Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A linken található rajzról...

A linken található rajzról kérnék véleményeket. Szerintetek ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

[link]


A minap majdnem összetörtem magam a lerajzolt szituációban. Én vagyok "A" autó, jobbra kis ívben kanyarodtam ki, mivel "B" autó útját nem kereszteztem. Elsőbbségadás kötelező táblám volt, de ugye az most nem számított. "C" autó majdnem telibe talált, mivel beelőzte "B" autót. Kereszteződés előtt a KRESZ szerint tilos előzni, kivéve ha főúton halad (ez az volt), valamint elsőbbségadás kötelező van az alsóbbrendű úton (az is volt). Szerencsére kapcsoltam és beleálltam a fékbe.


Kérdésem tehát, én voltam a hibás, vagy a "C" autó?

Előre is köszi a válaszokat!



2016. máj. 6. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Te voltál a hibás, a C pedig a hülye. Neked elsőbbséget kell adnod a főútvonalon haladók részére, akkor is, ha előznek. A C pedig, ha látott téged, igazán várhatott volna az előzéssel addig, amíg elhagyják a kereszteződést. Jogilag viszont nem ő a hunyó.
2016. máj. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Lakott területen voltunk, én nem láttam C-t, bőven 80 fölötti sebességgel jött.
2016. máj. 6. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Te lettél volna a hibás,mert nemcsak balra ,hanem jobbra is el kell nézni ha kihajtasz a védett útra.

Az időrendiség viszont számít,mert ha már rajta vagy egyenesen a főúton és akkor vágódik ki az előző jármű akkor már nem tudsz mit csinálni,mert arra nem számíthatsz. Na ezt nehéz bizonyítani,sőt kb lehetetlen,hogy mi volt előbb az előzés megkezdése vagy a kikanyarodás.El lehet pereskedni évekig .

2016. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már kanyarodtam, félig az úton voltam, mikor előzött és befékeztem. A másik autós is ott volt, ő tanúsíthatta volna az egészet, de nem lett rá szükség. :) Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 6. 15:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy nem történt baj, tanulj az esetből. Főútra kanyarodva arra is számitani kell, hogy ott a kereszteződésben is előzhetnek, meg kell győződni arról is, hogy nincs ilyen jármű jobbról.
2016. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na igen, godn nem lett szerencsére.
2016. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!