Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pesten milyen vezetni?

Pesten milyen vezetni?

Figyelt kérdés
Akár egy vidéki zöldfűlűnek?

2016. márc. 20. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan, mint vidéken. Persze több autó van és eleinte stresszeled magad - feleslegesen. Tudom, hogy most hiába mondom :), mert én is így voltam vele - de majd hozzászoksz.

A lényeg, hogy ne úgy állj hozzá, hogy valami ember feletti dolog Budapesten vezetni. Csak nyugi, menni fog.

2016. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
42%
Persze...csak annyi ...kó van Pesten,jogosítványt nem adnék a kezébe!
2016. márc. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó..aki tud, és élvezi a vezetést, az nem csinál nagy ügyet a balfácánokból..mert valahol annak is meg kell tanulni vezetni..


szóval észre sem fogják venni, hogy melyik autóban ül egy vidéki zöldfülű.. told a gázt, csak pirosnál állj meg, és figyelj a kerékpárosokra...

...valamint ne tartsd fel a többieket, menj a konvojban mintha száz éve itt autóznál. Ha meg ráddudálnak, tartsd fel a kezed, és mosolyogj... enny..

a többi sima ügy.

2016. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Én még csak csepelen vezettem de ott nem vészes.

A lényeg hogy legyen GPS vagy valaki mutassa az utat

2016. márc. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyesebb,mint vidéken. Ez az igazság. De annyira nem veszélyes, hogy ha odafigyelsz, ahogy tanították, akkor is balesetet okozz.


Ha bemész a sűrűbe, és még zöldfülű vagy:

1.rádiót kapcsold ki

2.figyeld a táblákat, lámpákat

3.használd a tükröket, sávváltást idejében kezdd el, nem szégyen, ha-miután felmérted az előtted lévő forgalmat- hátrafordulsz megnézni, h. miújság, mielőtt átsorolsz. Kellő féktáv meglegyen, mert ha forgás közben megáll előtted a sor, utoléred. Indexelj-arra találták ki.

4.ha a belső sávban 70-nel mennek, és ez zavar, menj a külsőbe.

5. Tarts féktávolságot! (tapasztalat)

6. Kivédhetetlen szituk voltak, vannak, lesznek. 15 év rutin után a körúton úgy fordult ki álló sorból a furgon az oldalamba, hogy se gyorsítani, se fékezni nem tudtam, csak a szemem sarkából néztem, hogy WTF... De a Jóisten vigyázott ránk!

2016. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Pesti is lehet ugyanolyan zöldfülű;-) Tehát is is!;-)
2016. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Meg kell szokni, de nem vészes, sőt...


Nem magával Budapesttel van a baj, hanem friss jogsisként a várossal. Vidéken csináltam én is, 1-1 sáv irányonként, néhol egy autó és ennyi. Nagyobb városokban sok autó, sok lámpa, sok sáv.

Egy kis gyakorlat után viszont mindegy hogy Bp, Berlin, London, Brüsszel vagy milyen felirat van a város szélén.

2016. márc. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azzal van a sz*pás, hogy én vidékiként például keresek egy utcát Pesten, és kicsit szeretnék lassabban menni, hogy figyeljem az utcákat. És ilyenkor tolnak le, bevágnak elém, stb, na ez rossz. És ha véletlenül nem térek le jó helyen, akkor utána megkerülhetem a fél várost. Mondjuk mostanában az okostelefonok korában már nincs para, de ezelőtt néhány éve még voltak kellemetlen tapasztalataim. Főleg mikor a leghosszabb kivitelű Sprinterrel kószáltam a városban.
2016. márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Legyen nálad navi bekapcsolva. Okostelefonos Waze app ajánlott. Hetente változik a forgalmi rend, az offline programok és kütyük rosszul használhatók pesten.

Térképpel, utcanévtáblákat keresve elviselhetetlen. Többnyire hiányoznak, vagy autóból alig láthatók.

2016. márc. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Fel kell venni a forgalom ritmusát, onnantól nincs gond. Igazából a gond csak azzal szokott lenni mikor figyelni kell hogy hol kell elsorolnis tb.
2016. márc. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!