Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kerékpárost előzök, kell...

Ha kerékpárost előzök, kell indexelni akkor is, amikor visszamegyek elé?

Figyelt kérdés
Tehát amikor megkezdem az előzést, indexelek balra. Amikor kielőztem és visszasorolok elé, kell indexelnem jobbra?
2016. márc. 23. 17:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Elméletileg igen, gyakorlatban nem, még a vizsgán sem, mert semmi értelme.
2016. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%

Igen, de csak vizsgán célszerű. Mert amúgy zavaró.


Emlékszem, vizsgán sávon belül is indexeltem balra s jobbra is amikor a cangást előztem. Elsőre sikerült a vizsgám, még meg is dicsértek. Aztán mondta a vizsgabiztos, hogy nem húzott volna be vonalkát, de jól tettem,hogy így tettem.

2016. márc. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Nem szükséges, de 'segítség képen' lehet. Én is szoktam hogy a mögöttem lévő tudja hogy valami van előttem ami miatt a belső sávhoz elég közel kell húzódnom..
2016. márc. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, milyen széles utakon mentek, mivel és mennyire akarjátok súrolni a biciklist, szerintem én még motorral is átlógok a másik sávba, igaz, én szeretek távolságot tartani mindentől :) De jártam olyan utakon, hogy motorosként paráztam, amikor a másik sávban jött szembe autós, hogy hogyan fogunk elférni ketten 2 sávon, örülök, hogy nem lakom ott, ahol ilyen keskeny utak vannak.

Ha biciklivel megyek vagy akár gyalog, még sokkal kijjebb, az engem előző autósok totál a másik sávban kerülnek ki... Szóval én nem is látok sávon belüli előzéseket. Úgyhogy én mindig indexelek, mert ha már előzök, sávváltással (csak akkor nem, ha jönnek szembe s el is férek rendesen, de index akkor is van, mert így tanultam).

2016. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Irányjelzéssel (indexeléssel) az irányváltoztatás szándékát jelezzük, még annak megkezdése előtt, nem pedig az előzés tényét.

Egy megfelelő széles sávban, ha az előzés nem jár irányváltoztatással, lehet indexelés nélkül előzni, de ritka az olyan széles sáv, ahol ez szabályosan megtehető, általában az előzés a másik sáv igénybevételével történik, tehát kell jelezni oda-vissza.

Ez a szabály, a gyakorlat az, hogy sokan nem jeleznek.


Forgalmi vizsgán szabálytalan előzés miatt meg lehet bukni, ha szigorú a vizsgabiztos egy kerékpáros előzése során is több bukópont lehet: irányjelzés, tükörbe nézés, oldalra nézés, megfelelő oldaltávolság, vissza irányjelzés, tükörbe nézés, oldalra nézés

2016. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Hivatalosan csak ha átmész a felezőn, de ettől független is szokás, még ha el is férsz a saját sávodban.
2016. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Irányjelző kihagyása a vizsgán azonnali bukó.

Hiába vagy sávon belül, nem számít hibának, ha jelzed.

2016. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Irányjelző kihagyása a vizsgán azonnali bukó. "


Ezt honnan szeded? Max egy hibapont jár érte, főleg ha ilyen dologról van szó, mint amiről a kérdező is beszél.

2016. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Alex Fly ***** válasza:
POntosan úgy, mint bármely más jármű előzése esetén.
2016. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Ezt honnan szeded? Max egy hibapont jár érte, főleg ha ilyen dologról van szó, mint amiről a kérdező is beszél."


Forgalmi vizsgalapról. Elküldjem? Vagy vagy elhiszed?

Nem egy vizsgázó bukik meg 1. méteren. Nem indexelnek induláskor. Azok a vizsgák a legjobbak. Van utána 1 óra szabad idő és nem rabolják senki idejét.

2016. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!