Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek, hogy ne büntessen...

Mit tegyek, hogy ne büntessen meg a rendőr? Kisfiam nem tud a hátsó ülésen utazni.

Figyelt kérdés

3 éves kifiam a hátsó ülésen rosszul van, végighánnya az utat. Ugyanez a helyzet, ha más járművön háttal utazunk. A kocsi első ülésén viszont semmi baja, de őt még elől nem lehet utaztatni, mivel a jogszabály tiltja.

Mit tehetek annak érdekében, hogy a rendőr ne büntessen meg, ha az első ülésre kötöm be a fiamat?

Megoldást várok olyantól, aki hasonló cipőben járt, és talált rá (lehetőleg nem gyógyszeres) megoldást.


2010. ápr. 13. 07:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%

Mi is így voltunk,hátul hányt elöl nem .Nagyon egyszerűen megoldottuk vettünk egy 1000 Ft -os hungarocellből készült üléspárnát vagy ülésmagasítót ki hogy mondja ,rátettük az ülésre,arra meg az óvodást és bekapcsoltuk az övet. Négy éve így járunk a kutya nem szól érte. És tudod miért jó ez így ? Egy rendőr mondta el nekem ,hogy el kell, hogy fogadják ezt ,hogy a gépkocsi vezetője mellett ül ülésmagasítón a bekötött gyermek mert másutt nem is tud ülni bizonyos autókban . Teszek egy képet és mindjárt világos lesz ,hogy miért nem csak a hátsó üléssorban lehet a kicsidrága.

[link]

2010. ápr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
hát tudod, ezzel az a baj, hogy ennek a gyereknek még gyerekülésben van a helye. szóval az egyetlen megoldás, ha háttal teszed be az első ülésre a gyerekülléssel. mondtad, h háttal is hányni szokott, de próbáld ki. az ilyen megmagasításokkal az a baj, hogy veszélyes. a feje nem ér a helyére, a párna kimozdul, az öv még mindig nem biztos, h jó helyen helyezkedik el, és egyébként szólnak érte, ha olyan rendőrre találkozol, aki felhúzza magát, ha egy gyerek baleset esetén halálra van ítélve. a bátyám rendőr. és ezen idegesíti fel magát a legjobban. szerintem gondold végig a dolgokat. a gyerekülés az egyetlen hely, ahol nem a nyakát töri ki, ha karamboloztok. bár mindenki maga dönti el, hogy zacskót tesz oda neki, ha hányni kell, és minél kevesebbet utaztatja (nálam ez volt mert én is mindig hánytam. meg kaptam B6 vitamint. az bejött), vagy előre ülteti és kiteszi a veszélyeknek.
2010. ápr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%

Ha még nincs 150 cm, akkor a testsúlyához igazodó GYERMEKÜLÉSBEN, a menetiránnyal megegyezően LEHET utaztatni az első ülésen is, mivel ezt a KRESZ nem tiltja!


A tiltás a menetiránynak háttal bekötött gyermekülésekre vonatkozik, ha be van kapcsolva a légzsák.


Olvasd el:

KRESZ, 48. §

"(7) A gépkocsiban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermeket - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben kell rögzíteni. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gépkocsi első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be - A JÁRMŰ SZOKÁSOS HALADÁSI IRÁNYÁVAL ELLENTÉTES IRÁNYBAN - ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták."

2010. ápr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Gyermek utaztatása első ülésen

Első ülésre gyermekülést csak menetiránynak háttal szabad bekötni, ebből következően itt gyermek akkor utazhat, ha olyan méretű, súlyú, hogy még nem lóg ki a lába a biztonsági gyermekülésből. A babát csak a menetiránynak háttal, csak biztonsági gyermekülésben lehet szállítani és csak akkor, ha légzsák nincs, vagy ha van, kikapcsolható.


