Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pesten milyen vezetni?

Pesten milyen vezetni?

Figyelt kérdés
Akár egy vidéki zöldfűlűnek?

2016. márc. 20. 14:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

Hehe, szerinted más meg tudja mondani, hogyha te vezetnél pesten, hogy éreznéd magad? Azt tudja, tudjuk, mi hogyan látjuk.


Szerintem többnyire bosszantó vánszorgás, a legkülönfélébb mentalitású, idegállapotú sofőrök tömkelegében. Jelentéktelen forgalom esetén (pl. hajnal/kora reggel, késő este) lehet haladni a megengedettel, ill. a zöldhullámmal, akkor csak a rossz utak, meg a nem összehangolt lámpák lassítanak.


Időben használt irányjelzővel, és nem tökölős stílussal=ha segítenek/engednek, gyorsan felfogod és reagálod, nincs probléma a forgalommal haladni.

Balra tartás a jellemző, gondolom "balkanisztániak balra" jeligével, tehát a külső sávok többnyire haladósabbak.

2016. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%
Ami nagyon problémás az a tájékozódás szerintem. Szóval rengeteg a sáv random elfogynak meg kanyarodóvá vállnak a sávok és ha egyszer rossz sávba állsz akkor onnét vissza kecmeregni szabályosan az halál.A zöld iránymutató táblák is zavarosak káoszosak,egyszer kiírják merre kell menni aztán meg jön egy nagy útelágazás ott meg találd ki..Tudod merre kellene menni de az út az hótziher nem arra visz balra kell besorolni hogy jobbra menj meg ilyenek..Én többször is akaratom ellenére átmentem a dunai hidakon oda meg vissza,meg pl ferihegy fele van egy olyan út ami egy kibaxott ökörkarám és ha véletlen rámész akkor mehetsz rajta vagy 10 km-t semerre nem enged letérni. Gps az kell,kötelező! Olyan ami kiírja azt is hogy melyik sávba állj. A többi már "csak" annyi hogy figyelj a lámpákra meg a jobbkezes utcákra és igen sok a kétes kereszteződés ahol nem tudni elsőre kinek van elsőbbsége mert annyira nem látszik semmi tábla,ott inkább lassíts mert sokszor nem adják meg az elsőbbséget.
2016. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Beviz Elek ***** válasza:
48%

#12

Friss jogsid van mi?


Nem voltam sosem bp-i, a munkám miatt bejárogattam. A nagyobb utakat megtanulod hogy merre vannak, utána otthon megnézed az új ismeretlen címet és gps nélkül odamész. A táblák megfelelőek, a nagyobb utakat hamar megtalálod és csak egyenesen kell menni. Hogy merre kell sorolnod, azt is leolvashatod a táblákról, nem ér meglepetés hogy hova lyukadsz ki. A sávok nem random kanyarodgatnak, téglalap alakú, kék színű táblákon fehér vonalak jelzik hogy melyik kanyarodik éa megy előre. Ha van egy kis tapasztalatod, nem izzadva 2kézzel a kormányt fogod és koncentrálsz az előtted haladó hátsólámpájára, akkor rengeteg jelzést meg fogsz látni.

2016. márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem friss a jogsim.

A kék táblák cart se érnek mert kitakarja őket a teherkocsik oldala és mire esetleg meglátnád már három sávot kellene váltanod 50 méteren miközben tolnak hátulról 20 centire és összefüggő kocsisor van mindegyik sávban.Le lehet satuzni aztán centizgetni 3 sávon át villogva aztán nyomják a dudát mint az őrültek.. A főutak is összevissza mennek pl a budai részen főként olyan mint egy letekeredett gombolyag ,pesti rész az egyszerübb,de ott sincs kitáblázva semmi rendesen ,mert hiába jön valami út ha nem látod a sarkán a táblát világosban sem,nemhogy sötétben ,hogy az milyen nevű út! Csak mikor már áthajtottál rajta akkor talán ...és ha van két főút ami keresztezi egymást és neked jobbra vagy balra kellene menni egész biztos hogy arra tiltott lesz a kanyarodás és lehet csalinkázni az egyirányúsított ,lezárt, behajtási engedélyes telibekarózott kis utcákon,aztán kilyukadsz egy teljesen más helyen. Szóval gps nélkül egy lépést nem teszek már a székesfővárosunkban.Azt beállítom kicsit távoli nézetbe és látom előre hová kell besorolni jóval előbb,azóta nyugodtabb az élet ha oda tévedek.

2016. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy egyáltalán nem olyan jó mint vidéken!


televan idiótákkal Budapest. Agresszívan kell vezetni, 50-táblánál 70-el mennek és nem engednek besorolni. 5x meg kell nézned, hogy most beenged vagy nem.



Nekem két éve van jogosítványok és múltkor is a ford galaxy-s hülyegyerek, elkezd rám dudálni, holott pirosat kaptunk.


Aztán kivág a sorból padlógáz és jobbról telibevágta egy taxis. És még ő volt felháborodva.


Szegény taxist sajnálom, ez a gyökér meg inkább akassza fel magát.


Meg a kedvencem, mikor jópár Audis faxxopok nem engedik, hogy megelőzzem őket amikor autópályán vagyok. holott 130 helyet 100-al mennek .


Hát egyszer bexopta mert jött utánam egy rendőr és látta az esetet, intettem is a gyökérnek... látod milyen hülye vagy!

2021. márc. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!