Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miken szoktak megbukni a...

Miken szoktak megbukni a legtöbben vezetésnél?

Figyelt kérdés
2016. máj. 31. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

"Közlekedési szabályt sértett"

Ebbe szinte minden belefér, még a többi azonnali bukást jelentő pontok is, amelyek a vizsgalapon fel vannak tüntetve. (mert pl. ha az oktatónak közbe kell avatkozni, az is azért van, mert a tanuló szabálytalan manőverbe kezdett)

2016. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Arra például fokozottan érdemes figyelni, hogy ha egy utcában le kell parkolnod, hogyan parkolhatsz. Például van, hogy félkerékkel fel kell állni a járdára (ha csak az út szélén parkolsz, kampó) - hallottam már ilyet.

Sebesség, túl lassan fordulsz ki egy kereszteződésben többször stb.

2016. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én az első vizsgán azért buktam meg mert túl közel mentem parkolásnál a mellettem álló autóhoz, és be kellett fékeznie az oktatónak.

Második vizsgán nem adtam elsöbbséget egy kocsinak megfordulásnál.

Harmadszorra végre meglett.

Nekem az okozott gondot hogy figyelmetlen voltam, plusz ideges.

Az első válaszoló egyébként jól leírta.

L

2016. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Záróvonal pl.
2016. máj. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Véleményem szerint a legtöbb konkrét bukást érő esetek a következők:


- Ha az oktatónak bármilyen módon bele kell avatkozni a vezetésedbe (pl: bizonytalan sávtartás miatt belenyúl a kormányba, vagy "behajtani tilos" táblánál való behajtásnál végett beletapos a fékbe.)

- Előzőből adódóan tehát ismerned kell a közlekedési táblákat (pl: a STOP táblánál ténylegesen 0-ra kell fékezned, vagy megállni tilos táblánál nem lehet parkolást elvégezni)

- Sok embert húznak meg amiatt hogy nem tud rendesen tájékozódni, vagy a tájékozódás túl sok időbe telik az illetőnek. Tehát figyelmesen és körültekintően kell figyelned az utat és a közlekedőket, és nem szabad hagyni hogy (a vizsgadrukk mellett), a túlzott, egyébb más dologra való koncentrálás meglátszódjon az autókezeléseden.

- Dinamikusnak, magabiztosnak de ugyanakkor visszafogodtnak kell lenned. Ha a VB látja rajtad hogy nem vagy elég magabiztos és nagyon rágörcsölsz a vezetésre, simán meghúzhat valami légbőlkapott indokkal. Viszont a semmiért senkit sem szoktak meghúzni.

- Arra figyelj még oda hogy parkolásnál jó helyet válassz, nem kell rögtön az elsővel megpróbálkoznod, illetve ha elhaladtál egy jó hely mellett, semmi gond, nyugodtan visszalehet tolatni. Feltéve ha ezt valami nem tilja.

2016. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek alapvető hiányosságok, akkor szerintem a legnagyobb akadály az egyirányú utca lesz. Pontosabban, amikor az ilyen utca végén balra kell kanyarodnod. Ha itt nem az úttest bal széléről kanyarodsz, rögtön bukta, mert vagy 1. nem ismerted az egyirányú utca kanyarodási szabályait vagy 2. nem vetted észre, hogy ilyen utcában vagy.
2016. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Engem először egy index kihagyása miatt buktattak, egy teljes fordulást kellet csinálni egy kihalt utcában.

Ez volt a vizsga utolsó feladat.

Másodjára átmentem.

2016. jún. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyirányúból balrakanyarodás az út jobb oldaláról
2016. jún. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valakit normálisan leoktatnak, akkor ezeket a hibákat maximum az idegesség okozhatja. Én most tanulok vezetni. A 11. órámnál tartok. Az oktatóm, különösen "háklis" azokra a dolgokra, amik a vizsgán abszolút bukást jelentenek. Szerintem ez a jó, Már az elejétől ezeket csiszolni, hogy még stressz helyzetben is menjen.
2019. dec. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!