Első ülésen a csecsemőn kívül utazhat a 150 cm-nél magasabb, mindegy, hány éves gyermek, a lényeg, hogy a mérete már közelíti a felnőttekét, így biztonságosan utazhat a menetiránnyal szemben. Nála a légzsákot már nem kell feltétlenül kikapcsolni.


Tudnunk kell, hogy az első ülésen utazás a gyermek számára még így, a szabályok betartásával is sokkal veszélyesebb, mint hátul.


Egyik olvasónk azt kérdezte, mi a helyzet azoknál a járműveknél, ahol három ülés van elől, milyen szabályozás vonatkozik az első sorban középen ülő gyerekre. A szabályozás ugyanaz, mint egy hagyományos ötüléses modellnél.


forras:

totalcar.hu Dr Koszoru Istvan

2010. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg te is sportosabban vezetsz az átlagnál.


A fenti megoldás jogilag jó lehetne egy darabig (kikapcsolt légzsák, menetiránynak háttal), de azt írtad, háttal is hány.


Ezért a homeopátiát javaslom inkább, ami nem gyógyszer. És persze kevesebb sodrós kanyarvételt! Nekem felnőttek is mondták, hogy szívesebben ülnek elöl mellettem, mint mögöttem. Hátul más a kocsi mozgása.


Figyeld meg azt is, milyen szakaszokon hány, milyen időközönként stb. Lehet a dolog mögött figyelemfelhívás is. Hátul jobban elhanyagoltnak érezheti magát. Akkor is van ez a gond, amikor ül mellette valaki? Lehet, hogy eleinte gyakrabban kell megállni, és fokozatosan szoktatni őt ahhoz, hogy egyre hosszabb távokon legyen el hátul. Én két gyerekkel is így tettem, jelenleg (9/fiú/ és 3/lány/ évesek) már egyiknek sincs semmilyen problémája, pedig mindkettő hányós volt. Most meg Bp-ről a keleti határig egyszer(!) kell megállni pihenni velük.


Türelem, kitartás, nem tüneti kezelés! :)

2010. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

[link]


A gyömbértabletta is nagyon hatásos

2010. ápr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
39%
szerintem kérj orvosi igazolást
2010. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Ezek segítségével megtaláltam a megoldást. Egyik válaszolónak van teljes mértékben igaza. Aki a KRESZ 48. §-ára hivatkozott. Kicsemegéztem, értelmeztem. Az első ülésen való utaztatást csak akkor tiltja, ha háttal kötjük be a gyermeket és a légzsák nincs kiiktatva. Egyébként megengedett az első ülésen való utazás úgy, hogy a gyermek 3 éves koráig, valamint ha 150 cm-nél alacsonyabb, akkor a testsúlyához igazodó kialakítású gyermekbiztonsági rendszerben szabad csak utaztatni.

Még egyszer köszönet mindenkinek a segítő szándékért!

Tui.

2010. ápr. 14. 08:47
 9/22 anonim ***** válasza:

Abszolút rosszul értelmezted a kicsemegézett részt (szövegértés), mivel a lényege, hogy csak háttal lehet a menetiránynak, de háttal is csak az ott leírt feltételek teljesülése esetén.


A hányás tudtommal az egyensúlyszervvel függ össze, nálunk is ilyen (volt) a kölök, volt, hogy az óvodától 1 sarok + 500 m után már rosszul volt, máskor meg hazáig sem. Manapság már egész jól bírja a haladósabb stílusom, nomeg 1 lecke után már önállóan elindult a kocsival.

Mindegy, a lényeg, hogy valami homeo bogyókat kapott előre nagyobb út esetén, meg zacskót. Sose ült előre.


Az elöl, nem háttal ülés egy gyerek esetén egy nem gyerekhez méretezett övvel és annak fékezésével, esetleges arccal előre szabadulásával nem ugyanaz, mintha egy hátpáncélnak is felfogható üléssel szabadulna el és az kapná a műszerfalat pl.

2010. ápr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
az ülésmagasító nem GYERMEKBIZTONSÁGI RENDSZER
2010. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!