet ültetni életkorától függetlenül. Ebben az esetben nem kell ülésmagasítót alkalmazni. Tehát 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket nem szabad előre ültetni, ülésmagasítóban sem (kivéve azokat a csecsemőket, akiket menetiránynak háttal be lehet kötni a biztonsági gyermekülésbe).


Tisztelettel:


Dr. Koszoru István

autojogasz """

forras totalcar.hu

2010. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Vegyér egy Smart ForTwo-t abba nincs hátsó úlés..
2010. ápr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm szépen ezt a sok komoly és megértő választ. Örülök, hogy az utolsó válaszolónak nincsenek ilyen problémái. Ha lennének biztosan nem viccelődne vele. Nem kibúvót keresek, csak a gyerekemet szeretném rosszullétek nélkül utaztatni, ha már muszáj mennünk. Nem jogszabályi háttért keresek, hanem olyan valakit, aki hasonló cipőben járt és sikerült valamilyen hatásos módszerrel segíteni a saját gyerekén. Itt egy KISGYEREKRŐL van szó, nem felnőttről, aki megért, tolerál, türelmes. "Humorosak" kíméljenek!
2010. ápr. 22. 06:26
 19/22 A kérdező kommentje:
Utoljára köszönöm mindenkinek, aki tényleg segíteni akart, legfőképpen az autójogásznak. De az alapproblémára a gyerek és az én szempontomból nem találtam igazán megoldást. Dedalont 6 éves kor alatt nem lehet adni. A kúpot már kisebbnek sem tűrte meg. Visszanyomta, de lehet, hogy bele fogom valahogy erőltetni. Bár a gyógyszeres megoldást már a kérdésemben is kizártam, mert nem tömném a gyerekem ilyenekkel, ha nem muszáj. Még megprobálkozom a gyömbéres dolgokkal, de nem biztos, hogy beválik. Pár napot hagyom a kérdésem fent, aztán kitörlöm.
2010. ápr. 22. 09:20
 20/22 anonim válasza:
Gyerekkoromba, amíg kellet a gyerek ülés semmi gond nem volt majd amikor már nem volt kötelező, akkor éreztem a rosszullétet, így továbbra is meg marad a gyerek ülés, akkor semmi bajom nem volt 15 éves koromig használtam, amíg nem utazhattam elől, mai napig felnőttként is rosszul tudok lenni hátul kéne ülni.
aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!