Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nem megy a metró és valaki...

Ha nem megy a metró és valaki siet a munkába, de elkésik akkor ezt megbocsájtják neki?

Figyelt kérdés
Csak érdekel.

2014. aug. 12. 07:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fönöktöl függ. De azért valamiféle igazolás kellene hozzá.
2014. aug. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez rengeteg dologtól függ. Számit, hogy milyen a főnök, milyenek a munkatársak, stb. Ha valami nagy cégnél vagy, ahol nem nagyon ismer a főnök, lehet hogy gondolkodás nélkül kitesznek. De ha már ott vagy 10 éve, és soha nem fordult elő ilyesmi, mindig rendes voltál, akkor viszont nem tesznek ki ennyiért.
2014. aug. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es, helyi közlekedésben késés esetén nem adnak ki rögtön külön igazolást,azonban az ügyfélszolgálatoktól 30-60 napon belül lehet emailben vagy postai úton lehet információt kérni.


Sok mindentől függ, hogy elnézik-e a késést. Ha kulcsember vagy a cégnél és amúgy megbízható, akkor nyilván nem lesz semmi gondod belőle. Ha viszont már sok van a rovásodon, akkor ez lehet az utolsó csepp a pohárban - azonban önmagában egy egyszeri késés nem lehet felmondási ok. Fontos még az is, milyen pozícióról van szó. Ha egy könyvelő nem é be időben és nincs is aznap semmilyen életbevágó megbeszélés reggel, akkor nincs semmi gáz. Ha azonban egy nem 0-24 órás üzem diszpécsere vagy ügyfélszolgálatosa nem ér be, az gáz, mert áll a munka meg az ügyfél is.

2014. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában minden munkahelyen az első információk között van egy olyan telefonszám, amin szólni lehet és kell, ha az ember előre tudja, hogy nem ér be időben. Ez vagy a közvetlen vezető telefonszáma, vagy a portáé, de a lényeg, hogy erre szolgál: ha látod, hogy nem megy a metró és fogalmad sincs, hogy lesz meg a munkakezdés időben, szólsz, hogy később érsz oda.

Ha ezt megteszed, akkor sem lesz elragadtatva a főnök attól, hogy nem értél be, de ami rajtad múlt, megtetted. Ha egyébként nincs gond a dolgozóval, rendesen végzi a munkáját, de egyszer-egyszer becsúszik egy ilyen, önhibán kívüli probléma, abból nincs gond. Akkor van baj, ha valaki rendszeresen késik vagy nem kéesik, de más fegyelmi problémák vannak vele. Ilyekor van, hogy - amint előttem is írták - ez az utolsó csepp a pohárban és a késés után borul a bili.

2014. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*megbocsátják


Egyébként ilyen esetekben illő betelefonálni, hogy bocs, késni fogok, mert zavar támadt a tömegközlekedésben. De amúgy munkahelyfüggő. Én egyszer késtem két órát, mert metrósztrájk volt, de nem én voltam az egyetlen, szóval elnézték.

2018. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!