Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezt csak én tartom valamiféle...

Ezt csak én tartom valamiféle "kisebbségi komplexusnak"?

Figyelt kérdés

Tegnap valami szerpentin szerű úton mentem, erdőben, hegynek fel, meg le, néhol egyenes szakaszokkal.

Utolértem egy Mitsubishi Coltot, az előtt meg egy Audi Q3 ment, igen csak lassan.

Vártam,hogy előzhessek, így kicsit rátapadtam a Coltra.

Aztán látom,hogy ő is egyre inkább tapad az Audira, na mondom csaknem fogsz most előzni...erre jön egy nagyon rövid záróvonalas egyenes, az meg úgy kivágta a Coltot,hogy én is csak néztem, 163 lóerős kocsim van, azzal nem mertem volna ott előzni.

Szerencsére senki nem jött, a Colt elhúzott, engem még egy darabig feltartott az Audi, aztán biztonságosan megtudtam előzni, és rövid időn belül utolértem megint a Mitsubishit.

Nem ment előtte senki, de őt nem tudtam megelőzni.Általában a kanyarokban értem utol mert a "virsli" gumijaival nem tudta gyorsan venni azokat.

Aztán megint utolértünk néhány autót, de ott egyenes volt az út, mindketten elkezdtünk előzni, gondoltam visszatért, és végre megelőzhetem őt is, de nem tért vissza, 120-as tempóig mentem mögötte, aztán mondtam,hogy ilyen szar úton nekem ez sok, lassítottam 80-90-re.

Ő eltűnt a távolban, aztán egy enyhébb kanyarnál guminyomok az aszfalton, át a szembe sávba, az út szélén friss túrás, fűcsomók mindenfelé, a féknyom visszatért sávjába, és lám az út szélén elakadásjelzővel, két leszakadt gumival ott áll a Colt.(meg enyhén törött lökössel)

Sajnos nem tudtam neki segíteni, de nem sérült meg senki.

Viszont azt szóvá tette,hogy nem kéne ennyire a seggébe menni az embernek.

Igaz,hogy a baleset pillanatában a nyomában sem voltam, az meg,hogy menni akartam....ha ennyire zavartam, miért nem engedett el az egyenesben?

Mert nekem tökre az jött el,hogy ő megmutatja,hogy a kisautójával is nagyobbat fog menni mint én, és ebből lett a baleset.


2016. jún. 12. 11:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

Akkor a manőver ELŐTT közelíted meg, nem tapadsz rajta TELJESEN FELESLEGESEN ki tudja meddig.


Persze azt a 163 lóerőt kezelni is kéne tudni, nem csak izzadságos munkával összespórolni rá a pénzt.

2016. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
Úgy látom, hogy a kedves kérdező tudja, hogy ludas a dologban, még ha jogilag nem is, de emberileg biztos. Nem hiába tette ki ezt a kérdést: igazolást keres, mert máshol nem kapja meg.
2016. jún. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy hogy jön ide a 163 lóerő kezelése, nem én mentem árokba.Ha meg rövid az egyenes, lehet 400 LE is a kocsi, ha jönnek szemből azzal sem fogok beérni.

A kérdést meg inkább azért írtam ki mert nem tetszik,hogy hibásnak nevezett.Engem tolhat bárki, nem fogok miatta árokba menni, szóval ez nevetséges, műszakilag szar a kocsim, talán még vezetni sem tudok, és bedobom a kocsit az árokba.Mi a tanulság?Rohadjon meg az akinek jó állapotban van a kocsija, talán még vezetni is tud, és nem dobja be azért mert mögötte sietnek.

Senki sem kérte,hogy menjen előttem, szóval ez annyira abszurdum, hogy én hibás lennék, sem jogilag sem emberileg nem vagyok az.

Amikor végre megtudtam volna előzni akkor középen ment, mert szar volt az út, de véletlenül sem enged el, mert ő a vagány gyerek, aki a versenypályán érzi magát.

Gondolom empatikusan közelítitek meg az ő helyzetét, talán magatokra ismertetek, és próbáljátok átadni az egészet úgy,hogy én legyek a köcsög, miközben aki egy ilyen sofőrt véd nem lehet jobb nála.

Nekem nem arról szól a vezetés, hogy ha valaki 200-al megy köpködök rá, meg próbálom akadályozni, de látom nektek igen.

