Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi kell egy bicajra ahhoz...

Mi kell egy bicajra ahhoz hogy ne büntessen a rendőr ha megállít?

Figyelt kérdés

vagyis mit néznek a rendőrök?

nem akarok bűnözővé válni ha már nem a cigányt kell büntetni ha lop hanem azt a biciklist akinek lelopta a lámpáját


2011. máj. 7. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1.Fehér színű első lámpa

2.Piros színű hátsó lámpa

3.Egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverő (prizma)

4.Két, egymástól független fék

5.Csengő

6.Borostyánsárga színű küllőprizma legalább az első keréken

7.Fényvisszaverő ruházat (csak lakott területen kívül, ha éjszaka van vagy rosszak látási viszonyok)

8.Ha a kerékpáros sisakot visel és utast nem szállít, lakott területen kívül max. 50 km/h sebességgel haladhat (ugyanitt sisak nélkül csak 40 km/h a megengedett maximális sebesség.)


A kerékpárt fel kell szerelni egy előre fehér vagy kadmiumsárga fényt adó lámpával, hátra pedig piros fényt adó, sötétben, tiszta időben legalább 150 méter távolságról látható helyzetjelző fényforrással. Folyamatos fénnyel kell világítaniuk, a villogás nem szabályos, és büntethető. A kerékpárra felszerelt folyamatosan világító hátsó lámpa mellett, a táskára, sisakra vagy ruházatra erősített villogóra nem vonatkozik a rendelet, mivel nem a kerékpárt szereli fel vele a járművezető.


Lámpa részletesen:

A villogásról szóló rész: 37. § (6) Villogó fényt a világító, illetőleg fényjelző berendezés - az irányjelző, a megkülönböztető lámpa, a figyelmeztető lámpa, a taxi vészjelző lámpája, továbbá a visszajelző lámpák kivételével - nem bocsáthat ki. A villogó fényű lámpa villogásának egyenletesnek, jól érzékelhetőnek, a villogások számának percenként 90±30-nak kell lennie. Az első felvillanásnak a bekapcsolást követően legfeljebb 1 másodpercen belül kell bekövetkeznie.

2011. máj. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen a választ

a rendőrség meg bekaphatja az összess biciklisnek a ....lámpáját

ezt hogy a fenébe lehetr kivitelezni?

ebbből jó ha megvan 5

van lámpám mindkettő piros van prizmám vagy miaszar fékewm csengő ha kell van dehát ez köcsögség

2011. máj. 7. 20:15
 3/10 anonim ***** válasza:
ja és a LEDes lámpák meg nem szabájszerüek,de nincs más amivel látni lehet este a dinamo meg nehéz és túláramnál szétcsapja az égőt,a gyalogos meg megvannak sértve ha rájuk csengetsz ... sok baro_mság amit épésszel végig gondolva egy csimpánz sem szabájozna úgy ahogy nálunk van.
2011. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

szerintem az oké hogy legyen lámpa az is hogy prizma

a csengő az is mondjuk oké de az h ezt ennyire ellenőrzik az már baromsdág minden ellenőrzörr bringás helyett inkább előzzenek meg egy rablást

2011. máj. 7. 21:21
 5/10 A kérdező kommentje:
ja és az marhaság h nappal is hordani kell a lámpát nekem már nem egy imserőrömnek lelopták (borsodba lakom) az meg kicsit kényelmeteln ha mondjhuk bemegyek a boltba leszedem ha visszajöttem visszarakom...
2011. máj. 7. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
Összes biciklis bekaphatja a faszomat semmilyen KRESZ vizsga nem kell nekik és úgy közlekednek a városba mint ha övéké lenne az úttest
2011. máj. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az meg kicsit kényelmeteln ha mondjhuk bemegyek a boltba leszedem ha visszajöttem visszarakom...


Tanulság: nem LED-es villogót kell felrakni (ami nem is szabályos), hanem rendes dinamós lámpát. Azt nem lopják le. Venni kell rendes dinamót, lámpát, miért olyan nagy ügy ez? A 2 különböző fékkel mi a gond? Nagyon helyes, elszakadhat a bowden, ott a másik.


Igenis, ha forgalomban veszel részt, akkor vedd magadra is érvényesnek a szabályokat. Érthetetlen, hogy sok biciklis ezt miért nem tudja felfogni... Az én biciklimen miminden megvan, sőt kerekenként 2 prizmám van a saját biztonságom érdekében. Erre nem hajlandóak, aztán meg sopánkodnak, ha elüti őket a csúnya autós.

2011. máj. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

én legtöbbet csak bicikliúton tekerek vagy nem túl forgalmas úton

nekem nem azzaql van a bajom hogy ezeket be kell tartani sőt amennyire lehetőségem engedi be is tartom

mindig nálam van a mellény prizmám is van meg lámpa fék ...

igazából az a bajom hogy a rendőrök ahelyett hogy végeznék a normális munkályukat ezeket ellenőrzik hogy megvan e

2011. máj. 8. 08:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csak magadból indulj ki, sokaknak semmi sincs meg ebből, még fék sem. Ha pedig a rendőrök az ellenőrzésükkel már egy egmbernél elérik, hogy legyen lámpája, és így másnap észre veszi egy autós, nem üti el, akkor már megérte.
2011. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ahelyett h megbüntetik adjanak neki lámpát oszt cső

aki meg direkt nem használ lámpát mert az nem mutat jól a bmx en az meg megérdemli azt hogy elüssék neki ne legyen baja csak a bicajának

2011. máj. 8. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!