Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Konyakmeggyből mennyit lehet...

Konyakmeggyből mennyit lehet megenni, hogy vezetésnél ne okozzon problémát a véralkoholszint?

Figyelt kérdés
ír mindent a doboz, csak épp az alkoholtartalmat nem.
2016. jan. 25. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvileg egyet sem, mert zéró tolerancia van. Ezt elfelejtik az emberek, de azt is kimutathatja a szonda!


De más tényező is szerepet játszik: eszel-e utána mást, mennyi idő múlva ülsz kocsiba, stb.

2016. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, ez egyértelmű.

Arra gondoltam, hogy azonnal.

Tehát már 1-2 darabban is van annyi alkohol, hogy kimutatja a szonda?

Hány tizedesjegyet mutat?

Na ennek utánajárok, most ettem meg egy egész dobozzal.

Igaz nem ülök ma már kocsiba, csak kíváncsi voltam.

2016. jan. 25. 18:07
 3/7 A kérdező kommentje:

0.03 ezrelékes véralkoholszint > ez az érték a szervezetben lévő szénhidrátok átalakításából származik, nem befolyásolja a szervezet működését. Azoknál a személyeknél mérhető, akik nem fogyasztottak alkoholt.


Részletek: [link]

2016. jan. 25. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy vödörrel is megehetsz 5 perc után semmit nem mutat a szonda.


Hiába mutat a szonda akármit is, 0,10 mg/l értékig nem kimutatható a véredben. Ha nem ismered el az ittasságot, akkor hiába veszik a véredet nem bizonyítható.


De ezzel necces játszani, mert ez kicsi érték, mi van ha átcsúszol:-)


Egyébként olyan kicsi az alkoholtartalma, hogy percek alatt elillan a leheletből is.

2016. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A légalkohol és a véredben lévő alkoholszint különböző!!!


A véredben mire 0,003 lesz az érték a légalkoholban jóval több kellet legyen

2016. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igen, azóta utánaolvastam. azonnal kimutatható, de 10-15 perc múlva már nem.

de ugyanez van a szájvizekkel, ha fogmosás után öblögetsz, és utána fújod meg a szondát, akkor azt mutatja, alkoholt ittál. pedig csak fertőtlenítetted a szádat...

2016. jan. 25. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha megállít a rendőr és mondod, hogy mit ettél, még várnak is 10 percet hogy biztosan így van-e. Ha igen engednek tovább
2016. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!