2016. jún. 12. 14:33
 14/20 anonim ***** válasza:
95%

Hú de felhúzta magát valaki.


De nem baj, ez jó, mert akkor valahol legbelül te is tudod, hogy ugyan jogilag nem vagy hibás de emberileg igen, mert paraszt mód vezetsz. Mert azt, hogy valaki seggébe mászva vezess az ég világon semmi nem indokolja, akár mennyire próbálod megmagyarázni, ez egy tiszta vezetéstechnikai hiba.

2016. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Abszolút nem vagyok ideges, de tudom, csak így próbálsz előnyre szert tenni ebben az ún. vitában.Régi taktika, nálam nem jön, nem is leszek ideges.Ideges az az legyen aki nem tud vezetni, és nem is tudja rákenni másra a hibáit.

A kérdésemben megerősítést vártam arra,hogy nem vagyok hibás, ezt meg is kaptam, hisz csak irreális dolgokat tudtok felhozni, így igazolást nyert, én nem hibáztam.

Külön poén,hogy mikor felszántotta az árkot, akkor már a nyomában sem voltam, ergo ezért sem lehetek felelős emberileg sem, mert nem voltam ott.

Sőt, mint írtam 120-as tempóig mentem utána, bízva abban,hogy elkotródik, de nem tette.Ha én 120-al mentem ő mit mehetett?130-140...

Innentől nincs több kérdés.

2016. jún. 12. 14:56
 16/20 anonim ***** válasza:
94%
Követési távolság fogalmának nézz utána.
2016. jún. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem kell utánanéznem, tudom mi az.

Mint már írtam, az én kocsim rendben van műszakilag, így nekem nem kell 6 kamionnyi távolság,hogy megtudjak állni.

Ráadásul a kérdés sem erre vonatkozik, ha pedig nagyon zavar,hogy rám tapadnak, és esetleg attól rettegek,hogy letarol, akkor sem gyorsítgatok előtte, hanem lassítok, és próbálom segíteni,hogy előzhessen.

A történet meg itt kezdődik.

Bezzeg ha a Colt szemszögéből írnám ki...

2016. jún. 12. 17:22
 18/20 anonim ***** válasza:
A Coltos is egy f@#%sz volt, de te sem vagy sokkal különb... ;)
2016. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

De, sokkal különb vagyok.

90-el -a megengedett sebességgel-, szerettem volna menni, amit nem hagyott.120-ig próbálkoztam, és rájöttem,hogy nem fog elengedni, menjen.Ment is az első kanyarig, amit nem tudott bevenni.

Erről szól a történet.A kanyarokban mindig utolértem, mert nem bírta 60-nál nagyobb tempóval bevenni azokat, de egyenesben meg lőtte neki, pedig tudta,hogy a következő kanyarban megint ott leszek, és csak gyorsabb a kocsim, mint az övé.Nem fogadta el, hagytam, menjen, ment is.

A követési távolság meg azért a nyomában sincs annak,hogy akadályozott.Majd akkor a biciklimmel megyek előtted 20-al, ha előzni akarsz behúzódok középre, mert ha én 20-al tudok menni, akkor te nehogy már megelőzz, ha meg rám mersz tapadni, olyan frusztrált leszek,hogy lehet elesek, de akkor te egy rohadt erkölcstelen köcsög leszel, úgyhogy majd így csináld.

(mert körülbelül erről szól a történet és a hibáztatásom)

2016. jún. 12. 17:49
 20/20 Beviz Elek ***** válasza:
45%

Nem olvastam végig minden választ, de nem tudom mi bajotok a kérdezővel.

Közületek ki előzött szerpentines úton? Ki tud vezetni közületek? Egyáltalán ki ült már autóban?


Szerpentines, rövid egyenesekkel rendelkező úton oda kell tapadni a másikra, majd az egyenesben nagy gázzal elmenni ha van hely.


A kérdező utolérte, nagyobb átlagsebességgel haladtegyszerűen le akarta hagyni a zavaró tényezőt. Én sem szeretek mást követni ha lassabb. A Coltos kihíváanak vette, beletört a bicskája. Ha egy egyenest nem padlógázzal kezdett volna, akkor a mai napig nyugodtan mehetne a saját tempójával a kedves kis Colttal.


Nem tudom hogy ebben mit lehet a kérdezőre kenni, mindenki a saját döntéseiért felelős.

2016. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!