Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Minek enged be az ilyen...

Minek enged be az ilyen idióta ha siet?

Figyelt kérdés

Főútról nagy ívben akartam kanyarodni egy 1x1 sávos mellékútra, de a szemből jövők nem igen fogytak.

Végre látom a sor végét, egy Audi Q5-ös jön,ő is indexel,kis ívben fog kanyarodni, mögötte már senki,de megáll, és villant ,hogy menjek.

Használni kéne a tükröt, de megköszöntem és bekanyarodtam, majd 50 helyett mentem 60-al, de látom,hogy nagyon a hátsómban van, így gondoltam vállalom a 70-es tempót is annak minden kockázatával, hogy ne tartsam fel, és még így is rám volt tapadva, egy hirtelen fék, és úgy belém jön mint annak a rendje. (annyira mögöttem volt)

Már 70-es is sok volt nekem, így nem mentem ennél is gyorsabban, de nem értem, hogy ha ennyire siet miért enged be, amúgy teljesen indokolatlanul?


(1.2-es Corsával voltam, biztos nem feltételezte,hogy 130-al fogok végighasítani)


2015. okt. 9. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem meg,hogy miért nem előzött meg,ha annyira kemény. Én az ilyen leménykedőkkel csak annyit szoktam, hogybal lában átteszem a kuplungról a fékre , jobb marad a gázon , és aztán rálépek a fékre , megvillantom a féklámpát , de közben nyomom a gázt , szóval ha jól csinálom , nem vesztek a sebességemből semmit , de ő az hiszi,hogy fékezek. Ekkor a mögöttem lévő keményeknek szokott lenni egy halál közeli élményük , én pedig a tükörben nézem a hirtelen elsápadt képüket. Utána 90%-ban már nem szoktam próbálni megelőzni , és mögém jönni se :)
2015. okt. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:
lehet hogy csak ki akarta élni a szadista hajlamát.tetszett neki hogy felgyorsítottál.legközelebb tartsd az 50-et,ne siess :)
2015. okt. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Már az is baj ha az ember rendes, és beenged.

Amúgy meg most nem derül ki egyértelműen, tényleg neked ment, és összetörtétek az autókat? Ha igen, akkor örülj hogy ennyivel megúsztad, csomó pénzt legombolhatsz róla. Amúgy igen ő volt a hibás, nem tartotta a távolságot. Attól hogy a s3gg3dben van valaki, nem muszáj jobban menni, mint amennyivel szabad, így lehet a hirtelen fékezést is elkerülhetted volna.

2015. okt. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Én az ilyen leménykedőkkel csak annyit szoktam, hogybal lában átteszem a kuplungról a fékre , jobb marad a gázon , és aztán rálépek a fékre "


Ez aztán az életveszély. A bal láb teljesen más nyomáshoz van szokva, más a "finommechanikája", mint az állandóan miliméterekkel küzdő jobb lábnak. Ha ballal fékezel, akkor van a kormányharapás. Ez pont jó, ha szorosan jönnek mögötted, egyből baleset van. De rád ez biztos nem igaz.

2015. okt. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én jobbal szoktam féket villantani. Akkorát nem fékezek, hogy belém jöjjön, de a lassulás fokozatos és előbb utóbb vagy lemarad, vagy megelőz. De jelen esetben lehúzódtam volna az út keskenysége miatf, gmhadd menjen.
2015. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nem igaz rám , hiszen már 30x-40x biztos megcsináltam :) Ráadásul ha nekem jön, akkor is ő lenne a hibás , hiszen nem tartott 2s követési távolságot.
2015. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem jött be, és csupán nem akartam előtte "tetvészkedni" ha már beengedett, mert ez egy olyan út amin nehéz megállni,hogy ne tapossa az ember az autót, csak egy oldalt vannak házak, kiváló a minőségű aszfalt, olyan lakott területen kívüli érzéssel lehet itt menni.
2015. okt. 9. 15:36
 8/8 anonim válasza:
Én meg ilyenkor bekapcsolom a követő ködlámpát :) érdekes, azonnal lemarad mögülem! Valamiért nem szeretik ha kifolyik a szemük :)
2015. okt. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!