Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aki ennyire siet az miért...

Aki ennyire siet az miért "előzékeny"?

Figyelt kérdés

Egy H Astra előzte végig az előtte haladókat, engem például a járdaszigetet megkerülve előzött meg.

Egy darabig ment előttem, közben engem még egy motoros is megelőzött, de az is mérgezett egérként ment.(így a motoros ment előttem, előtte meg az Astra)

Aztán ahogy lehetett volna előzni mindkettő, az Astra, és a motor is egyszerre indult meg, talán valamivel előbb az Astra.De a tag vissza is tért, látva az előző motorost, és kinyújtotta a karját, és mutatta a motorosnak,hogy menjen.

Utána meg már nem bírt előzni az Astra, úgyhogy később beadott még egy kanyarodóból,jobbról előzést, úgyhogy én ezt egy elég nagy bunkónak könyveltem el, azért ha gyorsan megy valaki, annak is megvannak a szabályai, mert ha megy 200-al menjen, de akkor úgy előzzön,hogy fel lehessen rá készülni, és ki lehessen számítani.

Persze ez csak az én véleményem, de nekem nem jön le,hogy egy ennyire gátlástalan sofőr, miért ennyire előzékeny a motorossal?Hisz ő az első, neki kell törtetnie, neki kell előre mennie, miért fért bele,hogy őt elengedje?

Nem baj, nincs bajom a motorosokkal sem, csak tényleg nem értem.


2016. ápr. 9. 23:11
 1/5 szántóvető ***** válasza:
87%
talán mert az előzésbe fogó motoros húzhatott volna egy nyélgázt és akkor baj van.legalábbis azt írtad hogy egyszerre indultak meg.
2016. ápr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Itt a tavasz, több az idióta az utakon. :D
2016. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Úgy gondolom, a szabálytalanul szlalomozó Astrásnak azért volt annyi "józan sütnivalója", hogy belátta, jobb elengedni a motorost, aki szintén elég agresszívan előzgeti a járműveket.

A különbség a két járműben van, ugyanis a motorok sokkal gyorsabban képesek gyorsulni, mint az autó, lendületesek, mozgékonyak, ha elengedi, valószínűleg nem fogja őt sem feltartani, ellenben, amíg mögötte van a motoros, addig rá külön kell figyelni, a hol térben eltűnhet, és az említett lendületes gyorsulás miatt esetleg meglepő helyen bukkanhat fel (pl mögötte volt, az Astrás előre figyelt néhány pillanatig, és már mellette van a motoros - talán az előzéskor is ez történt)

2016. ápr. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Hát az, hogy egy motorost meg is lehet ölni így, nem tudhatta az Astrás, hogy a motoros tényleg felfotga e hogy ő előzni akar, vagy csak húzza a gázt mint a süket.
2016. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, hogy az Astrás is motorozik, amikor teheti.
2016. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!